Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rage97

Dysk SSD do 150zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szykuje laptopa dla studentki, wiadomo używany będzie do przeglądania neta, obsługi programów z office (głównie word/excel/pp) oraz kilku innych programów,czasami jakiś film no i to by było na tyle, żadnego grania, typowe lekkie użytkowanie. Dodam, że laptop będzie używany sporadycznie więc czy jest sens "przebierania" między TLC a MLC? Zastanawiam się czy wybrać ADATA SU650 240gb czy coś na MLC 120gb? Wiadomo im większa pojemność tym lepiej ale sporo się naczytałem o trwałości TLC i MLC, tylko pytanie czy jest sens sie tym przejmować przy takim delikatnym i sporadycznym użytkowaniu (średnio kilka godzin tygodniowo). Dane laptopa : i3-4030U/4gb ram/Intel HD Graphics 4400/GF820 no i aktualnie HDD 1tb 5400rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 140 zł jest dość dobry Crucial BX500 240GB, kości 3D TLC Microna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie, że BX500 to dobry dysk, to jest tylko tani dysk. przecież większość małych dysków 120/240GB, pracuje w dużym zapełnieniu 70-80%, a ten dysk wtedy bardzo mocno traci transfery zapisu (ok. 50%), co jest ładnie pokazane w teście na pure, który jest na tym forum wielokrotnie przywoływany w celu pokazania jaki ten dysk jest świetny. Tylko specjalnie pomijany jest ten jeden ważny aspekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko specjalnie pomijany jest ten jeden ważny aspekt.

Nie tylko ten aspekt jest pomijany. Były też testy, które pokazały, że BX500 120GB ma gorsze kości niż BX500 240GB.

 

Dla mnie to w ogóle takie dyski jak BX500 i inne tanie TLC/3D TLC nie mają racji bytu, ale rozumiem, że muszą na rynku istnieć, bo amatorów taniości jest dużo. Dla mnie SSD to tylko z półki minimum MX500. Padnięty dysk oznacza dużo większą stratę niż niewielka kwota dopłacona do lepszego dysku, nawet mając kopie zapasowe jest to strata czasu, zachodu, itd. Obecnie mam GoodRam Iridium Pro i gdybym stawiał sobie nowy komputer, to też bym kupił taki dysk a nie patrzył tylko co tańsze. Ale teraz dużo jest taniego towaru w tym segmencie i nawet jak jest dysk na MLC to trzeba dobrze rozeznać temat, czy na pewno nie jest to dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie, że BX500 to dobry dysk, to jest tylko tani dysk. przecież większość małych dysków 120/240GB, pracuje w dużym zapełnieniu 70-80%, a ten dysk wtedy bardzo mocno traci transfery zapisu (ok. 50%), co jest ładnie pokazane w teście na pure, który jest na tym forum wielokrotnie przywoływany w celu pokazania jaki ten dysk jest świetny. Tylko specjalnie pomijany jest ten jeden ważny aspekt.

Dalej jest lepszy niż dyski typu SU650 z no-nameowymi kośćmi i egzotycznymi kontrolerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ten dysk panowie (Crucial BX500) i dziwna sytuacja, ponieważ zamontowałem go, wgrałem system i zauważyłem dziwne "popiskiwanie", mam dwa inne dyski i nic takiego nie występuje. Od czego to może być? Jestem pewien że to z dysku ponieważ odkręciłem pokrywę i ewidentnie ten dźwięk pochodzi z dysku. Wygląda to mniej więcej tak 2 sekundy pisk, sekunda przerwy (kilkusekundowy pisk <zazwyczaj od 2 do 3sekund> i sekundowa przerwa). Reklamować czy "ten typ tak ma"? Dysk ogólnie sprawny, prędkości też się zgadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy podczas testu np. AS SSD też są te piski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba każdy dysk SSD w jakimś stopniu SSD podczas pracy (albo przynajmniej nie natknąłem się jeszcze na taki, który jest absolutnie bezgłośny). Przy niemal bezgłośnym komputerze da się to zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma reguły czy jest obciążony czy nie. Jednak zauważyłem, że po podłączeniu zasilania te piszczenie zmienia się (już nie jest takie typowe piszczenie tylko taki delikatny pisk i bardziej szelest, no i przede wszystkim ciszej). Co sądzicie? Normalne czy reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nie sądziłem, że hałasowanie SSD może być tak powszechne:

 

Ja mam dosyć wyciszonego kompa i nie słyszę w ogóle pracy SSD (Goodram Iridium Pro). Używałem czasem laptopa z Micronem 1100 i też nie słyszałem nic. Sam mam tego Microna w zewnętrznej kieszeni i nawet w ciszy nocnej nic nie słyszę. Może niektóre modele są głośniejsze niż inne. Ponoć SSD 2.5" ogólnie są cichsze, bo są umieszczone w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dlaczego nie mowicie ze w BX500 po zapełnieniu dysku zapis spada :( co prawda jest tak w kazdym dysku TLC ale co z tegooooo :D przeciez wiadomo ze kazda normalna osoba zapisuje pliki powyzej 200 GB codziennie podczas długotrwałego ponad 20 minutowego kopiowania no kazdy tak robiiiii :D I tacy ludzie doradzają innym ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...