Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wawer96

Serwer do streamingu na YouTube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Chciałbym zapytać jaki serwer zakupić który pozwoli na przeprowadzanie transmisji live na Youtube. Czy w ogóle istnieje coś takiego? Jestem kompletnym laikiem także proszę o wyrozumiałość.

Interesuje mnie streaming live 24 godziny na dobę.

I pytanie czy domowy Internet da radę coś takiego obsłużyć jeśli będzie np kilkaset osób jednocześnie na transmisji?

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden. Streaming robisz bezpośrednio z komputera.

Internet domowy musi pozwolić na wysłanie streamu na serwery YT i to YT będzie potem się martwił, czy mają dostatecznie dużo mocy, aby obsłużyć te miliony osób, które cię będą oglądały. Dla ciebie jest bez różnicy, czy liczba oglądających w danej chwili wynosi 0 czy 100 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A serwery vps za które płaci się abonament? Nie ma urządzenia które można sobie kupic? Sa takie transmisje na YT. Np radio 24/7

Przecież nikt w takim przypadku nie ma włączonego swojego kompa np przez pół roku bez przerwy...

 

Wpisz w google, jak streamować na youtube.

Wiem jak stresować. Ale jeszcze raz powtarzam że chodzi o transmisję 24/7

Nie będę miał włączonego kompa bez przerwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A serwery vps za które płaci się abonament? Nie ma urządzenia które można sobie kupic? Sa takie transmisje na YT. Np radio 24/7

Ale co chcesz streamować konkretnie? Bo może wystarczy Raspberry Pi, może musisz VPS kupić, a może faktycznie komputer będzie musiał chodzić 24/7

Przecież nikt w takim przypadku nie ma włączonego swojego kompa np przez pół roku bez przerwy...

Zdziwiłbyś się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz streamować konkretnie? Bo może wystarczy Raspberry Pi, może musisz VPS kupić, a może faktycznie komputer będzie musiał chodzić 24/7

 

Zdziwiłbyś się.

Konkretnie muzykę. W sumie Player z muzyką gdzie widać jaki artysta leci w danym momencie. Wiem że do takich celów wykorzystywane są właśnie serwery vps. Ale oczywiście trzeba płacić abonament. Myślałem że jest moze jakieś urządzenie które można zakupić nie płacąc jakiejś firmie za vps

 

Chodzi mi np o coś takiego

https://www.youtube.com/watch?v=Ec7VUcdB-ww

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz streamować muzykę, musisz mieć soft do tego. Czyli oprogramowanie, które będzie wysyłało muzykę i obraz do Youtuba. Wiedząc jaki masz soft dopierasz do niego system operacyjny. Mając te dwie dane (soft i system) szukasz sprzętu na którym to uruchomisz. I albo wybierasz serwer VPS na którym to sobie zrobisz, albo stawiasz swój komputer który będzie to robił. Albo inny mały komputer,który podoła wymaganiom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest problem z kompem chodzącym non stop przez pół roku? Kupujesz jakiegoś poleasingowego della czy lenowo ultra small frame na celeronach czy Pentium G albo coś w rodzaju brixa i dramatu w rachunkach za energię nie będzie.

 

Bardziej bym się martwił o sprawy prawne. Bo na publiczne odtwarzanie u nas w Polszy trzeba mieć chyba koncesję. A i YouTube nie pozwala od tak odpalać czyjejś muzy i zamieszczać jej w filmikach bez zgody autorów. Tą muzę co masz to też musi być legalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest problem z kompem chodzącym non stop przez pół roku? Kupujesz jakiegoś poleasingowego della czy lenowo ultra small frame na celeronach czy Pentium G albo coś w rodzaju brixa i dramatu w rachunkach za energię nie będzie.

 

Bardziej bym się martwił o sprawy prawne. Bo na publiczne odtwarzanie u nas w Polszy trzeba mieć chyba koncesję. A i YouTube nie pozwala od tak odpalać czyjejś muzy i zamieszczać jej w filmikach bez zgody autorów. Tą muzę co masz to też musi być legalna.

Wiem jakie jest prawo w Polsce i co wolno a czego nie. Mam dostęp do muzyki którą będę mógł puszczać zgodnie z prawem.

Co do komputera to nie jestem przekonany bo koszt serwera vps jednego że znanych dostawców na 12 miesięcy to np kwota około 750 zł. Z Ubuntu, 8GB Ram, 12 TB na Dane. I procesor 4 rdzenie.

Czy za te pieniądze kupię sensowny komputer. ? No i plus prąd rocznie.

 

Jeśli chcesz streamować muzykę, musisz mieć soft do tego. Czyli oprogramowanie, które będzie wysyłało muzykę i obraz do Youtuba. Wiedząc jaki masz soft dopierasz do niego system operacyjny. Mając te dwie dane (soft i system) szukasz sprzętu na którym to uruchomisz. I albo wybierasz serwer VPS na którym to sobie zrobisz, albo stawiasz swój komputer który będzie to robił. Albo inny mały komputer,który podoła wymaganiom.

Co do oprogramowania to całość ogarnia program OBS i chyba współpracuje z Ubuntu.

Moj komputer ma 7 lat i nie ogarnia strumieniowania. Po prostu po stronie odbiorcy jest częste buforowanie. Dlatego chyba zdecyduje się na vps. Tylko nie wiem czy ogarnę od strony technicznej. Ale od czego mamy Google...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oprogramowania to całość ogarnia program OBS i chyba współpracuje z Ubuntu.

Moj komputer ma 7 lat i nie ogarnia strumieniowania. Po prostu po stronie odbiorcy jest częste buforowanie. Dlatego chyba zdecyduje się na vps. Tylko nie wiem czy ogarnę od strony technicznej. Ale od czego mamy Google...

Zorganizuj sobie do swojego kompa jakiś dodatkowy dysk. Odłącz wszystkie dyski w kompie, podłącz nowy, zainstaluj Linuksa, skonfiguruj OBS, uruchom. A potem znajdź VPS i skonfiguruj już produkcyjnie. Pamiętaj, że strumieniując zużywasz transfer, więc szukaj VPS z transferem no limit, albo takiego z dużym limitem (jakim? sprawdź sobie lokalnie testowo w domu i wylicz ile może być to miesięcznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Mam już serwer vps ale dopiero teraz zaczną się schody...

I znowu prośba o pomoc. Tylko nie wiem czy powinienem założyć nowy temat czy kontynuować w tym miejscu. Chodzi mi teraz o kwestie konfiguracji serwera.Powiem tak. Nie mam o tym zielonego pojęcia i pytanie czy jest szansa abym podołał temu samodzielnie przy pomocy google czy mogę sobie darować...

Na serwerze jest ubuntu. oprócz tego mogę zainstalować Centos albo Debian. Łączę się z nim poprzez PuTT. I tyle mojej wiedzy. Co chcę osiągnąć? Otóż chcę zainstalować tam OBS który służy do strumieniowania. Nie wiem kompletnie jak się za to zabrać. Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź. Wiem że nie dostanę na tacy gotowej instrukcji bo to nie są proste sprawy ale może chociaż jakieś ukierunkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serwerem łączysz się przez SSH, a PuTTy to tylko klient na Windowsa... Zostaw sobie Ubuntu, poszukaj na Youtube jakiś kurs tego systemu dla początkujących. Dlatego najlepiej na początek robić to lokalnie, np na maszynie wirtualnej, albo oddzielnym sprzęcie. Jak ogarniesz podstawowe informacje, to potem instalacja i konfiguracja firewalla, fail2ban, logowanie się przez SSH po kluczach, aktualizacje, a na koniec OBS. I to są niezbędne minima...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serwerem łączysz się przez SSH, a PuTTy to tylko klient na Windowsa... Zostaw sobie Ubuntu, poszukaj na Youtube jakiś kurs tego systemu dla początkujących. Dlatego najlepiej na początek robić to lokalnie, np na maszynie wirtualnej, albo oddzielnym sprzęcie. Jak ogarniesz podstawowe informacje, to potem instalacja i konfiguracja firewalla, fail2ban, logowanie się przez SSH po kluczach, aktualizacje, a na koniec OBS. I to są niezbędne minima...

Tak zrobię. Dzięki

Może się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt w takim przypadku nie ma włączonego swojego kompa np przez pół roku bez przerwy...

 

W takim czy innym ja mam włączony komputer od kilku lat z chwilowymi przerwami np. podczas upgrade zestawu :D

Ile to różnych gier stało u mnie na wirtualnej maszynie po kilka miesięcy...

 

 

Wiem jak stresować.

 

To widać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qwinto

Nie używałem OBSa linuksowego ale na 99% będzie wymagał on Xów. Więc ssh co najwyżej na sam początek, do instalacji jakiegoś lxqt czy xfce. Natomiast do łączenia się serwerem VNC albo coś w stylu AnyDesk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qwinto

Nie używałem OBSa linuksowego ale na 99% będzie wymagał on Xów. Więc ssh co najwyżej na sam początek, do instalacji jakiegoś lxqt czy xfce. Natomiast do łączenia się serwerem VNC albo coś w stylu AnyDesk.

Dlatego napisałem, że najlepiej na początek gdzieś lokalnie, z xfce.

Co do dostępu do Xów, to tunel poprzez ssh. Wystawianie portu VNC bezpośrednio to proszenie się o kłopoty (na Shodanie można tego mnóstwo znaleźć). Można też serwer Xów na Windowsie uruchomić (Xming) i przekierować display.

 

2019-02-02: OBS prawdopodobnie nie pójdzie na VPS bez GPU. Trzeba spróbować ffmpeg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...