Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BasQK

Drukarka laserowa ze skanerem do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hey forumowicze,

 

Szukam drukarki ze skanerem do użytku domowego:

 

1. Laserowa (mono), gdyż nie potrzebuję drukować w kolorze.

2. Zależy mi na taniej eksploatacji (dobre zamienniki w dobrej cenie).

3. Drukuję sporadycznie na studia, jakieś dokumenty urzędowe i od czasu do czasu list przewozowy na paczkę :)

4. Duplex nie koniecznie musi być, ale jeśli by był to napewno się przyda, o ile nie trzeba będzię za niego sporo dopłacić :)

4. Nie potrzebuję faksu.

 

Osobiście po krótkim researchu w internecie skłaniałbym się w kierunku firmy Brother (np. DCP 1610WE). Jednak wspomniany producent ma przynajmniej kilka podobnych modeli w tym segmencie cenowym i ciężko na któryś się zdecydować. Szczerze mówiąc nie wiem czym niektóre się różnią między sobą oprócz kolorystyki.

 

Szukam sprzętu z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Budżet to najelpiej do 500 zł.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed podobnym wyborem własnie. Chociaż mnie chyba jednak bardziej kusi model DCP-L2532DW. No i ten pewnie wezmę.

 

Jest jeszcze Brother DCP-L2512D. Jedyna różnica, to chyba po prostu brak wi-fi, ale jak komuś niepotrzebne, to chyba lepszy wybór.

 

Tak sprawdziłem i np. 1610 od 1623 różni się chyba tylko rozmiarem tonera startowego. Jeden jest na 700 stron, a drugi na 1500.

 

1612, to chyba po prostu inny kolor.

 

1622 to samo co 1623 tylko inny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed podobnym wyborem własnie. Chociaż mnie chyba jednak bardziej kusi model DCP-L2532DW. No i ten pewnie wezmę.

 

Jest jeszcze Brother DCP-L2512D. Jedyna różnica, to chyba po prostu brak wi-fi, ale jak komuś niepotrzebne, to chyba lepszy wybór.

 

Tak sprawdziłem i np. 1610 od 1623 różni się chyba tylko rozmiarem tonera startowego. Jeden jest na 700 stron, a drugi na 1500.

 

1612, to chyba po prostu inny kolor.

 

1622 to samo co 1623 tylko inny kolor.

Dzięki za wyjaśnienie znaczenia poszczególnych modeli. Też rozważam model DCP-L2532DW. Trochę przekracza mój budżet i zastanawiam się czy warto dołożyć. I z tego co patrzyłem pracuje na innym tonerze, którego zamienniki są trochę droższe od DCP-1610WE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie znaczenia poszczególnych modeli. Też rozważam model DCP-L2532DW. Trochę przekracza mój budżet i zastanawiam się czy warto dołożyć. I z tego co patrzyłem pracuje na innym tonerze, którego zamienniki są trochę droższe od DCP-1610WE.

 

Pytałem się sprzedawcy zamienników z czego wynika ta różnica i podobno z tego, iż jest to nowy produkt, a i też toner ma więcej części przez co jest droższy w produkcji. Powinny z czasem trochę potanieć. Tak czy inaczej te 73 zł za 3000 stron starczy mi chyba na jakieś minimum 5 lat :E No a jeszcze jest te 700 w startowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się sprzedawcy zamienników z czego wynika ta różnica i podobno z tego, iż jest to nowy produkt, a i też toner ma więcej części przez co jest droższy w produkcji. Powinny z czasem trochę potanieć. Tak czy inaczej te 73 zł za 3000 stron starczy mi chyba na jakieś minimum 5 lat :E No a jeszcze jest te 700 w startowym.

A orientujesz się np. czy każdy zamiennik będzie ok, nawet te tańsze? Bo do tej pory miałem do czynienia z drukarkami atramentowymi i nie schodziłem poniżej firmy ActiveJet, bo groziło to marnej jakości tuszem i w dłuższej perspektywie do rozwalenia drukarki. A jak to wygląda w przypadku tonerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mi toner startowy wystarczył na około 3 lata i dopiero niedawno kupiłem toner firmy Actis.

Nie było problemu z włożeniem, drukarka toner wykryła bez problemu i jak na razie drukuje bez zarzutu. Proszek wydaje się nawet lepszy niż w tonerze startowym tzn. jest ciemniejszy i można śmiało drukować oszczędnościowo przy takiej samej jakości druku.

 

Ogólnie drukarki Brother mają wysoką tolerancje na zamienniki, jednak to bywa różnie przy tonerach mniej znanych firm.

 

Ps, Mam Brother DCP-L2520DW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mi toner startowy wystarczył na około 3 lata i dopiero niedawno kupiłem toner firmy Actis.

Nie było problemu z włożeniem, drukarka toner wykryła bez problemu i jak na razie drukuje bez zarzutu. Proszek wydaje się nawet lepszy niż w tonerze startowym tzn. jest ciemniejszy i można śmiało drukować oszczędnościowo przy takiej samej jakości druku.

Dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Brother DCP-L2520DW, poprzednio miałem też Brother tyle że atramentowy.

Jak widać jestem wierny firmie Brother i nie żałuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się np. czy każdy zamiennik będzie ok, nawet te tańsze? Bo do tej pory miałem do czynienia z drukarkami atramentowymi i nie schodziłem poniżej firmy ActiveJet, bo groziło to marnej jakości tuszem i w dłuższej perspektywie do rozwalenia drukarki. A jak to wygląda w przypadku tonerów?

 

Do swojej kupowałem komplet 5 tuszy za 10 zł od kilku ładnych lat i wszystko było ok :P

 

Widzę, że np. do atramentowej brothera j105 komplet "wydajnych" tuszy kosztuje ~10 zł i każdy chwali.

 

https://allegro.pl/10x-do-lc529xl-lc525-xl-dcp-j100-dcp-j105-mfc-j200-i5246227668.html

https://allegro.pl/5x-tusze-do-lc529-lc525-xl-dcp-j100-j105-mfc-j200-i6944002148.html

 

Jedyny problem jaki zauważyłem, choć nie wiem czy to akurat kwestia zamiennika czy ogólnie atramentowych, że tusze same z siebie wyparowywały i mogłem w ogóle nie używać kolorów, a po 3-4 miesiącach po prostu tuszu brak... Ale żeby mi się coś zapychało itp. to nigdy takiego problemu nie miałem.

 

Co do laserówek, to nie wiem ale jeśli coś kupuje dużo osób od dawna i każdy zachwala, to raczej jest git. Zresztą tez czytałem ostatnio na temat zamienników i podobno w ostatnich latach ich ogólna jakość poszła po prostu mocno do góry.

 

Jutro pewnie zamówię tego DCP-L2532DW aby najdalej w środę mieć u siebie, to mogę zdać relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do swojej kupowałem komplet 5 tuszy za 10 zł od kilku ładnych lat i wszystko było ok :P

 

Widzę, że np. do atramentowej brothera j105 komplet "wydajnych" tuszy kosztuje ~10 zł i każdy chwali.

 

https://allegro.pl/10x-do-lc529xl-lc525-xl-dcp-j100-dcp-j105-mfc-j200-i5246227668.html

https://allegro.pl/5x-tusze-do-lc529-lc525-xl-dcp-j100-j105-mfc-j200-i6944002148.html

 

Jedyny problem jaki zauważyłem, choć nie wiem czy to akurat kwestia zamiennika czy ogólnie atramentowych, że tusze same z siebie wyparowywały i mogłem w ogóle nie używać kolorów, a po 3-4 miesiącach po prostu tuszu brak... Ale żeby mi się coś zapychało itp. to nigdy takiego problemu nie miałem.

 

Co do laserówek, to nie wiem ale jeśli coś kupuje dużo osób od dawna i każdy zachwala, to raczej jest git. Zresztą tez czytałem ostatnio na temat zamienników i podobno w ostatnich latach ich ogólna jakość poszła po prostu mocno do góry.

 

Jutro pewnie zamówię tego DCP-L2532DW aby najdalej w środę mieć u siebie, to mogę zdać relację.

Po namyśle dziś wieczorem też zmawiam DCP-L2532DW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie mogę zamówić ten model w mediaexpet z opcją "odbiór za godzinę", ale chyba sobie jeszcze dam przetrawić temat do jutra. No ale pewnie zamówię.

 

Też się dowiedziałem, że za rok te tonery powinny kosztować mniej niż połowę tego co teraz, więc pewnie maks. te 30-35 zł za te 3000 stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie mogę zamówić ten model w mediaexpet z opcją "odbiór za godzinę", ale chyba sobie jeszcze dam przetrawić temat do jutra. No ale pewnie zamówię.

 

Też się dowiedziałem, że za rok te tonery powinny kosztować mniej niż połowę tego co teraz, więc pewnie maks. te 30-35 zł za te 3000 stron.

To dobra informacja. Mam nadzieję, że tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra informacja. Mam nadzieję, że tak będzie.

 

Cytując sprzedawcę sklepu, który handluje głównie tonerami:

 

Witam,

tak one potanieją , za rok powinny koszztować co najmniej o połowę mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując sprzedawcę sklepu, który handluje głównie tonerami:

Dzięki za info, jeśli się tak stanie to super sprawa :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem model DCP-L2532DW i jestem po wstępnych testach. Urządzenie mogę polecić, spełnia moje oczekiwania w tej cenie. Czas pokaże, jak będzie spawować się w dłuższej perspektywie. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...