Forum PCLab.pl: Głośniki do gier - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Głośniki do gier Budżet 400zł

#1 Użytkownik jest niedostępny   Slayer 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Styczeń 2019 - 18:44

Cześć,

Możecie mi polecić jakieś głośniki do gier w budżecie 400zł ? Głośniki będą używane 80% gier i 20% seriale, chodzi mi głównie o w miarę dobre pozycjonowanie żebym wiedział skąd przeciwny gracz idzie w grach fps.
Niestety nie mam za bardzo miejsca na rozstawienie zestawu 5.1

#2 Użytkownik jest niedostępny   w00dyalen 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 12 Styczeń 2019 - 21:56

żebym wiedział skąd przeciwny gracz idzie w grach fps.

Nic nie zastąpi słuchawek pod tym względem... Jakby nie te seriale to tylko słuchawki. W sumie to zastanów się czy nie chciał byś ich oglądać w słuchawkach...
Ewentualnie taki kompromis.
Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)
plus
https://www.ceneo.pl...71291&pid=11293

Wtedy i pograsz komfortowo i serial obejrzysz bez słuchawek na uszach...

Tylko karta dźwiękowa by pasowała, ale to do 5.1 też więc nie biorę pod uwagę...

Ewentualnie coldy z wbudowana kartą (moim zdanie nie jest za dobra, ale np. kolega gra i sobie chwali że pozycjonowanie jest ok.)
https://www.ceneo.pl/36068160
i do tego
https://www.ceneo.pl...71289&pid=11293

Ale t już głośniki na sztukę wtedy trochę...

Co do samych głośników, to ciężko będzie w tej kwocie jakieś sensowne 5.1. Ale tak jak mówię nic nie zastąpi słuchawek w grze FPS...

#3 Użytkownik jest niedostępny   Slayer 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Styczeń 2019 - 03:00

Dzięki za propozycje :)

Jestem w pełni świadomy, że słuchawek nic nie zastąpi ale nie mogę za bardzo w nich siedzieć z powodu urazu odcinka szyjnego kręgosłupa, chyba że znasz jakieś słuchawki do 100g wagi ?

#4 Użytkownik jest dostępny   hopes 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2019 - 01:53

Do 100g wagi to są słuchawki takie bardziej kompaktowe do słuchania muzyki KLIK, natomiast z tego co widzę pełno wymiarowe to raczej okolice 300g może coś tam się znajdzie bliżej 200g. To prawda na głośnikach znacznie ciężej określić niż na słuchawkach.

#5 Użytkownik jest niedostępny   BTK_BLR 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Styczeń 2019 - 21:32

Moim zdaniem granie w FPS-y na głośnikach to dawanie ogromnej przewagi przeciwnikom, bo ciężko jest określić ich położenie. Pomyśl nad Koss UR40 (ważą 170g, ale to i tak jedne z najlżejszych wokółusznych słuchawek), a jak muszą ważyć mniej niż 100g to pomyśl nad Koss KSC75, bo ważą niecałe 50g, są tanie i naprawdę fajnie grają. Mam je od lat (będzie już chyba z 10) i potrafią zaskoczyć niejedne dużo droższe konstrukcje, a do tego są bardzo wygodne.

#6 Użytkownik jest niedostępny   lothar90 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 16 Styczeń 2019 - 14:10

W głośnikach 2.1 nie usłyszysz położenia przeciwnika. Jeśli na tym ci zależy to musisz pójść w takie słuchawki https://www.x-kom.pl...pro-czarne.html mam je i używam pod gry. Muzycznie są po prostu okej. Mają swoją wbudowaną kartę dźwiękową i możliwość włączenia przestrzennego dźwięku 7.1 (cyfrowy ofc) daje to radę w shooterach, szczególnie słychać w BF V, gdzie w opcjach masz włączenie słuchawek 3d

#7 Użytkownik jest niedostępny   kalekowaty 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Styczeń 2019 - 16:05

Zobacz postlothar90, o 16 Styczeń 2019 - 14:10, napisał(a):

W głośnikach 2.1 nie usłyszysz położenia przeciwnika. Jeśli na tym ci zależy to musisz pójść w takie słuchawki https://www.x-kom.pl...pro-czarne.html mam je i używam pod gry.

Co ty za bzdury gadasz. Grałem już na tylu słuchawkach, że ciężko policzyć, od takich po 20zł do 400, na pchełkach, otwartych i zamkniętych. Prawda jest taka, że na "pełnowymiarowych" gra się najlepiej bo najwięcej słychać, ale jakieś lepsze pchełki dają rade bez problemu wystarczy się przyzwyczaić do dźwięku w nich. Problem jest jedynie wtedy, kiedy bolą uszy od takich słuchawek i ja tak mam bo żadne mi nie pasują. Jeśli nie ma innego wyjścia to pchełki do gier + głośniki do muzyki, filmów itd.
Proponujesz słuchawki, które ważą 400g, kiedy autor napisał, że nie może bo ma problem z odc. szyjnym kręgosłupa, więc to nie są żarty chcesz kaleke z niego zrobić?

Ja bym proponował - z lekkich słuchawek Sennheiser HD 2.30i waga 116g, a za resztę albo głośniki albo zostaw w kieszeni, zawsze możesz kupić, wypróbować i oddać jeśli będziesz odczuwał dyskomfort czy coś.
Tych senków nigdy nie miałem, ale opinie mają bardzo dobre :)

#8 Użytkownik jest niedostępny   Crew 900 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Styczeń 2019 - 15:55

Dołączę się bo mam pytanie. Chcę sobie kupić nowe bo mam tak, że jak są jakieś dźwięki to podczas odtwarzania można usłyszeć takie jakby pierdnięcie, to jest wina głośników czy dźwięki zintegrowanego z płytą główną?

Ten post był edytowany przez Crew 900 dnia: 19 Styczeń 2019 - 15:55

#9 Użytkownik jest niedostępny   Raideri 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Styczeń 2019 - 16:00

Możliwe,że zawieszenie pada,zobacz dokładnie czy nie ma uszkodzeń (to ta guma między membaną a koszem).

Strona 1 z 1