Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kujakov01

[Acces] Problem z kwerendą i raportem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W ramach projektu muszę zrobić do szkoły bazę danych BMW. Wszystko fajnie, temat ciekawy, więc wziąłem się za robotę. Zrobiłem tabele w poszczególnymi seriami, modelami, datami produkcji. Problem robi się, gdy chcę aby wszystkie modele były w jednym formularzu. Wyskakuje mi wtedy nagłówek jako model (np BMW serii 2), ale bez nazw modelu, bez niczego. Tak samo, gdy chcę zrobić kwerendę ze wszystkich tabel. Chcę, aby była to kwerenda wybierająca. Gdzie po wpisaniu Np roku produkcji wyskakują mi dane modele. Czy mógłby ktoś luknąć jak to wygląda? Może ktoś się na tym zna lepiej?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link do pliku:

https://drive.google.com/file/d/1siSMO0IIq_nlnQGN7NG5dwv4WQibkrzc/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebny jest ten podział na tyle tabel, lepiej wszystkie modele wrzucić do jednej tabeli i dodać kolumnę Seria. Wtedy z automatu uzyskujesz raport taki jak potrzebujesz, i kwerendę można łatwo napisać, np:

SELECT [seria], [Model], [Lata produkcji], [Dostępne pojemności silnika], [Najwyższa moc w danym modelu]

FROM BMW

WHERE IIF(InStr(1, [Lata produkcji], '-') = 0, 
 [Lata produkcji] = Rok, 
 CLng(Left([Lata Produkcji], InStr(1, [Lata produkcji], '-') - 1)) <= Rok 
 AND 
 IIF(InStr(1, [Lata produkcji], '???') > 0, 
   1, 
   CLng(Mid([Lata Produkcji], InStr(1, [Lata produkcji], '-') + 1)) >= Rok))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...