Skocz do zawartości
ghs

ASUS Mining RX470 za 400PLN - padają jak muchy

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest teraz kod bonusowy na tą kartę?

 

Jestem fanem budżetowych rozwiązań i chyba się skuszę :)

 

Ok już mam wychodzi 415zł z rabatem.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też zamówiłem. ;)

Jak ktoś chce to tutaj kod rabatowy: 2000101055020

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, myślę czy by jej nie kupić, tylko ta rękojmia nie daje mi spokoju.

 

Bo z tego co wyczytałem to do roku czasu istnieje domniemanie że towar był wadliwy w momencie sprzedaży i jak już to sprzedawca musi udowodnić że tak nie było.

 

A później

 

 

 

Czyli takiej pewnej gwarancji (rękojmi) jest rok

 

Wydaje mi się, że jeśli karta będzie wyglądała jak nowa i padnie to będzie wystarczający dowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś próbowałem poczytać na temat tych kart i w sumie wyskoczył mi jeden temat na jakimś anandtechu. Wynikło z niego tyle, że w sumie karty do kopania są produkowane po najmniejszej linii oporu oraz są przystosowane do pracy pod w miarę stałym obciążeniem. Ogólnie kolesiowi 10 kart padało w krótkim odstępie czasu podczas giercowania. Tak się teraz zastanawiam, czy faktycznie może być tak, że jednak te karty nie bardzo się nadają do gier i czy pod koniec tego okresu 3 miesięcy nie zaczną wariować.

Edytowane przez PCB628

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powołując się na rękojmię masz więcej praw niż przy gwarancji, więc jest przynajmniej 1 rok spokoju, mi sklep nigdy nie robił problemów z reklamacją po roku użytkowania -> dwa razy nie ułamany, a złamany w poprzek prawy przycisk w myszce -> dwa razy oddali pieniądze, więc przez jakieś 6 lat miałem 3 myszki(Abyssus, Abyssus 2014, G203) i zapłaciłem tylko za pierwszą, tak więc polecam myszki od Razera. :D

Jak przez rok nie padnie to myślę że pociągnie dłużej.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest tego pełno, ale uszkodzone widzę tylko jedna osoba sprzedaje - 16szt. z urwanymi kondensatorami (i w dodatku sprzedawca zapewnia że działają normalnie...) - wydaje mi się, że jeśli sekcja i chłodzenie dają radę, to awaryjność jest taka sama jak innych rx-ów, bo nie sądze żeby chip był robiony z gorszego krzemu, albo zmienili stop do lutowania.

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jak z dzwiękiem podpinając tą kartę przez przejściówkę dvi ->hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma

a sprawdzałeś to?

szukając w necie znalazłem sprzeczne opinie z tym że te nowsze twierdzą raczej że działa, np:

czy jest ktoś kto sam testował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież DVI nie przesyła dzwięku, jakim cudem to ma działać? :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 4890 asusa który jeszcze chyba nie miał hdmi, a miał dual DVI i przez jedno leciał dźwięk. Ale tutaj też nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, niektóre GPU potrafiły/potrafią przesyłać dźwięk DVI. Kilkakrotnie spotkałem się z tym, na przejściówkach DVI-HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym Gtx 780ti mając kabel hdmi-dvi bez przejściówki, podłączyłem do DVI w karcie i miałem dźwięk w monitorze.

To chyba też zależy od DVI.

 

Z Wikipedii

DVI-D – przesyła tylko dane cyfrowe. Niektóre karty graficzne posiadają możliwość przełączenia się w tryb HDMI używając złącza DVI co pozwala na przesyłanie dźwięku, jednak nie jest to zgodne ze standardem i wymaga zastosowania przejściówki DVI –> HDMI
Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę sprawdzić asic?

Mam zainstalowaną najnowszą wersję gpuz 2.16.0

Czym jest ten ASIC w kartach graficznych? Chodzi o jakiś potencjał OC? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość podpięcia do tej karty 2 monitorów WQHD? bo nie ukrywam ze siedzi mi idealnie wydajność i budzet tej karty, ale potrzebuje 2 monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest ten ASIC w kartach graficznych? Chodzi o jakiś potencjał OC? :E

 

ASIC ma taki wpływ na OC karty, że trafiłeś na sztukę, która teoretycznie powinna zadowolić się mniejszą ilością napięcia (vcore), do stabilnej pracy po np. oc lub po wykonaniu Undervoltingu. Czyli teoretycznie lepszą sztukę chipu graficznego, która osiągnie wyższe zegary przy niższym napięciu. Przy okazji wydzielając mniej ciepła.

 

To tak jak z procesorami. Jeden potrzebuje wyższego napięcia do stabilnej pracy na 5GHz po oc, a kolejna sztuka będzie działała stabilnie na trochę niższym napięciu. Dlatego Oveclockerzy kupują po 20 - 50 sztuk tego samego procesora i szukają wśród nich jednej perełki, na której potencjał oc będzie najwyższy, przy jak najniższym napięciu.

 

Co ciekawe nvidia zablokowała możliwość sprawdzenia asic w 2016 roku, począwszy od kart graficznych z serii 10xx czyli Pascal -a np. gtx 1060, gtx 1070, gtx 1080 itp:

 

https://www.techpowerup.com/forums/threads/has-nvidia-hidden-the-asic-ratings-of-the-gtx-1000-series-cards.223904/

 

K4TsPPs.jpg

 

 

 

asic 66% :E o undervoltingu można zapomnieć, -50mV już powoduje niestabilność

 

za to bezpieczne OC (bez dotykania napięć, tylko power limit na max) jak najbardziej w porządeczku, pełna stabilność rdzenia na 1300, wyżej nie testowałem. na pamięciach spokojne +200, też wyżej nie testowałem bo żyłowanie sprzętu dla +2-3% wydajności najmądrzejsze nie jest ;)

 

 

Czyli kolega trafił na jeden z gorszych egzemplarzy, tzw prawie odpad. produkcyjny :lol2:

 

 

Jest jakaś możliwość podpięcia do tej karty 2 monitorów WQHD? bo nie ukrywam ze siedzi mi idealnie wydajność i budzet tej karty, ale potrzebuje 2 monitorów.

 

Tylko jedno złącze = jeden monitor.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o kupnie dwóch takich kart w celu podłączenia 2 monitorów?

Wydajność w crossfire chyba podobna do 1070, a cena jakoś 2x niższa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz nie prosciej jakiegos gt 210 by tylko miec obraz lub pod sama integre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby można kupić jakąś starą, ale skoro ta jest już tak tanio to czemu nie wziąć dwóch? :lol2:

Mam Ryzena 2600 więc integra odpada. Jutro powinna mi przyjść ta karta (wyszło 414,19 z wysyłką) i tak myślę, czy w przyszłości nie dokupić drugiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podejde jeszcze inaczej. Czy drugi monitor moge podpiac pod integre na procku? (I7 2600k) i beda dzialaly symultanicznie w desktopie? Czy musi byc druga karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podejde jeszcze inaczej. Czy drugi monitor moge podpiac pod integre na procku? (I7 2600k) i beda dzialaly symultanicznie w desktopie? Czy musi byc druga karta?

 

Tak, tylko trzeba bodajże w biosie włączyć taką opcję, żeby Integra działała razem z główną kartą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...