Skocz do zawartości
ghs

ASUS Mining RX470 za 400PLN - padają jak muchy

Rekomendowane odpowiedzi

Asus już grzeje piece w serwisach i będą od nowa gpu lutować i odsyłać.

Chłopaki hot air w dłoń i z powrotem do polszy :)

 

Ale reputacje sobie Asus wyrobi jak tego poszły dziesiątki tysięcy kart, ale chociaz serwisy asusa sie poprawią :)

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rx470 mining padl niestety w 16 dniu

Jak tam z reklamacja ktos zakonczyl caly proces?

 

U mnie minęło 18 dni od przyjęcia karty do reklamacji i dalej cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy RTX padały, to Gamers Nexus podjęło temat. Mogliby i przyjrzeć się tej serii RXów - jestem ciekaw, co w nich tak masowo zawodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie minęło 18 dni od przyjęcia karty do reklamacji i dalej cisza

Zgłaszałeś z rękojmi czy z gwarancji? Jeśli z rękojmi to teoretycznie uznali Twoje żądania. Teraz to "tylko" kwestia ile czasu zejdzie im z wymianą czy zwrotem kasy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałeś z rękojmi czy z gwarancji? Jeśli z rękojmi to teoretycznie uznali Twoje żądania. Teraz to "tylko" kwestia ile czasu zejdzie im z wymianą czy zwrotem kasy..

Pewnie masz na myśli to że nie dali znać w ciągu 14 dni o tym czy spełnią żądania.

Tylko właśnie już ktoś to przytaczał:

Jeżeli żądanie złożone przez konsumenta przy reklamacji dotyczy:

 

-naprawy towaru,

-wymiany towaru na nowy,

-obniżenia ceny towaru,

 

to na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. W przypadku niedotrzymania tego terminu uznaje się, że reklamacja jest zasadna.

[/Quote]

 

Chodzi o to że nie ma tu mowy o odstąpieniu od umowy, ktoś wie jak w tej kwestii to wygląda?

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, ależ ten RX 470 okazał się syfem. Dobrze, że pozostałem przy swojej karcie :E

Edytowane przez ARTURRO$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nie ma tu mowy o odstąpieniu od umowy, ktoś wie jak w tej kwestii to wygląda?

 

W sytuacji wystąpienia wady konsument może złożyć do sprzedawcy reklamację z tytułu rękojmi i zażądać jednego z czterech działań:

•wymiany towaru na nowy;

•naprawy towaru;

•obniżenia ceny;

•odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałeś z rękojmi czy z gwarancji? Jeśli z rękojmi to teoretycznie uznali Twoje żądania. Teraz to "tylko" kwestia ile czasu zejdzie im z wymianą czy zwrotem kasy..

 

Zgłaszałem z tytułu rękojmi :) Jak ktoś wcześniej pisał, była mowa o 30 dniach. Żałuję tylko, że zaznaczyłem "wymiana na nowy towar".. Mogłem brać zwrot kasy i kupić jakiegoś rx570, albo Nvidię używaną :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ci jakiegoś szrota wyszperają, ile to kosztowało 400zł trzeba było je odebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie o to mi chodziło ;) wiem jakie są prawa, miałem na myśli czas na rozpatrzenie odstąpienia od umowy

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy RTX padały, to Gamers Nexus podjęło temat. Mogliby i przyjrzeć się tej serii RXów - jestem ciekaw, co w nich tak masowo zawodzi.

Tia, już to widzę :E Ten Asus Mining to absolutny rekordzista, ale normalne RX-y też padają kilkukrotnie częściej od GeForce'ów (podejrzewam, że nawet RTX-ów) i praktycznie nikt o tym nie pisze

https://www.hardware.fr/articles/962-5/cartes-graphiques.html

 

Zgłaszałem z tytułu rękojmi :) Jak ktoś wcześniej pisał, była mowa o 30 dniach. Żałuję tylko, że zaznaczyłem "wymiana na nowy towar".. Mogłem brać zwrot kasy i kupić jakiegoś rx570, albo Nvidię używaną :E

Akurat w przypadku tej karty każda wymiana na kartę o podobnych parametrach będzie opłacalna. Ba, nawet wymiana na nieco słabszą (np. 1050Ti) się opłaca, bo za 400 zł go nie dostaniemy. Podejrzewam, że sklep wam napiszę, że nie da się karty naprawić /nie mają kart na wymianę/ i zwrócą kasę.

 

Swoją drogą te karty chyba zostały zaprogramowane, żeby na stockowych lub obniżonych taktach wytrzymać jakoś te 3 miesiące równomiernego obciążenia (kopanie). Podkręcając je, kupując do gier i to jako konsumenci z 2-letnią rękojmią (zamiast 3-miesięcznje gwarancji) po prostu oszukaliście system :E

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Swoją drogą te karty chyba zostały zaprogramowane, żeby na stockowych lub obniżonych taktach wytrzymać jakoś te 3 miesiące równomiernego obciążenia (kopanie). Podkręcając je, kupując do gier i to jako konsumenci z 2-letnią rękojmią (zamiast 3-miesięcznje gwarancji) po prostu oszukaliście system :E

 

to wcale nie jest takie nieprawdopodobne. widać że jest jakaś wada konstrukcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał ktoś już jakąkolwiek odpowiedź/kontakt? Bo ja mam mail z 8.02 że "został poddany oględzinom przez naszych specjalistów ds. reklamacji" i od tego czasu cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty Asusa są jakieś trefne. Po tym jak padł mi mining z neonetu zamówiłem rx 570 z takim samym chłodzeniem asusa tylko normalną kartę z x-komu, bo akurat była promocja i kod na gry za 600 zł. Padła po ok. tygodniu. Po komentarzach pod ofertą w tym sklepie widzę, że to nie odosobniony przypadek. Dla mnie asus jest skreślony od dziś. Myślicie, że zgodzą się na zwrot tej i dopłatę do rx 570 aorusa z dopłatą i zachowaniem kodu do gier?

 

Edit:

Objawy oczywiście takie same, nagle czarny ekran podczas gry. Karta nie daje oznak życia, wentylatory nie pracują.

Edytowane przez Alandil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że zgodzą się na zwrot tej i dopłatę do rx 570 aorusa z dopłatą i zachowaniem kodu do gier?

Myślę że tak. Ciekawy jestem jak wygląda sprawa z tymi grami jeśli użyłeś już kod a powołasz się z tytułu rękojmi na odstąpienie od umowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ASUS Radeon RX 570 padł po trzech tygodniach... Kupiony w grudniu.

No to wytrzymał tyle co mój Mining :D

 

Asus na czymś przyoszczędził xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Mój mining padł (*) :lol2: :lol2:

 

Witam,

 

też się dopisuję do sławnej galerii padniętych kart :( Kupiona w neonet 21 stycznia, padła po 2 tygodniach.

4 luty zgłoszona na rekojmię na wymianę, jutro mija 14 dni i jak na razie cisza - Zgłoszona do serwisu na str

sprawdziłem.

 

Karta szła 1375 na -50mV i 1900 Mem, padła jak większości - w Forza 4 zawisł komp, czarny ekrna, nic jej nie wykrywa,

zmiana slotu nie pomaga, flasher nie poznaje, karta zimna, wentyle nie kręcą nawet. Zasilacz to Seasonic Gold 450W roczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Mój mining padł (*) :lol2: :lol2:

Bez wyjątków, chciałem Ci napisać żebyś się szykował :D

 

Dostał już ktoś hajs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak "menedzment" Asusa dostaje joby od AMD, bo ewidentnie musieli tam coś spieprzyć, pójdzie fama, że RX-y padają jak muchy... a to że akurat "Asus RX 470 4GB Mining"... to nikt tego nie będzie brał pod uwagę bo zostanie z tego " Asus RX 470 4GB Mining"

Edytowane przez RowingJack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tylko o miningi chodzi. Po tym jak padł mi mining kupiłem normalną kartę asus rx 570 expedition. Miała ona bardzo podobne chłodzenie do mininga. Miałem pewne obawy ale promocja i cena karty zadecydowała o zakupie. Padła po 10 dniach z takimi samymi objawami jak mining. Na stronie gdzie kupiłem tę kartę ludzie w komentarzach też piszą, że im pada więc to szerszy problem chyba, obejmujący nie tylko mininga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tylko o miningi chodzi. Po tym jak padł mi mining kupiłem normalną kartę asus rx 570 expedition. Miała ona bardzo podobne chłodzenie do mininga. Miałem pewne obawy ale promocja i cena karty zadecydowała o zakupie. Padła po 10 dniach z takimi samymi objawami jak mining. Na stronie gdzie kupiłem tę kartę ludzie w komentarzach też piszą, że im pada więc to szerszy problem chyba, obejmujący nie tylko mininga.

 

To jeszcze lepiej.... a ma ktoś z Was od dłuższego czasu RX 580 od Sapphire w wersji PUSLE 8GB? zastanawiam się cały czas nad nią, ale widzę że te RX-y to taka trochę loteriada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja padła podczas "katowania" filmu na YT xD. Ciekawi mnie dokładna przyczyna, ale pewnie się nie dowiem.

Z tego co widzę to neonet się ociąga z reklamacjami.

Edytowane przez papa_ODYN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja padła podczas "katowania" filmu na YT xD. Ciekawi mnie dokładna przyczyna, ale pewnie się nie dowiem.

Z tego co widzę to neonet się ociąga z reklamacjami.

 

Jak na samym tym forum już jest tyle osób których dotyczy ten problem to skala zjawiska jest lekko mówiąc "spora" działy reklamacji mają zapewne co robić.

Asus musi teraz wypić piwo którego sobie nawarzył....

 

Do moderatorów tego forum: To już chyba czas najwyższy aby podpiąć ten temat jako ostrzeżenie bo karty wciąż są w sprzedaży... mogłoby to uchronić "kilka" osób przed wtopami z tymi kartami, bo po co się bujać z reklamacjami, odsyłaniem i czekaniem

Edytowane przez RowingJack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...