Skocz do zawartości
ghs

ASUS Mining RX470 za 400PLN - padają jak muchy

Rekomendowane odpowiedzi

Cokolwiek by nie robili... to mają pełne ręce roboty :E ale jest cień szansy na to, że jeśli podejmują się naprawy to mają patent na to żeby to jako tako podziałało,

gdyby wiedzieli, że za tydzień wróci to by nie marnowali czasu, może w chinach dobrali źle parametry lutowania, bo czas naglił, w końcu to miałby być karty do koparek...

a popyt był znaczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założcie wątek na wykopie to wam neonet kasę odda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzali rdzeń i wraca a co mieli zrobić.

 

 

Zacytuję...

 

"Edek czuję złom"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy liczyć reklamację e bo dzis karte odebral kurier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj karta wróciła po naprawie.

Najpierw był problem z zainstalowaniem sterowników ze strony AMD. Pojawiała się informacja, że sterowniki zainstalowały się tylko częściowo...

Następnie jeden bluescreen i dwa razy reset komputera. Jutro spróbuję jeszcze raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy liczyć reklamację e bo dzis karte odebral kurier

Od dnia złożenia reklamacji.

 

na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. W przypadku niedotrzymania tego terminu uznaje się, że reklamacja jest zasadna.

[/Quote]

Dzisiaj karta wróciła po naprawie.

Najpierw był problem z zainstalowaniem sterowników ze strony AMD. Pojawiała się informacja, że sterowniki zainstalowały się tylko częściowo...

Następnie jeden bluescreen i dwa razy reset komputera. Jutro spróbuję jeszcze raz...

Zgłaszałem z rękojmi czy gwarancji

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj karta wróciła po naprawie.

Najpierw był problem z zainstalowaniem sterowników ze strony AMD. Pojawiała się informacja, że sterowniki zainstalowały się tylko częściowo...

Następnie jeden bluescreen i dwa razy reset komputera. Jutro spróbuję jeszcze raz...

 

Sciagales 19.2.2 ?

 

Sciagni jwczesniejsz, ten sam problem mam na nowej 570 Sapphire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jakieś 12 dni temu poszła na wymianę, dostałem tylko info, że zostanie poddana testom i dalej nic. Wczoraj zadzwoniłem, to Pani z obsługi poinformowała mnie, że nie wymienią tylko naprawią oraz, że dostanę jeszcze info na maila. W mailu:

 

"Z powodu nadmiernych kosztów związanych z wymianą towaru na nowy, proponujemy jego nieodpłatną naprawę, doprowadzając tym samym towar do stanu zgodnego z umową.

O wysyłce naprawionego towaru zostanie Pan poinformowany w oddzielnej korespondencji.

 

Mamy nadzieję, iż przedstawione rozwiązanie będzie dla Pana satysfakcjonujące."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jakieś 12 dni temu poszła na wymianę, dostałem tylko info, że zostanie poddana testom i dalej nic. Wczoraj zadzwoniłem, to Pani z obsługi poinformowała mnie, że nie wymienią tylko naprawią oraz, że dostanę jeszcze info na maila. W mailu:

 

"Z powodu nadmiernych kosztów związanych z wymianą towaru na nowy, proponujemy jego nieodpłatną naprawę, doprowadzając tym samym towar do stanu zgodnego z umową.

O wysyłce naprawionego towaru zostanie Pan poinformowany w oddzielnej korespondencji.

 

Mamy nadzieję, iż przedstawione rozwiązanie będzie dla Pana satysfakcjonujące."

 

Miesiąc pochodzi i znowu odsyłać.. Szkoda. Zapowiadała się spoko karta za małe pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie że Asus jest na tyle nieogarnięty i dobre karty sprzedaje w super cenie?

Coś mi się wydaje że znaleźli w magazynie jakieś problematyczne układy i zrobili z nich wersję dla koparek. Jak padnie po 6 miesiącach podczas ciągłego kopania nikt nie będzie dochodził czemu ona padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co nie macie jeszcze wątku na wypoku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło przeszło 14 dni, napisałem do Neonetu czy w związku z brakiem odpowiedzi z ich strony moja reklamacja z tytułu rękojmi jest zaakceptowana i dostanę zwrot gotówki, o który zabiegałem. Napisali, że w przypadku rękojmi mają 30 dni...Coś czuje, że dostane nowego, śmierdzącego, "naprawionego" mininga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło przeszło 14 dni, napisałem do Neonetu czy w związku z brakiem odpowiedzi z ich strony moja reklamacja z tytułu rękojmi jest zaakceptowana i dostanę zwrot gotówki, o który zabiegałem. Napisali, że w przypadku rękojmi mają 30 dni...Coś czuje, że dostane nowego, śmierdzącego, "naprawionego" mininga...

Ciekawe na podstawie czego wymyślili sobie 30 dni, przecież taki termin w ogóle nie występuje w ustawie: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie ostrzej zagrać, to co odwala ten sklep jest nieakceptowalne (przynajmniej w kwestii rozpatrywania reklamacji i braku odpowiedzi w ustawowym terminie). Pozostaje współczuć ludziom którzy kupili te trupy od jeszcze gorszych januszy biznesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UOKIK, strony 38-39

 

Przecież na tych stronach nie ma nic o 30 dniach - jedyna wzmianka o 30 dniach jest przy wydawaniu towaru po zawarciu umowy, nie przy reklamacji. Z tego co wyczytałem po 14 dniach mamy prawo domagania się wydania towaru w określonym terminie - np siedem dni, jeśli tego nie dopełnią można żądać rozwiązania umowy. Ja chyba napiszę polecony list do nich, bo maile odemnie ignorują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku odstąpienia od umowy nie ma ustalonego terminu na rozpatrzenie takowej reklamacji.

Wiem że jeden użytkownik dostał zwrot kasy już za tą kartę

 

To co nie macie jeszcze wątku na wypoku?

A co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma ustalonego terminu? To co mogą 10 lat rozpatrywać? Na pewno jakiś termin jest. Ten sklep to jakaś kpina. Mi też już 2 tygodnie minęły od kiedy karta do nich doszła. Zero odzewu. Jutro zadzwonię i wypytam co i jak, później dam znać tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma ustalonego terminu? To co mogą 10 lat rozpatrywać? Na pewno jakiś termin jest. Ten sklep to jakaś kpina. Mi też już 2 tygodnie minęły od kiedy karta do nich doszła. Zero odzewu. Jutro zadzwonię i wypytam co i jak, później dam znać tu.

UOKiK mi napisalo tak:

 

Szanowny Panie,

 

W przypadku reklamacji z tytułu rękojmi połączonej z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy sprzedawca nie ma ustawowego terminu, w ciągu którego powinien udzielić odpowiedzi.

..

Domniemanie dot. uznania reklamacji w przypadku braku odpowiedzi w ciągu 14 dni nie ma zastosowania, jeżeli konsument odstąpił od umowy.

 

 

 

Odstąpienie od umowy jest najsilniejszym z uprawnień przysługujących kupującemu. Konsument poprzez złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy samodzielnie, tj. bez udziału sprzedawcy i jego akceptacji, powoduje, że zawarta umowa przestaje istnieć z mocą wsteczną (jest traktowana, jakby nigdy nie została zawarta).

[/Quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bardzo. Z tego naprawdę wynika, że oni mogą to 10 lat rozpatrywać. Totalnie bez sensu... Przy zgłaszaniu zwrotu telefonicznie Pani z Neonetu powiedziała mi, że będzie to trwać od 2 do 4 tygodni więc tego teraz trzeba się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wad

Czyli jeśli reklamacja jest uzasadniona to sprzedawca musi niezwłocznie naprawić kartę albo wymienić ją na nową jeśli chce uniknąć zwracania pieniędzy. Niezwłocznie czyli "bez zbędnej zwłoki". Jeśli np. dostał od razu reklamację z rękojmi z odstąpieniem, a po 14 dniach raczył odpowiedzieć, że uznaje reklamację, ale woli naprawić to według mnie na starcie jest już po terminie (dla przyzwoitości można jednak dać dodatkowe 3-7 dni na naprawę). Zwrot pieniędzy też powinien nastąpić praktycznie od razu, bo skoro odstąpienie jest skuteczne to umowy nie było, a więc sklep posiada pieniądze bez żadnego tytułu prawnego. Jedynie gdy rzeczywiście jest wątpliwość, czy reklamacja w ogóle jest uzasadniona, to możliwe jest dłuższe czekanie i niewiele można z tym zrobić (sprzedawca ma aż 30 dni - art. 7a ustawy o prawach konsumenta).

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli reklamacja jest uzasadniona to sprzedawca musi niezwłocznie naprawić kartę albo wymienić ją na nową jeśli chce uniknąć zwracania pieniędzy. Niezwłocznie czyli "bez zbędnej zwłoki". Jeśli np. dostał od razu reklamację z rękojmi z odstąpieniem, a po 14 dniach raczył odpowiedzieć, że uznaje reklamację, ale woli naprawić to według mnie na starcie jest już po terminie (dla przyzwoitości można jednak dać dodatkowe 3-7 dni na naprawę). Zwrot pieniędzy też powinien nastąpić praktycznie od razu, bo skoro odstąpienie jest skuteczne to umowy nie było, a więc sklep posiada pieniądze bez żadnego tytułu prawnego. Jedynie gdy rzeczywiście jest wątpliwość, czy reklamacja w ogóle jest uzasadniona, to możliwe jest dłuższe czekanie i niewiele można z tym zrobić (sprzedawca ma aż 30 dni - art. 7a ustawy o prawach konsumenta).

 

Po pierwsze czytałem ten 7a i tam jest "jeśli inne przepisy nie stanowią inaczej" a stanowią - jest mowa o 14 dniach i po tym terminie reklamacja jest traktowana za uznaną i zasadną.

Po drugie znalazłem takie coś w ustawie:

 

"Art. 32. Obowiązki przedsiębiorcy po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy

1.

Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy."

 

czyli jeśli złożyliście odstąpienie od umowy, to na moje mają maksymalnie 14 dni na oddanie pieniędzy.

 

Po trzecie znalazłem przykład od UOKiK że można wystosować pismo po upływie 14 dni, że żądamy wydania towaru np do 7 dni - jeśli tego nie zrobią, można złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy (to dla tych jak ja którzy wnioskowali o wymianę, a nie odstąpili od umowy od razu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...