Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hubertous

Intel Core i9-9900K i pamięć DDR4 poniżej 2666MHz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie takie jak w tytule. Posiadam obecnie pamięci (od aktualnego komputera z i5-6600K) Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB 2400MHz CL14 i pytanko,

1) czy i9-9900K obsłuży te pamięci czy trzeba wymienić na 2666Mhz, bo inaczej system nie ruszy?

2) Czy wystarczy chłodzenie be quiet! Shadow Rock Slim (które również obecnie posiadam) czy temperatury będą tak duże, że co chwilę będą spadki taktowania?

 

Dodatkowe info: Płyta główna, którą chciałbym kupić do zestawu to Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 (ze względu na obsługę karty Thunderbolt GC-Alpine Ridge, która jest mi niezbędna do podłączenia interfejsu audio na którym pracuję w studio).

I ostatnie pytanie:

3) Czy Windows 10 64-bit OEM ruszy mi normalnie z SSD po zamontowaniu całości w obudowie (obecny SSD na którym jest zainstalowany system) czy będzie się domagał kupna kolejnej licencji?

 

Pozdrawiam i dziękuję serdecznie z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz kupic nowa plyte,bierz cos z z390,z370 ma sens tylko jak masz juz taka plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz kupic nowa plyte,bierz cos z z390,z370 ma sens tylko jak masz juz taka plyte.

Chciałbym, ale nie ma nic z thunderboltem do 500 zł.. A mam już kartę Thunderbolt na PCIe x4 od Gigabyte'a, która działa z płytami Z370, natomiast do Z390 wymyślili już sobie inną kartę (która nawet nie jest do kupienia w PL), dlatego koszty by znacząco wzrosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM będzie działać, ale pod taki mocarny CPU przydałyby się szybsze pamięci.

 

Bez OC Shadow Rock Slim da radę.

 

Płyta którą wybrałeś ma bardzo cieniutką sekcję pod i9... Ale widzę że z dostępnością lepszych płyt Gigabyte pod Z370 jest już tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta niezbyt się nadaje do 8700K co dopiero 9900K.. Posiadam Z370 Aorusa Gaming 7 + 8700K i myślę że to minimum z Aorusów Z370 jeśli chcesz podkręcać 9900K patrząc po temperaturach sekcji zasilania.

 

btw. ten Shadow Rock Slim nawet bez OC nie wystarczy to 9900K.. Absolutne minimum żeby to miało ręce i nogi to Grandis chociaż z chłodzen powietrznych osobiście do 9900K nie zamontował bym nic słabszego niż Noctua NH-D15 ew. Dark rock pro 3/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki ma sens podkręcanie 9900K? Jako autoumartwianie? Ile się da dołożyć 200 czy 300 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano chyba ze tak.

Płyta główna, którą chciałbym kupić do zestawu to Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 (ze względu na obsługę karty Thunderbolt GC-Alpine Ridge, która jest mi niezbędna do podłączenia interfejsu audio na którym pracuję w studio).

Przecież napisał w swoim poście.

 

Za miast 9900K możesz przecież kupić I7 8700K.

 

Po zmianie płyty głownej może byc problem z windowsem 10, tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna, którą chciałbym kupić do zestawu to Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 (ze względu na obsługę karty Thunderbolt GC-Alpine Ridge, która jest mi niezbędna do podłączenia interfejsu audio na którym pracuję w studio).

Przecież napisał w swoim poście.

 

Za miast 9900K możesz przecież kupić I7 8700K.

 

Po zmianie płyty głownej może byc problem z windowsem 10, tak mi się wydaje.

No wiem ze napisal i mu adekwatnie odpisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że po wymianie płyty głównej windows zapyta o nowy klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM będzie działać, ale pod taki mocarny CPU przydałyby się szybsze pamięci.

 

 

Ram ma dobry.

 

Witam, pytanie takie jak w tytule. Posiadam obecnie pamięci (od aktualnego komputera z i5-6600K) Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB 2400MHz CL14 i pytanko,

1) czy i9-9900K obsłuży te pamięci czy trzeba wymienić na 2666Mhz, bo inaczej system nie ruszy?

 

www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2400mhz-cl14-cmk16gx4m2a2400c14r-764776/

 

Te ramy są dwustronne, czyli masz kopa za sam fakt ich dwustronnosci. Do tego u mnie ten ram krecił się na 3000CL12-13-13. Nie wiem co wyjdzie u Ciebie, ale pewnie podobnie go wycisniesz. Absolutnie nie oplaca sie wymiana jesli nie kupisz jakiś bdie za 1000zl to wydajnosci nie przybędzie. Podkręć to co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie głownej gigabyta pod s 1151 nie podkręci tego ramu tam jest tylko profil 2400mhz innych nie ma.

 

Jak ręcznie wpisze mniżnik 26 to może wskoczą na 2600 a może nie.

 

Na płycie msi rozwijasz zakładke i masz cała liste profili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale podkręcanie komputera który ma służyć do pracy to bardzo średni pomysł. Profile XMP też nie dają gwarancji stabilności.

 

Równie dobrze można sobie darować Z'tkę i brać B360/H370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram ma dobry.

 

 

 

www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2400mhz-cl14-cmk16gx4m2a2400c14r-764776/

 

Te ramy są dwustronne, czyli masz kopa za sam fakt ich dwustronnosci. Do tego u mnie ten ram krecił się na 3000CL12-13-13. Nie wiem co wyjdzie u Ciebie, ale pewnie podobnie go wycisniesz. Absolutnie nie oplaca sie wymiana jesli nie kupisz jakiś bdie za 1000zl to wydajnosci nie przybędzie. Podkręć to co masz.

Ułamki procent widoczne pod mikroskopem rzeczywiście :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profile XMP też nie dają gwarancji stabilności. - wtedy podbija się napięcie, a na płytach gigabyta ich poprostu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułamki procent widoczne pod mikroskopem rzeczywiście :thumbup:

 

3000CL12-13-13 dwustronne. Czym to przebijesz z "taniego" sprzętu? 3200cl15 ? :E Bo 3000cl16 to raczej nie dogonią tamtych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000CL12-13-13 dwustronne. Czym to przebijesz z "taniego" sprzętu? 3200cl15 ? :E Bo 3000cl16 to raczej nie dogonią tamtych :)

 

Jakie to ma znaczenie? Korzyść z pamięci dwustronnych jest praktycznie niezauważalna, dobre efekty podkręcania to zasługa samych kostek a nie ich ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...