Skocz do zawartości
Pemo93

Shadow of the tomb raider problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pewien problem z tą grą ponieważ gdy grałem ok 1 godziny wywalało mnie z gry z błędem od karty graficznej że mam nieaktualne sterowniki lub za mało pamieci. Co najlepsze w tym że mam rtx 2070 więc raczej nie spodziewał bym się tego. A więc postanowiłem że zainstaluje jeszcze raz sterownik tym razem z oficjalnej strony NVIDIA i lipa od razu przy włączeniu i wczytaniu gry wyrzuciła mnie do pulpitu. Gra była wtedy ustawiona na DirectX 12. Więc postanowiłem ustawić DirectX 11 i gra chodziła przez ponad godzinę okej aż gdy kończyłem grę i jakiś inny błąd się pojawil. Kolejna sprawa jest taka że czytałem na forach i ludzi którzy testowali tę grę to stwierdzili że lepiej odpalać grę na DirectX 12 gdyż osiąga lepsze osiagi... Dla jasności podam specyfikację mojego pc

 

I5 6600k

Rtx 2070

Ramy 2x8 2933 MHz g skill ripjawskij

 

Pytanie do was co mogło być przyczyną takiego stanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wydajności:

Z pomiarów jakie zrobiłem na RX460 4GB wynika, że zdecydowanie szybciej chodzi ta gra w DX12. Przy nVidia różnica może być mniej wyraźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również tego samego doświadczyłem że DirectX 12 sprawował się lepiej ale po godzinie wywalało mi grę z błędem od karty że mam stary sterownik lub za mało pamieci. Szkoda tylko że mam najnowszy sterownik plus 8 gb... Co może być przyczyną takiego wyrzucania do pulpitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń stery poprzez DDU, zainstaluj najnowsze ze strony nvidi. Skąd sciągłeś pierwsze sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem płytę która była dołączona do karty graficznej i zainstalowało najnowsze sterowniki bo gdy później odswiezalem w GeForce experience czy jak to się tam nazywa to cały czas wyskakiwało że mam najnowsze stery ale zrobię jak polecasz i dam znać co to dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj najnowsze ze strony i wywala ten badziewny experience po co to komu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj najnowsze ze strony i wywala ten badziewny experience po co to komu ?

Po co powtarzasz to co zostało napisane? A może niektórzy używają shadow play? Tobie może nie potrzebne, a niektórym jest...

Edytowane przez kafaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej spokojnie usunę experience i zobaczymy. Tylko chce się zapytać jeśli ten program usunę to skąd będę wiedział kiedy nowe sterowniki wyjdą i będą do instalowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no masakra jakaś kiedyś nie było tego programu a jakoś ludzie żyli ? Ja nie mam tego programu od 20lat i jakaś zawsze mam najnowsze sterowniki :lol2: :lol2: :lol2:

Ty możesz zrobić wszystko jak Ci się podoba. Pisałem coś wyżej, czytanie ze zrozumieniem działa? Widzę że nie. I się bez sensu udzielasz, po co pytam się? Co wnosisz do tematu oprócz "nic" jaki gość haha. A do tych 20 lat to bym się odniósł, ale by mnie ban czekał...

Edytowane przez kafaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no masakra jakaś kiedyś nie było tego programu a jakoś ludzie żyli ? Ja nie mam tego programu od 20lat i jakaś zawsze mam najnowsze sterowniki :lol2: :lol2: :lol2:

Chyba nie ma nic lepszego do nagrywania na szybko filmików z jak najmniejszym narzutem na wydajność w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma nic lepszego do nagrywania na szybko filmików z jak najmniejszym narzutem na wydajność w grach.

Poczekaj na zlotnika, hahha. Dobrze gadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no masakra jakaś kiedyś nie było tego programu a jakoś ludzie żyli ? Ja nie mam tego programu od 20lat i jakaś zawsze mam najnowsze sterowniki :lol2: :lol2: :lol2:

 

i co w związku z tym? ogarnij sie. gfe w niczym nie przeszkadza. przeciwnie - może pomóc mniej ogoarnieym ludziom choćby w dobieraniu ustawień. to że ty czegóś nie potrzebujesz nie oznacza że to coś jest bezużyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pewien problem z tą grą ponieważ gdy grałem ok 1 godziny wywalało mnie z gry z błędem od karty graficznej że mam nieaktualne sterowniki lub za mało pamieci. Co najlepsze w tym że mam rtx 2070 więc raczej nie spodziewał bym się tego. A więc postanowiłem że zainstaluje jeszcze raz sterownik tym razem z oficjalnej strony NVIDIA i lipa od razu przy włączeniu i wczytaniu gry wyrzuciła mnie do pulpitu. Gra była wtedy ustawiona na DirectX 12. Więc postanowiłem ustawić DirectX 11 i gra chodziła przez ponad godzinę okej aż gdy kończyłem grę i jakiś inny błąd się pojawil. Kolejna sprawa jest taka że czytałem na forach i ludzi którzy testowali tę grę to stwierdzili że lepiej odpalać grę na DirectX 12 gdyż osiąga lepsze osiagi... Dla jasności podam specyfikację mojego pc

 

I5 6600k

Rtx 2070

Ramy 2x8 2933 MHz g skill ripjawskij

 

Pytanie do was co mogło być przyczyną takiego stanu?

Sprawdz karte w valley benchmark i heaven benchmark,wywala Cie tylko w raiderze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce experience został odinstalowany sterowniki zostały usunięte przez program DDU zainstalowane że strony NVIDIA i teraz działało wszystko aż do zakończenia rozgrywki ok 2 godzin także to pomoglo. Co do samego programu to zazwyczaj przydawał się tylko do sterowników instalowania nowszych także tego choć teraz go nie mam ale nie wykluczam że go zainstaluje bo jednak go troszeczkę brakuje(sentyment) i jeśli się komuś to nie podoba proszę nie komentować tego bo nie temu to służy to tak na przyszłość ?? Co do wywalania się gry do windowsa to tak tylko ta gra to powodowała także nie wiem dlaczego gdyz w testach wychodziło u innych rtx bardzo dobrze bez problemów (bynajmniej nie znalazłem problemu w żadnej ze stron) dlatego nie wiem czy jakieś te sterowniki co były instalowane przez GeForce były coś kopnięte czy nie nie mam pojęcia ale ze strony pobrane NVIDIA dają radę i to najważniejsze także wszystkim dziękuję i pomagajmy sobie a nie wyśmiewajmy się z innych kolego raz jeszcze dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam GF Exp odkąd tylko zmieniłem kartę z czerwonych na zieloną - głównie dla Shadow Playa - no co ja sie naszukałem , natestowałem programów do nagrywania filmów w fhd bez utraty jakości i spowalniania podczas nagrywania - i nic sie nie równa z Shadowplayem - no program bajka, polecam, jak ktoś chce mieć fajne filmy i tyle klatek na filmie co w rzeczywistości bez nagrywania

 

no i oczywiście, nigdy żadnych problemów z GFE nie miałem

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce experience został odinstalowany sterowniki zostały usunięte przez program DDU zainstalowane że strony NVIDIA i teraz działało wszystko aż do zakończenia rozgrywki ok 2 godzin także to pomoglo. Co do samego programu to zazwyczaj przydawał się tylko do sterowników instalowania nowszych także tego choć teraz go nie mam ale nie wykluczam że go zainstaluje bo jednak go troszeczkę brakuje(sentyment) i jeśli się komuś to nie podoba proszę nie komentować tego bo nie temu to służy to tak na przyszłość ?? Co do wywalania się gry do windowsa to tak tylko ta gra to powodowała także nie wiem dlaczego gdyz w testach wychodziło u innych rtx bardzo dobrze bez problemów (bynajmniej nie znalazłem problemu w żadnej ze stron) dlatego nie wiem czy jakieś te sterowniki co były instalowane przez GeForce były coś kopnięte czy nie nie mam pojęcia ale ze strony pobrane NVIDIA dają radę i to najważniejsze także wszystkim dziękuję i pomagajmy sobie a nie wyśmiewajmy się z innych kolego raz jeszcze dzięki

 

 

Fajnie że mogłem pomóc :)

 

Wyszło na moje!! najlepiej instalować bezpośrednio ze strony a nie wierzyć dziwnym programom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że mogłem pomóc :)

 

Wyszło na moje!! najlepiej instalować bezpośrednio ze strony a nie wierzyć dziwnym programom

 

Ty pomogłeś ? Haha, te narcyz bez przesady. Mój 1 post zrobił robotę, a Ty powtórzyłeś... Szukaj złota elo. 20 lat nie masz GFE? To ładnie i jak tu Tobie wierzyć? A ludzie korzystają z niego i nie narzekają co potwierdza się w tym temacie, ale Ty wiesz swoje,..

 

Autorze nawet jakbyś zainstalował GFE to by wszystko działo oka, ale jak nie potrzebne to nie warto instalować. DDU robi robotę .

Edytowane przez kafaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety przetestowałem raz jeszcze dla pewności by rozwiać wszystkie niejasności i niestety na programie GFE niestety wywalało ponownie i znów powtórzyłem zabieg z DDU i pomogło także coś program albo blokowała albo coś nie wiem nie mam pojęcia ale i tak wiele razy mi pomógł także nie skreślam na przyszłość tego programu być może nowe stery pomogą kto wie przetestuję i dam wam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robisz optymalizację gier poprze GFE? Jak tak,to nie rób i własnoręcznie w opcjach gry zmieniaj.Zobacz czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim na forum napisałem to już w grze ustawiałem i nic błąd wyskoczył za każdym razem tym bardziej kiedy miałem DirectX 12 na 11 chodziło normalnie ale na 12 niestety wywalało że mam problem ze sterownikami karty graficznej i że system może nie posiadać wystarczających zasobów by uruchomić grę z wybranymi ustawieniami i prosili mnie bym obniżył wymagania. A zrobiłem DDU tym programem i zainstalowałem później raz jeszcze GFE i nie robiłem optymalizacji i tak nie pomogło dopiero jak program wywaliłem to pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Del....

Edytowane przez Ozzbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...