Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ddawid

Jaki monitor do słabszego komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Noszę się z zamiarem złożenia swojego pierwszego PC, dotychczas miałem tylko laptopy. Dodam, że będzie to próba znalezienia złotego środka między wydajnością w grach a zasobami portfela, więc będzie to zestaw w większości składający się z używanych podzespołów mających swoje premiery kilka lat temu i niekoniecznie ze szczytów rankingów wydajnościowych.

I tu mam pytanie odnośnie wydajności podzespołów w grach właśnie, czy przy słabszych CPU/GPU lepiej jest stosować monitor o mniejszej natywnej rozdzielczości ale używać w grze różnych polepszaczy jak wygładzanie krawędzi itp., czy lepiej zastosować monitor w Full HD ale ustawienia grafiki w grze na minimum. Jak powyższe wygląda w praktyce pod względem płynności w grze a jak pod względem wizualnym?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie uznaję niższej rozdzielczości pionowej od 864, tak więc standardowy 'kwadrat' 1152x864 jest minimum (osobiście używam 1280x1024), ciężko jest tak korzystać z internetu, jak musisz ciągle przewijać w dół. Uwzględnij to.

Zresztą... a jaki chcesz kupić komputer i w co grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem tak niskiej rozdzielczości, raczej min. 1366x768 do jakiej przyzwyczaiłem się w laptopach. Co do sprzetu to zastanawiam się nad połączeniem i5 2400 lub G4560 z GTX580 lub GTX950 albo innych w podobnej klasie w zależności od kosztów i posadzeniem tego na średniej klasy płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bierz żadnych antyków pokroju gtx580. Raz, że mogą umrzeć w każdej chwili, zwłaszcza te bardziej prądożerne, a dwa, nie wspierają żadnych nowych technologii, przez co okazuje się, że głupi net muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gtx 950 zagrasz w wiedzmina w fhd na średnich detalach w 30-40 fps. IMO pakowanie się w niższą rozdzielczość jest zupełnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jakbym złożył kompletną skrzynkę za tysiaka to byłbym zadowolony, jednakże nie chcąc schodzić poniżej pewnego minimum liczę się z większym kosztem. Co sądzicie o takim zestawie ? lub takim komplecie bez monitora ale za to z dyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie kupować gotowców od firm, mimo wszystko.

Ja swój komputer kiedyś tam złożyłem za grosze, a Wiedźmin 3 na minimalnych chodzi na 800x600 :D

Procesor Athlon II 250, płyta ASUS i RAM 4GB 130 zł, grafika 550Ti i monitor 17" LCD 150 zł, zasilacz CM650M 120 zł, SSD 120 GB 200 zł (aczkolwiek to już daaaawno przed komputerem miałem w laptopie), nagrywarka DVD 15 zł, HDD był, buda była... 650 zł za zbudowanie wszystkiego na markowych częściach z możliwością ewentualnego jako-takiego upgrade (do Phenoma II X4/X6, chociaż tu już bym się bał o sekcję zasilania na płycie, normalne ludzkie PCI-E 16x, DDR3), przede wszystkim z markowym zasilaczem 650W :D

Osobiście na twoim miejscu poszedłbym w grafikę GTX 950 zdecydowanie, na pewno będzie mniej żarła energii i sterowniki nadal są nowe (dla serii 5xx już nie ma nowych).

Osobiście złożyłbym coś w ten deseń:

 

https://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-2400-6mb-cache-lga1155-i7762485320.html 170 zł

https://allegro.pl/oferta/foxconn-h61mxl-k-pentium-g2020-2-9ghz-ivy-bridge-7777095073 (procesor potraktuj jako gratis) 155 zł

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-ddr3-elixir-8gb-1600mhz-2rx8-7766535969 145 zł - żeby nie bawić się w licytacje, ale to takie tylko przykładowe

poniżej 500 zł masz bazę, reszta na grafikę i zasilacz, obudowę tanią znajdziesz na OLX bankowo, HDD zamiast SSD w ramach oszczędności. Masz 4 rdzenie całkiem znośne na dziś dzień. Z 1500 zostaje ci 1000 zł na wszystko, spokojnie dasz radę.

Markowy nowy zasilacz 200 zł, dysk 150 zł, buda 50 zł z oliksa, 600 na grafikę - w tej cenie nawet 960 kupisz, np tu pierwsza lepsza https://allegro.pl/oferta/karta-grafiki-msi-gtx-960-2dg5t-wer-armor-oc-7776167303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc :-) jeszcze tylko jedno pytanko, jaką płytę główną typ/model (dodam że skłaniam się ku używkom) najlepiej kupić do konfiguracji I5-3470 + GTX 950 tak aby w przyszłości móc bez problemu posadzić na tej płycie nowsze komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej innej, płyta martwa. Co najwyżej wymienisz na i7 3770 (K) i to tyle.

Taka polityka Intela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...