Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RoninV21

Ocena zestawu z rtx 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po miesięcznym oczekiwaniu na dobry moment (jutro wchodzi rtx 2060 do sprzedaży, ceny trochę spadły jak w przypadku interesującego mnie ramu i od dziś znów jest dostępny monitor AOC c24g1) ułożyłem ostateczny zestaw ale z kilkoma możliwościami np przy monitorze, pytam was czy wszystko jest kompatybilne ze sobą oraz o najlepszy wybór w przypadku kilku części.

 

Łączny koszt to około 5200 z monitorem i klawiaturą czyli same podzespoły wynoszą 4000zł

Link do zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/5cccf4b0/

Zamiast tej karty będzie rtx 2060 ale nie ma jej jeszcze w sklepie

 

1.Monitory:

-Monitor AOC C24G1 (matryca VA,144hz,1ms,cena 850-900zł)

-Monitor Asus VG248QE (matryca TN,144hz,1ms,cena 1000zł)

-Monitor MSI Optix MAG241C (matryca VA,144hz,1ms,cena 1000zł)

-Monitor Samsung LC24FG73FQUXEN (matryca VA,144hz,1ms,cena 1050-1100zł)

Te 4 mnie interesują a wybrałem AOC tylko z powodu najniższej ceny bo wszystkie mają te same parametry, jedynie Asus ma matryce TN. A i bym zapomniał, ma służyć do gier typu cs go, fortnite, battlefield 5, far cry 5. Opłaca się dopłacać te 100/200 zł do któregoś?

2.Pamięć RAM:

-Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16GB,3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB)

-Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Pierwsza 478zł, druga 599zł. Pytanie czy jest mi bardzo potrzebne te 3200MHz czy wystarczy 3000? Dla Ryzena chyba powinno być ok 3000?

3.Zasilacz:

Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 500W (BN246)

Wystarczy ten z jakimś małym zapasem czy lepiej wziąć mocniejszy, jak tak to jaki?

4.Obudowa:

Obudowa SilentiumPC Gladius M35W Pure Black (SPC156)

Wybrałem tą ale bez konkretniejszego powodu, jak znacie lepszą, może tańszą to podajcie.

5.Płyta główna:

-Płyta główna MSI B450-A PRO

-Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS

W koszyku mam A PRO ale czy one się czymś różnią? Bo z wyglądu bardziej podoba mi się GAMING PLUS.

 

Dziękuję za porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dobrze. Monitor ten AOC jest bardzo ciężko dostępny w PL. Ta sama matryca jest w MSI i Samsungu do których jednak trzeba dopłacić.

 

Zasilacz możesz podmienić na Seasonic Focus 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dobrze. Monitor ten AOC jest bardzo ciężko dostępny w PL. Ta sama matryca jest w MSI i Samsungu do których jednak trzeba dopłacić.

 

Zasilacz możesz podmienić na Seasonic Focus 450W

Przecież ten zasilacz ma jeszcze mniejszą moc bo 450W. Jeśli chodzi o AOC to jest teraz prawie w każdym sklepie po ponad 30 sztuk za 850zł bo chyba dostawa była. Ciekawi mnie też to czy ta matryca VA jest widoczna w takim Cs Go w porównaniu do TN. Czy ten czas reakcji jest zauważalnie gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten zasilacz ma jeszcze mniejszą moc bo 450W. Jeśli chodzi o AOC to jest teraz prawie w każdym sklepie po ponad 30 sztuk za 850zł bo chyba dostawa była. Ciekawi mnie też to czy ta matryca VA jest widoczna w takim Cs Go w porównaniu do TN. Czy ten czas reakcji jest zauważalnie gorszy.

 

Pomimo tego, że jeden zasilacz ma na etykiecie 450W a drugi 500W, to obydwa na +12V mają praktycznie tyle samo. Seasonic jest jednak znacznie lepszą jednostką pod względem elektrycznym, pod względem kultury chłodzenia, pod względem gwarancji.

 

Co do szkiełka musiałbyś szukać w tematach z monitorami bądź po ludziach co takowe szkła mają.

U mnie masa znajomych z neta a i kilka osób u mnie gra na tych matrycach VA 144 Hz (AOC, SAMSUNG, MSI) i wszyscy sobie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw to jak Ci weźmie 300W na ścianie podczas ostrego grania to będzie mega dużo. Raczej ok. 250W będzie się kręcił. 2600 + 2060 to naprawdę lajtowe połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...