Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dandiee

Dobór płyty do e5400

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jako, że mam znikome pojęcie o podzespołach zwracam się do was z prośbą o pomoc. Potrzebuję płytkę główną pod :

 

Procesor : Intel pentium dual core e5400

Grafika : Radeon hd7770 1gb gddr 5

Ram : kingston 4gb ddr2

Zasilacz : Chieftec 500w

Płyta główna : eMachines EMCP73VT-PM ; chipset Nvidia geforce 7050 southbridge; nvidia nForce 620i

Dysk : Western Digital CAVIAR 500GB SATA II 16MB

 

Rozchodzi się głównie o to, że chciałbym mieć płytkę z możliwością podkręcenia procesora. Sprzęt nie jest "potężny" aczkolwiek służy mi tylko do gry w cs;go i ets 2 :) Później ten komputer będę chciał przenieść do warsztatu na diagnostykę i ewentualne zarządzanie firmą (Na nówkę przyjdzie jeszcze czas) Obecna płyta to chyba OEM i nie mogę za żadne skarby go podkręcić, żeby uzyskać chociażby stabilność w CS (niestety teraz cs strasznie siada na procka, cały czas obciążenie 100% i w kluczowych momentach są spadki fps) Da się coś panowie do tego zestawu wyczarować? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie nadaje się ten procesor do cs-a go. Najtaniej by było (bez wymiany platformy, w tym przypadku ramu) wymienić na 4 rdzenie (np. E5440) + płyta np. na chipsecie P35 i zrobić OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio nic mi to nie mówi. Jakbym dostał jakieś linki albo nazwy konkretnie procesora plus płyta pod to żeby kupić i złożyć żeby jakoś to miało ręce nogi no i coś tam służyło byłbym wdzięczny :) oczywiście wszystko w granicach rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

X5450 jest sporo droższy i bardziej prądożerny (TDP 120W zamiast 80 w serii E) więc do niego trzeba by konkretne chłodzenie zamontować. Jakie masz teraz na tym DC E5400? Jeśli boxowe to jakie dokładnie. Korzystasz z teamspeaka albo discorda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet w końcu? Jak już chcesz zmieniac mobo to 100 za proca na 775 + jeszcze kupowanie płyty do oc za prawie drugie tyle moim zdaniem się nie opłaca(do tego jeszcze potrzebujesz kupić chłodzenie), bo za 50zł masz i3 2100 i do tego płytka około drugie tyle, z wymianą ramów na 4gb ddr3 wyjdzie niewiele drożej od wyżej wymienionego quada, a zawsze nowszy i lepszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę pakować w ten sprzęt za dużo, bo i tak później będzie stał. Chce uzyskać stabilność. Budżet powiedzmy będę miał 300zl (chyba że coś się znajdzie innego) to mogę dołożyć odrobinę. Zależy mi na tym, żeby wszystko spasować na gotowo i trochę to służyło :) co do chłodzenia teraz nie powiem, bo nie mam takiej możliwości zbytnio, aczkolwiek nigdy z temperaturą nie było problemów nawet po dłuższej grze

 

Ts mam, tylko dzisiaj jestem na służbie i schodzę dopiero jutro o 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Budżet powiedzmy będę miał 300zl (chyba że coś się znajdzie innego) to mogę dołożyć odrobinę.

Jak 300zł to już przejście na nowszą podstawkę tylko. Nie opłaca się inwestować więcej jak ok. 100zł w s775. Na allegro można znaleźć za ok. 300zł (w licytacji) zestaw CPU + płyta + 4GB RAM DDR3 na s1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem parę aukcji. https://allegro.pl/oferta/7614377936?reco_id=b0c0cac5-183c-11e9-bd27-d89d675b9d60

 

A druga to.

 

https://allegro.pl/oferta/7717210354?reco_id=56f06ea7-183d-11e9-b435-ecf4bbd61b40

 

Ale pod te zestawy to od razu musiałbym zmienić ram tam? Chyba że macie jakąś alternatywę (nie obraził bym się jakby była ździebko tańsza) druga sprawa to resztę osprzętu normalnie podłącze, tak?

Z góry przepraszam za tak możliwie głupie pytania, ale moja wiedza jest znikoma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, RAM trzeba też wymienić. Możesz jeszcze np. ten zestaw licytować. Grafika, zasilacz, dysk i obudowa będą pasować do nowego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... Ostatnie pytanie przed finalizacja. Z tych trzech linków (plus licytacja) to co według Ciebie najlepiej wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktualnie to bym licytować ten zestaw co podałem. Wychodzi po prostu najtaniej. W zestawie (z tego co widać na zdjęciach) jest chłodzenie CPU a to od E5400 mogłoby nie pasować. Zatem nie musiałbyś nic dokupywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety licytacja nie przebiegła pomyślnie.

 

Tu jest druga licytacja tego samego gościa. Przeszukałem allegro i nie znalazłem w sumie nic konkretnego na 1150, a tutaj wydaje całkiem ok :)http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7772107903

 

Druga sprawa. Jakbym stawiał system od nowa i zakupie win 10 to nie będzie żadnego problemu? Chyba serial jest przypisany do płyty, tak? Ostatni raz stawiałem wina 7lat temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tu jest druga licytacja tego samego gościa. Przeszukałem allegro i nie znalazłem w sumie nic konkretnego na 1150, a tutaj wydaje całkiem ok :)http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7772107903

Druga sprawa. Jakbym stawiał system od nowa i zakupie win 10 to nie będzie żadnego problemu? Chyba serial jest przypisany do płyty, tak? Ostatni raz stawiałem wina 7lat temu...

Ale w tej licytacji jest ciut mocniejszy CPU więc nie licz że licytacja się zakończy taniej. Po zmianie platformy i tak trzeba przeinstalować system. Jeśli teraz masz windowd 7 lub nowszy, to chyba jeszcze istnieje możliwość aktualizacji do 10 lub instalacja win 10 za pomocą klucza do windows 7 np. za pomocą MediaCreationTool ale to trzeba by sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem licytacje, niestety trochę mnie poniosło i wylicytowalem to za 380zl... Ale chyba warto było :) ważne dokumenty jak i pliki zrzucam już w chmure i jak przyjdzie płytka to stawiam system, mam nadzieję że będzie wszystko dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...