Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shantiiclear

Komputer się wyłącza/restartuje/zacina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim PC. Pracuję na dwóch monitorach. Jeden podłączony via HDMI (TV) drugi via VGA. Zacząłem dostawać komunikaty że w komputerze brakuje pamięci (załączam zdjęcie komunikatu). Ostatnimi czasy dawno tego komunikatu nie widziałem. Prawdziwy problem zaczął się gdy przyniosłem go z powrotem z serwisu w którym przeczyścili mi PC sprężonym powietrzem. PC po włączeniu, po paru sekundach, się wyłączał po uprzednim dźwięku jakby...kliknięcia dochodzącemu z wewnątrz PC. Zanim mi się włączył do pulpitu minęło trochę czasu i wiele prób włączania go. Od tamtego momentu gdy go wyłączałem na dłuższą chwilę to miałem ten sam problem, jakby nie był odpowiednio nagrzany i przez to nie chciał się włączyć tylko się po paru sekundach wyłączał.

 

Gdy już się uruchomił i jestem na pulpicie to też się zdarza że po włączeniu przeglądarki (Opery) po prostu się wyłączał/restartował. Potem z powrotem go włączałem, odpalałem przeglądarkę i następował dźwięk kliknięcia dochodzący z wewnątrz komputera po którym przeglądarka się zacinała i musiałem go restartować. Teraz używam przeglądarki Mozilli i jakby wszystko w porządku, z tym że nie mogę oglądać filmów na platformach streamingowych. Zacinają się po paru sekundach odtwarzania. Odświeżam stronę i to samo; parę sekund i koniec. Film stoi. Naciskam play/pause i nic się nie dzieje. I w tym momencie tylko film się zacina nie PC/przeglądarka. Jakby PC nie wyrabiał. Komputer pracuje cicho.

 

Czy to wina procesora? Zasilacza?

 

Oto parametry komputera:

 

ASUSTeK Computer INC. Model M2N68-AM SE2

 

GeForce 9600

 

AMD Athlon X2 250 Processor 3.01 GHZ

RAM 4GB

 

Zasilacz jakaś chińszczyzna z tego co pamiętam.

 

 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

 

Pozdrawiam.

post-604832-1547541439334_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było odnieść do serwisu i reklamować, że uszkodzili Ci sprzęt.

 

Nie ten dział i napisałeś wypracowanie, a nie podałeś pełnej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na reklamację już za późno.

O czym powinienem jeszcze wspomnieć do pełnej konfiguracji?

I w jakim dziele powinienem to umieścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...