Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

V3ntu

Procesor AMD A10-5800k I bardzo wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na to że to mój pierwszy post to chciałbym się przywitać. Mam bardzo dziwny problem, ostatnio dokupiłem do mojego zestawu gtx 960 i chciałem pograć sobie w lepsze gry. Na test odpaliłem wiedźmina 2, pograłem pół godziny i stwierdziłem że zobaczę temperatury. Użyłem programu hwmonitor do zbadania temperatury. Karta graficzna była okej ale procesor a10 5800k zaczął się grzać do 110 stopni. Wyłączyłem komputer i następnego dnia:

-Wyczyściłem radiator z kurzu

-Wymieniłem paste na procku

-Zainstalowałem nowe wentylatory tworząc odpowiednią cyrkulację.

Po takim zabiegu temperatura powinna zmaleć o przynajmniej 10-15 stopni. Ale tutaj nic. Zdemontowałem dedyka I odpaliłem na integrze, wyniki były podobne. Sprawdziłem chłodzenie od procka no i działa, ale radiator jest letni co jest bardzo dziwne bo przy 110 stopniach to powinien poparzyć mi palce. Na koniec dodam fakt, że zawsze były problemy z temperaturami procka. W spoczynku średnio ma 60 stopni a w czasie grania w mniej wymagające gry sięga już 80 stopni co też jest bardzo dużo. Na internecie też widzę, że ludzie mają problemy z tym procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym go chłodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś bazowy radiator i wentylator. Nie jest to może najwyższą półka ale temperatury nie powinny być aż tak wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie APU tak mają że się strasznie grzeją i trzeba dobry schładzacz. Miałem parę lat temu A8 ale do tego ten schładzacz https://pclab.pl/art38203-8.html i temperatury podskakiwały do około 86st. Ale powyżej 100st. jeszcze nigdy nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procesor może mieć max 75 stopni to mając 110 stopni przez godzinę czy dwie nie powinien się spalić? Radiator też powinien grzać a ledwo ciepło czuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procesor może mieć max 75 stopni to mając 110 stopni przez godzinę czy dwie nie powinien się spalić? Radiator też powinien grzać a ledwo ciepło czuć

HWmonitor pokazuje głupoty, odpal sobie np. Aida64 albo coretemp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź hwinfo. hwmonitor lubi mieszać czujniki. może to wcale nie cpu jest ciepłe tylko jakiś inny czujnik na płycie głównej

 

jeśli radiator jest tylko ciepły to możliwe że należąłoby zmienić pastę bo temperatura jest źle odprowadzana. ale piszesz że już to zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWmonitor pokazuje głupoty, odpal sobie np. Aida64 albo coretemp.

Ja wrócę z pracy to zobaczę.

 

sprawdź hwinfo. hwmonitor lubi mieszać czujniki. może to wcale nie cpu jest ciepłe tylko jakiś inny czujnik na płycie głównej

 

jeśli radiator jest tylko ciepły to możliwe że należąłoby zmienić pastę bo temperatura jest źle odprowadzana. ale piszesz że już to zrobiłeś.

Może się rozjechała albo za mało dałem. Jak wrócę to wymienię jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ją nakładałeś? jaką metoodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku amd najlepiej sprawdza sie czujnik płyty głównej, ja na swoim 750k potrafiłem miec skok temperatury z 50 na 90 stopni w ciagu 1 sekundy a wszystko przez to że odczyt był powiazany z napieciem zasilania cpu. A programy to ignorowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ją nakładałeś? jaką metoodą?

X

 

w przypadku amd najlepiej sprawdza sie czujnik płyty głównej, ja na swoim 750k potrafiłem miec skok temperatury z 50 na 90 stopni w ciagu 1 sekundy a wszystko przez to że odczyt był powiazany z napieciem zasilania cpu. A programy to ignorowały

Czyli mam kierować się bardziej temperaturą płyty głównej jeżeli chodzi o AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc raczej nie musisz zmieniać pasty kolejny raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X

 

 

Czyli mam kierować się bardziej temperaturą płyty głównej jeżeli chodzi o AMD?

Jak nie zrzuca zegarów to na pewno nie ma 110C, po prostu to zignoruj. 110C to powinien się wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWmonitor pokazuje głupoty, odpal sobie np. Aida64 albo coretemp.

Na innych testach pokazuje czasem 0 stopni xd Ze skrajności w skrajność post-604828-15475772037021_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych testach pokazuje czasem 0 stopni xd Ze skrajności w skrajność post-604828-15475772037021_thumb.png

Zostaw w spokoju czujniki na trinity tak pokazują szkoda zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Kelam To wygląda tak, że po tym restarcie jest w logach że Windows się wysypał i jest log z bluescreena. Minidump z bluescreena wskazuje że wysypuje się coś związanego z grafiką, ale ta chodzi bez błędów - przechodzi OCCT, mogę grać godzinami bez crashy czy artefaktów itd. Przy restarcie podczas trenowania pamięci który opisujesz, raczej nie powinno dochodzić do wysypania Windowsa. Tak to wygląda:
    • @ghs ale wiesz że ta inicjatywa powstała dopiero w sierpniu 2022 roku? Wcześniej jak była mowa o wspólnej armii to było jojczenie że UE chce zlikwidować państwa i zrobić jedną Europę 🤪
    • Ale wiesz przez co te spadki przez zapychający się Vram chociaż ostatnio jak spraedzilem sobie w OSD jak działa w porównaniu do premierowej wersji to zauważyłem pewną zmianę. Na premierze gra zużywała mi 15.5GB ram i 12.5GB Vram Teraz zużycie ram to około 20.5GB i Vram 10.5GB więc widać że coś zmieniali i obciążenie Vram spadło nieco     Mnie wkurza w Horizon co innego masa drobnych pierdół które można by poprawić patchem ale widać na poprawki już wywalone. --------- - Na cholerę w grze Aloy zbiera setki kamieni, przecież to bez sensu i wkurza tylko niepotrzebnie, ciężko ograniczyć to do kilku sztuk. - Mam wyłączone powiadomienia w grze a i tak często gęsto gra mi przypomina "masz niewykorzystane sploty" no przecież k.. wiem bo podniosłem jakiś zielony szrot ale nie będę jego używać, sprzedam to a gra i tak zawraca mi głowę i poucza! - Aloy też mogła by zamknąć się czasami i nie podpowiadać co mamy zrobić, praktycznie natychmiast zawsze mówi co i jak! - Nie rozumiem po w grze pokazują nam twórcy że Aloy ma wbudowaną latarkę w Focus ale już jak robimy inną misje i jest równie ciemno to  nie nic nie włączy (ciężko dać opcje dla gracza) - Nie rozumiem co bałwan wpadł na pomysł aby po każdej misji pobocznej znacznik przełączał się z automatu na główną misje, kolejna mała głupota która po czasie tylko irytuje i wkurza. - Wszystkie pułapki kapsuły powinny być w dodatkowym kole wyboru, a wywary w menu szybkiego, a tak to bałagan i nieprzemyślane. - Skoro twórcy dają nam pancerz który opiera się na graniu z 25%-49% życia to niech Aloy siedzi cicho i nie gada że potrzebuje leczenia jak i gra nie sygnalizuje z uporem maniaka ulecz się! - O poronionej mechanice chwytania się automatycznie już wspominałem wcześniej, robimy unik a powiedzmy z tyłu skały... co robi Aloy chwyta się i wisi sobie bezceremonialnie w walce na kamieniu, samo wspinanie się po górach również nie tak intuicyjne jakby mogło się wydawać chcemy do góry a tu Aloy nam skacze w bok, bo tak        
    • Wygląda, jak STG1 - pasta piasek
    • A przypadkiem w grach gdzie ci "mruga" po prostu nie jest wymuszone 60Hz odświeżanie ? Bo to absolutnie nie powinno tak być jeśli odświeżanie masz maksymalne.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...