Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnerdziJanek

GTX 1070 a wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam kartę gtx 1070 g1 gaming od Gigabyte która ma 25msc gwarancji do końca [kupiona za 1200zł] i myśle nad wymianą na RTX2060, jest jakikolwiek sens na wymianę? Za swoją kartę dostanę 1300 bo mam kupca, a nowy RTX 1619zł Referent na stronie NVIDIA. Co o tym myślicie, zostać na 1070 czy kupić. Monitor posiadam 144hz. Nie gram w aż tak wymagające gry, CS:GO, Pubg, H1Z1, fs19. i inne tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sensu nie ma. Pare FPS wpadnie I RT, ale w sumie 300zl to nie jest duży koszt i karta nowa, musisz zdecydowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 300zł to można dołożyć do nowej architektury aczkolwiek spiesz się, bo kupiec tak samo pomyśli i jej nie sprzedasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie problemu z dostępnością RTX 2060 w cenie 1600, to za 1200 będą latały używki GTX 1080 i to w lepszych wersjach. GTX 1070 spadnie ostro poniżej 1000zł i może w końcu powoli zaczniemy wracać do normalności jeśli chodzi o GPU.

 

Trzeba być niezłym desperatem aby łykać teraz GTX 1070 za 1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo poniżej 1000 nie spadnie a wręcz zostanie na tym pułapie bo nic innego nie ma w tej cenie o tej wydajności. Za 1300 bym sprzedał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo poniżej 1000 nie spadnie a wręcz zostanie na tym pułapie bo nic innego nie ma w tej cenie o tej wydajności. Za 1300 bym sprzedał :)

już jest sporo kart gtx1070 w okolicy 1k, a czy spadnie, zależy po ile niereferenty rtx2060 będą

mi się marzy, żeby w końcu 1060tka 6gb była w jakiejś normalnej cenie, bo obecnie to gruba przesada, powinna tak 800-900 kosztować, w zależności od producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam kartę gtx 1070 g1 gaming od Gigabyte która ma 25msc gwarancji do końca [kupiona za 1200zł] i myśle nad wymianą na RTX2060, jest jakikolwiek sens na wymianę? Za swoją kartę dostanę 1300 bo mam kupca, a nowy RTX 1619zł Referent na stronie NVIDIA. Co o tym myślicie, zostać na 1070 czy kupić. Monitor posiadam 144hz. Nie gram w aż tak wymagające gry, CS:GO, Pubg, H1Z1, fs19. i inne tytuły.

 

Bardzo ucieszył mnie Twój temat @EnerdziJanek. Znaczy to, że wreszcie sprawy zaczynają iść po mojej myśli :D Od jakiegoś czasu myślę nad wymianą mojego GTX 1060 6 GB na GTX 1070, a może nawet na GTX 1080. Jeżeli ludzie zaczną masowo przechodzić na karty nowej generacji, to jest na to spora szansa :D

Wracając do Twojego pytania @EnerdziJanek, to moim zdaniem sensu w wymianie nie ma, ale piszę to "po cichu", bo z mojego punktu widzenia lepiej by było, gdyby wszyscy rzucili się na nowe karty.

Wymiana karty ma sens, jeżeli nowa karta jest dużo lepsza. Czy RTX 2060 jest lepszy od GTX 1070? W zależności od gry od kilku do kilkunastu FPS.

No i ten nieszczęsny Raytracing, niby jest w tej karcie, tylko pytanie po co? Jako tako radzi sobie z tym RTX 2080 ti, RTX 2070 już kiepsko, a 2060 pewnie wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Twojego pytania @EnerdziJanek, to moim zdaniem sensu w wymianie nie ma, ale piszę to "po cichu", bo z mojego punktu widzenia lepiej by było, gdyby wszyscy rzucili się na nowe karty.

Wymiana karty ma sens, jeżeli nowa karta jest dużo lepsza. Czy RTX 2060 jest lepszy od GTX 1070? W zależności od gry od kilku do kilkunastu FPS.

No i ten nieszczęsny Raytracing, niby jest w tej karcie, tylko pytanie po co? Jako tako radzi sobie z tym RTX 2080 ti, RTX 2070 już kiepsko, a 2060 pewnie wcale.

Makiawelizm pcmr w czystej postaci :)

Też bym nie zmieniał, chociaż niedawno miałem podobny dylemat (pascal v. turing), to jednak wybrałem 1080ti z gwarancją niż 2080, ale różnica była dużo wyższa, bo ponad 1k pln. Mimo wszystko, jak widzę raytracing w BF V, to serduszko zaboli - pomimo, że BF V, to nie moja bajka, ale jestem dziwką wszelkich nowych świecidełek (Physx rulez ;) ) - to jednak nie za taką kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jedyny GTX który będzie trzymał cenę to 1080TI, bo jej rtx-owy odpowiednik jest dość wysoko wyceniony. No chyba że AMD coś namiesza, ale w to bardzo wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...