Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qpa15

TV do gier i filmów do 3500tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko forumowicze :D :D

Piszę gdyż wkońcu doczekałem czasów kiedy moja żona pozwoliła mi spawić sobie TV do grania oraz ogladania filmów :cool: :cool:

Nie jestem jakimś wymagającym graczem grywam w pro evolution soccer world of tanks i ogolnie to co wpadnie mi w ręcę :D :D

Przyznam telewizora nie miałem od 11 lat xDDD :) :) i zupełnie nie mogę zdecydować się na wybór jakiegoś sensownego modelu może coś doradzicie

Zakres cen od 2500-3500zł 50"-55" i będzie GIT

Czekam na jakieś propozycje będę bardzo wdzięczny :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

philips z serii 8xxx bodajze 8303 bardzo przyzwoite tv dobra matryca z odświeżaniem 120hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to IPS, nie nada się do filmów.

Ten Samsung jest fajny, 120 Hz, VA, FreeSync, tryb Motion Plus(upłynniacz bez dodatkowego input laga, podobno 30 FPS wygląda jak 60 FPS) -> https://www.ceneo.pl/63771736 lub https://www.ceneo.pl/62322013

Test -> https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120Hz matryca, ale sygnału z komputera 120Hz tam nie wyśle. Warto dodać zanim się napali :D Max to 60Hz w 4K.

 

"Matryca NU8002 pracuje ze 120Hz odświeżaniem. Użytek z dodatkowych klatek obrazu (bo do telewizora w Ultra HD można podać maksymalnie 60, na więcej nie pozwala złącze HDMI) robi funkcja „Auto Motion Plus”. Menu konfiguracji nie różni się od tego co obserwowaliśmy na przestrzeni ostatnich lat. Do dyspozycji mamy dwa suwaki. Jeden z nich odpowiada za płynność obrazu przy filmach (24p i 25p), drugi zaś za ostrość przy treściach wideo (50i/p i 60i/p). Jest też opcja „Wyraźny ruch (LED)” której jednak nie warto używać."

Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/

 

W teście mamy też wyniki input laga w trybie natywnej pracy oraz w trybie gra. Aby cieszyć się 120Hz potrzebujemy upłynniacza. O ile przy konsolach działa tryb GRA i działa to bardzo fajnie, podbijając input lag z 14ms do 20ms. To już w trybie natywnej pracy z komputerami mamy 14ms podbijane przez upłynniacz do 82ms.

 

82ms nie nadaje się do pracy z komputerem i myszką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie dalej nie mam pojecia ktory tv bedzie najbardziej sensownym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, który będzie miał port HDMI 2.1. Czyli wytrzymać jeszcze trochę do premier modeli na 2019 rok :)

 

Później GPU ze wsparciem HDMI 2.1 i będziesz miał synchronizację Gsync/Freesync/VRR oraz prawdziwe 120Hz bez interpolacji z 60Hz jak aktualnie..

 

 

Chwilowo nie ma kart z HDMI 2.1 ale to pewnie będzie kwestia czasu. Możliwe, że nawet coś z aktualnych kart dostanie wsparcie po aktualizacji sterowników lub biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120Hz matryca, ale sygnału z komputera 120Hz tam nie wyśle. Warto dodać zanim się napali :D Max to 60Hz w 4K.

 

"Matryca NU8002 pracuje ze 120Hz odświeżaniem. Użytek z dodatkowych klatek obrazu (bo do telewizora w Ultra HD można podać maksymalnie 60, na więcej nie pozwala złącze HDMI) robi funkcja „Auto Motion Plus”. Menu konfiguracji nie różni się od tego co obserwowaliśmy na przestrzeni ostatnich lat. Do dyspozycji mamy dwa suwaki. Jeden z nich odpowiada za płynność obrazu przy filmach (24p i 25p), drugi zaś za ostrość przy treściach wideo (50i/p i 60i/p). Jest też opcja „Wyraźny ruch (LED)” której jednak nie warto używać."

Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/

 

W teście mamy też wyniki input laga w trybie natywnej pracy oraz w trybie gra. Aby cieszyć się 120Hz potrzebujemy upłynniacza. O ile przy konsolach działa tryb GRA i działa to bardzo fajnie, podbijając input lag z 14ms do 20ms. To już w trybie natywnej pracy z komputerami mamy 14ms podbijane przez upłynniacz do 82ms.

 

82ms nie nadaje się do pracy z komputerem i myszką :)

Na PC nie trzeba upłynniacza, 60 FPS będzie ok, a wtedy ma 14 ms input laga, czyli mniej niż niektóre monitory, do tego podpróbkowanie chromy 4:4:4 i matryca 120 Hz = niższe smużenie. Z tego co wiem 120 Hz w TV działa nieco inaczej niż 120 Hz w monitorze. Działa też VRR bez HDMI 2.1, w 4k 48-60 Hz, w 1080p 20-120 Hz.

Do gier i filmów nie ma raczej lepszego TV za takie pieniądze, przynajmniej ja nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi hz przy 4k to prawda zapomniałem o tym napisać ale że ips nie nadaje się do filmów to niezła baja :E czyli tv z matrycami ips które są na rynku nadają się do czego ???? na śmietnik bo jeden na forum tak napisał ????? swego czasu miałem w miarę wysoki model tv z matrycą ips żeby zdażenie losowe(piorun) nie załatwił sprawy to dalej bym wolał dobry tv z ips niż na va a coś wiem o tym bo już jeden tv z va przerobiłem teraz na przczekanie do ciekawych oledów wpadł drugi na va.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania w dzień, mam TV(Panasonic) oraz monitor(LG) z IPS i w TV na pewno koniec z IPSami, w monitorach raczej też, bo te nowe nie smużą już tak mocno. ;)

IPS z ambilight może jeszcze jakoś ujdzie wieczorem, bez na pewno nie, tak jak piszesz jedynie na śmietnik. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pytałem o TV w wesji 55" a jak wiele bym stracił gdybym chciał jednak wybrać model o kilkaset zł tańszy ale w rozmiarze 49" tak aby podłączona ps4 pro gwarantowała mi komfort gry

Jak narazie przerzuciłem sporo recenzji na temat samsungów wesji 8042 55" kosztuje coś koło 3500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49" ma matrycę 60 Hz i nie ma FreeSync, prawdopodobnie ma też niższy kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc nie pozostaje mi nic innego jak nieżałować róznicy tych 500-600zł i wziąć 55"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...