Skocz do zawartości
ghs

ASUS Mining RX470 za 400PLN - padają jak muchy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak moja karta też jest z Neonetu z promocji za 419 czy coś takiego z jakimś kodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć były dwie rewizje, i choć powodem dla którego padają te karty jest oficjalnie rdzeń, to jedne rewizje były na Hynix, chyba te lepsze, i druga była na Elpidach.

Możesz sprawdzić Krisol jakie masz pamięci w GPU-Z?

Drugi tu kolega ma Linuxa i tam nie da rady sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś tutaj wklejałem zdjęcia z gpu-z i mam normalnie pamięci elpida :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba moja karta kupiona w Neonecie dokonała żywota.. :E Skutek był taki,nagle podczas gry ciemny ekran a potem reset kompa i pisk płyty głównej nie wykrywa grafiki. Loguje się do windows, ale brak obrazu. Reklamować na zasadzie rękojmi czy gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba moja karta kupiona w Neonecie dokonała żywota.. :E Skutek był taki,nagle podczas gry ciemny ekran a potem reset kompa i pisk płyty głównej nie wykrywa grafiki. Loguje się do windows, ale brak obrazu. Reklamować na zasadzie rękojmi czy gwarancji?

Jeśli kupiłeś jako konsument to reklamuj z tytułu rękojmi. Wnieś o zwrot kasy lub wymianę na nową. Pewnie skierują do naprawy, jeśli to pierwsze zgłoszenie, ale może będą woleli oddać pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trafiają sie jakieś wytrzymalsze sztuki jednak

 

Kupiłem używkę od gracza który kupił ją za nie całe 800zl ;) Karta w tej chwili ma chyba 14 m-cy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć fenomen historii ceny na Cenowarce? Bo ta karta stała się awaryjna wraz z ogromną obniżką cen (z cen absurdalnie wysokich). Może więc Asus miał odrzuty gwarancyjne, podgrzał je i sprzedał podludziom niższej kategorii z Europy Wschodniej? Na pewno awaryjność to nie ściema, bo sklepy to wycofały ze sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć fenomen historii ceny na Cenowarce? Bo ta karta stała się awaryjna wraz z ogromną obniżką cen (z cen absurdalnie wysokich). Może więc Asus miał odrzuty gwarancyjne, podgrzał je i sprzedał podludziom niższej kategorii z Europy Wschodniej? Na pewno awaryjność to nie ściema, bo sklepy to wycofały ze sprzedaży.

 

to dosyć prawdopodobne. Polska i Ukraina to śmietnik Europy więc dlaczego koncerny miały by nie korzystać z okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska ... to śmietnik Europy

Skoro sami na to pozwalamy to czemu się dziwić?

Używane samochody, używane laptopy (że niby odnawiane przez producenta), używane karty graficzne i można tak jeszcze długo.

Używane więc tańsze. A Niemiec jakoś się tego musi pozbyć. A kto kupi? Biedny i głupi Polak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba moja karta kupiona w Neonecie dokonała żywota.. :E Skutek był taki,nagle podczas gry ciemny ekran a potem reset kompa i pisk płyty głównej nie wykrywa grafiki. Loguje się do windows, ale brak obrazu. Reklamować na zasadzie rękojmi czy gwarancji?

U mnie troche smieszna sytuacja, bo jak wlaczam komputer za pierwszym razem to windows mi jej nie wykrywa, a jak wylacze i wlacze to wykrywa. Nie wiem o co chodzi :(

Edytowane przez kornel_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sami na to pozwalamy to czemu się dziwić?

Używane samochody, używane laptopy (że niby odnawiane przez producenta), używane karty graficzne i można tak jeszcze długo.

Używane więc tańsze. A Niemiec jakoś się tego musi pozbyć. A kto kupi? Biedny i głupi Polak.

 

głupi zachód, po co im ten cały eBay? Jak mogą na allegro wystawić :/

Edytowane przez papa_ODYN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś się przyda jeszcze takie info.

Celem ograniczenia uporczywych artefaktów w nowszych grach (np. na silniku RAGE), można włączyć MSAA x2. Pomaga także wyłączenie limitu klatek do 30 w niektórych tytułach. Część starszych gier (np. do DX8, lub używających nGlide) nie wyświetla w ogóle tych artefaktów. Jednakże jeśli ograniczenie klatek (np. do 60) nie powoduje artefaktów, może przyczynić się do mniejszej utylizacji GPU, a to zaś, do jej mniejszego wyekploatowania. Przynajmniej gdy detale nie są za wysokie, i faktycznie na OSD widać że utylizacja nie jest już na 100% po włączeniu ograniczenia.

 

Ciekaw też jestem czy karta @Bartosza302 po wymianie rdzenia na inny sprawny, również z Mining, nadal działa (choć ogólnie to loteria czy uda się przy Mining trafiać jakiś lepszy rdzeń jakościowo, bo to podwyższone ryzyko, ale tak po prostu pytam z ciekawości).

 

Między czasie dotarłem do informacji że te karty z pamięciami Hynix, jak najbardziej też padają, i wcześniej były artefakty.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiłem na alledrogo od typa co ich ma setkę. Za czysta zeta. Asus rx 470 mining. Karta pokoparkowa ze zmodowanym biosem. Zadbana. Rozkręciłem, wysmarowałem rdzeń gelidem i dałem dobre pady 1mm na vrm. Oryginalny pad to dramat. Jakaś plastelina https://www.dropbox.com/s/9z5xouedwpjvt9a/20190506_215708_HDR.jpg?dl=0 Chip jest z rx 570 według oznaczeń https://www.dropbox.com/s/y44uuuqq8f1bi5i/20190506_213035_HDR.jpg?dl=0 Asic 79,7%/79,9%. Sterowniki nie rozpoznały sprzętu (wersja 19). Wrzuciłem oryginalny bios z techpowerup i wszystkie stery ruszyły. Power limit w wattmanie zostawiłem na 0%. Undervolting na pamięciach i rdzeniu 0,8V. Taktowania 1075/1650. Mogę stabilnie ustawić 0,75V 1020/1500. W benchmarkach karta raportuje chip na 60W i jest w stanie podskoczyć chwilowo do 65W. Ten bios ma sztywny pobór na max 85W. Rdzeń nagrzewa się do 46°C. Sekcja zasilania chłodna. Laminat ma na odwrocie max 50°C (mierzone... paluchem).Time Spy 3300 punktów. Nie sypie artefaktami. Idzie wszędzie stabilnie. Wtyczka 8 pin czy 6 pin nie robi jej różnicy. Wynik ten sam. Dam znać czy zdechnie. Zadbałem o nią w maksymalnym stopniu. Przepiękna zabaweczka się trafiła.

Edytowane przez LepikPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostrzegam. Ludziom potrafiła paść ta karta nawet bez OC, i z UV. Od tak.

Co prawda, niższe temperatury które pewnie uzyskujesz, dzięki słusznie wykonanym zabiegom (których inni ze względu na gwarancję wykonać nie mogli) mogą wydłużyć żywotność karty.

W dodatku ponieważ masz kartę z drugiej ręki, jest szansa, że to może ta starsza, niby bardziej żywotna seria.

 

Co do wyników na 6 pin, bardziej obstawiał bym, że wyniki mogą by różne, ale dopiero po OC (PL, Core, Memory, podwyższony PL w BIOSie).

Inaczej masz błąd z kodem w menadżerze.

Karta ze zmodyfikowanym BIOS-em musi mieć atimdag patchera wgranego po instalacji sterowników.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam. Ludziom potrafiła paść ta karta nawet bez OC, i z UV. Od tak.

Co prawda, niższe temperatury które pewnie uzyskujesz, dzięki słusznie wykonanym zabiegom (których inni ze względu na gwarancję wykonać nie mogli) mogą wydłużyć żywotność karty.

W dodatku ponieważ masz kartę z drugiej ręki, jest szansa, że to może ta starsza, niby bardziej żywotna seria.

 

Co do wyników na 6 pin, bardziej obstawiał bym, że wyniki mogą by różne, ale dopiero po OC (PL, Core, Memory, podwyższony PL w BIOSie).

Inaczej masz błąd z kodem w menadżerze.

Karta ze zmodyfikowanym BIOS-em musi mieć atimdag patchera wgranego po instalacji sterowników.

Moim zdaniem zabija ją sekcja zasilania. To jest daremna blaszka z ułomnym termopadem na wylocie gorącego powietrza, zamontowana na tragicznej jakości sekcji. Ludzie dostawali ją z naprawy z tym samym chipem. Pewnie lecą bezpieczniki i jeżeli nie zdążą ochronić układu, to zwarcia na vrm palą chip. Kupiłem ją do egpu, więc nie mam oporów zrobić maksymalnego undervoltingu i underclockingu. I tak będzie zadławiona szerokością szyny. Wywalę jeszcze wentylatory, złożę jakieś pudełko na to i dam wiatrak 200mm ze starym sterownikiem temperatury. Jeżeli padnie mimo tych zabiegów, to tych miningowych modeli nie uratuje już nic. Obstawiam, że jednak podziała. Daję temu 33% szans na śmierć w pierwszych trzech miesiącach. Jeżeli przetrwa, to będzie śmigać parę latek. Logi z gpu-z na najniższym obecnie uzyskanym napięciu (gpu score time spy 3109)3run3109timespy075VGPU-Z Sensor Log.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sekcja jest tam okrojona. Może nawet źle zaprojektowana i/lub ma złe komponenty.

I kto wie czy nie ma też wpływu na uszkodzenia rdzeni, a nie że tylko taka partia rdzeni się trafiała w Mining.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja już śmiga dwa miesiace. Wcześniej przepracowała nie cały rok u gracza.

1200(1V)/1700(0.9v)

Utrzymuję ją zimną kosztem kultury pracy.

Nie przekraczam 60 stopni.

Wymieniłem pastę i termopady na mosfetah.

Jeden mosfet był już wymieniany w ramach gwarancji. Wentylatory dostają jakiś wibracji przy 2500RPM.Bios wgrany z rx570 expedition. Nie musiałem używać atimdag patchera

 

Moim zdaniem zabija ją sekcja zasilania. To jest daremna blaszka z ułomnym termopadem na wylocie gorącego powietrza, zamontowana na tragicznej jakości sekcji. Ludzie dostawali ją z naprawy z tym samym chipem. Pewnie lecą bezpieczniki i jeżeli nie zdążą ochronić układu, to zwarcia na vrm palą chip. Kupiłem ją do egpu, więc nie mam oporów zrobić maksymalnego undervoltingu i underclockingu. I tak będzie zadławiona szerokością szyny. Wywalę jeszcze wentylatory, złożę jakieś pudełko na to i dam wiatrak 200mm ze starym sterownikiem temperatury. Jeżeli padnie mimo tych zabiegów, to tych miningowych modeli nie uratuje już nic. Obstawiam, że jednak podziała. Daję temu 33% szans na śmierć w pierwszych trzech miesiącach. Jeżeli przetrwa, to będzie śmigać parę latek. Logi z gpu-z na najniższym obecnie uzyskanym napięciu (gpu score time spy 3109)3run3109timespy075VGPU-Z Sensor Log.txt

 

O jakim boksie mówisz?

Myślę co by tam położyć na tych tranzystorach.

Edytowane przez sebiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałeś oryginalnego BIOSa od Expedition, i sterownik go zakceptował.

Inaczej gdyby był jeszcze zmodyfikowany ręcznie w edytorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O jakim boksie mówisz?

Myślę co by tam położyć na tych tranzystorach.

Ulepię coś z kątowników alu i poupycham kable. Może dam nawiew 140 mm https://imgur.com/a/U9XWVNk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulepię coś z kątowników alu i poupycham kable. Może dam nawiew 140 mm https://imgur.com/a/U9XWVNk

 

Ahh obudowa na eGPU;) Myślałem że mówisz o chłodzeniu.

Bawiłem się też z egpu wykorzystując PCI riser. Bardzo stabilnie działało. Nie było problemów z negocjacja pcie V2 w przeciwieństwie do exp gdc.Wystarczylo światło w kiblu zaświecić i już miałem spadek do pcie V2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na alledrogo od typa co ich ma setkę. Za czysta zeta. Asus rx 470 mining. Karta pokoparkowa ze zmodowanym biosem. Zadbana. Rozkręciłem, wysmarowałem rdzeń gelidem i dałem dobre pady 1mm na vrm. Oryginalny pad to dramat. Jakaś plastelina https://www.dropbox.com/s/9z5xouedwpjvt9a/20190506_215708_HDR.jpg?dl=0 Chip jest z rx 570 według oznaczeń https://www.dropbox.com/s/y44uuuqq8f1bi5i/20190506_213035_HDR.jpg?dl=0 Asic 79,7%/79,9%. Sterowniki nie rozpoznały sprzętu (wersja 19). Wrzuciłem oryginalny bios z techpowerup i wszystkie stery ruszyły. Power limit w wattmanie zostawiłem na 0%. Undervolting na pamięciach i rdzeniu 0,8V. Taktowania 1075/1650. Mogę stabilnie ustawić 0,75V 1020/1500. W benchmarkach karta raportuje chip na 60W i jest w stanie podskoczyć chwilowo do 65W. Ten bios ma sztywny pobór na max 85W. Rdzeń nagrzewa się do 46°C. Sekcja zasilania chłodna. Laminat ma na odwrocie max 50°C (mierzone... paluchem).Time Spy 3300 punktów. Nie sypie artefaktami. Idzie wszędzie stabilnie. Wtyczka 8 pin czy 6 pin nie robi jej różnicy. Wynik ten sam. Dam znać czy zdechnie. Zadbałem o nią w maksymalnym stopniu. Przepiękna zabaweczka się trafiła.

 

Zmierzyłem u siebie temperaturę sekcji zasilania na odwrocie PCB. Pomiar za pomocą termopary. Obciążenie około 80W,po 15min 60 stopni. Gorąco,za gorąco?

IMG-20190509-100116.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja kupiłem swojego Asusa przez Allegro za 300 Cebulionów. Działam na nim od stycznia. Irytuje mnie mocno power limit i nie wiem jak sobie z nim poradzić. W far cry 5 - mam 60 klatek na sekundę w FHD żeby po chwili dostać 15 - i tak w kółko. Kupiłem wtyczkę 6 pin - ale różnicy nie ma. Wgrać inny BIOS ? Od RX570? Czy lepiej olać temat bo się karta przypali ? Zabawa MIS Afterburnerem i ATI Wattmanem nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja kupiłem swojego Asusa przez Allegro za 300 Cebulionów. Działam na nim od stycznia. Irytuje mnie mocno power limit i nie wiem jak sobie z nim poradzić. W far cry 5 - mam 60 klatek na sekundę w FHD żeby po chwili dostać 15 - i tak w kółko. Kupiłem wtyczkę 6 pin - ale różnicy nie ma. Wgrać inny BIOS ? Od RX570? Czy lepiej olać temat bo się karta przypali ? Zabawa MIS Afterburnerem i ATI Wattmanem nic nie daje

A skąd wiesz, że te dropy są od karty? Jaki masz procesor? Ile RAM? Gra na HDD? Monitoring coś pokazał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

8 GB RAM. Procek staruszek fx6300, ale nie dobija do 100 %. Mam drugi set z tym samym prockiem tylko że 12 GB ram i karta rx580 i dropów nie ma. Stockowe taktowanie.

Edytowane przez ogreczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw wszystko na minimum, to będziesz wiedział czy to wina procka czy karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...