Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BitowyHieneł

Najlepszy procesor na płytę Asus M4N68T?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam najlepszego procesora na płytę główną Asus M4N68T. Wszędzie znajduję płyty z końcówką -M, albo V2, ale takiej zwykłej, prostej już nie. Reanimuję złomka z 2010 roku i po wymianie karty graficznej i dodaniu pamięci RAM przyszedł czas na procesor. Chodzi mi o taki, który wyciśnie z tej płyty co się da, dopóki nie znajdzie się więcej funduszy na zakup nowej płyty, procka i RAMu. Docelowo na tej płycie ma zostać grafika MSI R9 390 Gaming 8GB i 12GB RAM. Na chwilę obecną szukam tylko procka. Stary to AMD Athlon II X4 635 2,9GHz i już nie daje rady. A przy okazji, czy trzeba zmienić zasilacz na mocniejszy? Obecny ma 500W i już dość nieźle się grzeje. Żeby się potem nie okazało, że pod obciążeniem zasilacz nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara płyta pod socket AM3

Aktualnie masz najlepszy procesor pod ten socket info z Mój link

Nie wiem czy jest sens inwestować w taki stary złomek ;p ew jak chcesz się bawić to zobacz sobie socket 1366

Co do zasilacza, pewnie też starej daty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wybrać coś z Phenom'ów.

 

Z najnowszym biosem pójdzie :

 

Phenom IIX6 1075T HDT75TFBK6DGR  3,0 GHz

lub nawet

 

Phenom IIX6 1090THDT90ZFBK6DGR 3,2 GHz dzisiaj na allegro 490 zł

oba są 6 rdzeniowe , będzie szybciej napewno ale przelicz czy się opłaca inwestować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrząc na tabelkę to prawie najlepszy. Opłaca się pozbyć się tego, włożyć ten 645 i podkręcić powiedzmy na 3300MHz?

Poza tym to tak jak pisałem, dopóki nie mam wystarczających funduszy to z Ryzenem 5 2600 mogę się pożegnać XD

 

EDIT:

Sorka GORG, nie widziałem edycji.Zasilacz jak wszystko inne jest z 2010 roku albo starsze. Ten akurat to Chieftec GPS-500A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...