Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kowax

pomozcie zlozyc pc do gier do grania w uhd(4K) ~7k pln

Rekomendowane odpowiedzi

witam na stare lata (37) zachciało mi sie kompa nowego , stary i3 3202 czy jakos tak 6gb ram i gtx 650 - wiec strocie

 

 

Dobra ale sedna

 

procek i5 9600k czy i 7 9700k ?

 

jaka do tego plyta msi toma hawk z390 ?

 

 

https://www.x-kom.pl/koszyk/

 

Palit GeForce RTX 2070 DUAL 8GB GDDR6

 

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX50

 

Toshiba 2TB 7200obr. 64MB P300 OEM

 

be quiet! Pure Rock

 

Thermal Grizzly Hydronaut 1g

 

Intel i5-9600K 3.7 GHz 9MB BOX

 

SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold

 

iBOX Orcus X14

 

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz propozycje 5900 na amd-ku w owocach

 

 

Procesor AMD Ryzen 7 1700, 3GHz (YD1700BBAEBOX) 906,24 zł

Płyta główna MSI X470 GAMING PRO 609 zł

Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16GB,3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB) 478,66 zł

Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS) 165,99 zł

Zasilacz Thermaltake Toughpower GX1 700W 80+ Gold, 4xPEG, 120mm (PS-TPD-0700NNFAGE-1)347,13 zł

Karta graficzna Gigabyte Radeon RX VEGA 64 GAMING OC 8G, HBM2 (192 BIT), 3xDP, 3xHDMI, BOX (GV-RXVEGA64GAMING OC-8GD)2 751,16 zł

Dysk SSD ADATA SU800 256GB SATA3 (ASU800SS-256GT-C)199 zł

Dysk Seagate BarraCuda 4TB, SATA/600 (ST4000DM004) 438,20 zł

 

płyta wspiera darmowe store mi dlatego dodałem ssd 256 sam korzystam z tego w domu i nieźle się sprawuje z grafiki osobiście jadę na zielonych ale kumpel ostatnio wciągnął vege bo staniała i jest zadowolony jak nie grasz w 4k to Ci wystarczy

 

chyba że bardzo chcesz niebieskich to procek 1889

płyta Asus TUF Z390-PRO GAMING - 798

ram 16 gb 4000 MHZ za 900 PLN reszta jak wyżej to daje 7500 kawałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit GeForce RTX 2070 DUAL 8GB GDDR6

 

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX50

 

Toshiba 2TB 7200obr. 64MB P300 OEM

 

be quiet! Pure Rock

 

Thermal Grizzly Hydronaut 1g

 

Intel i5-9600K 3.7 GHz 9MB BOX

 

SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold

 

iBOX Orcus X14

 

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)

 

 

jak nie grasz w 4k to Ci wystarczy

własnie chce grac w 4k bo taki mam monitor 4k 65 cali , i chcem go na niebieskiej platformie a jesli amd to 7 2700x min. lub tehadripper 1920x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrobisz w budzecie. Inwestowanie w cpu kosztem gpu to błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak zamienisz 1700 na 2700X i Vege na Zotaca 2070 AMP Extreme to wyjdzie Ci 6500 - jak kupujesz całość za gotówe to jeszcze z 500 urwiesz chyba że pobawisz się w aledrogo albo amazona to pewnie i więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole wybrac i5 9600k czy lepiej i7 9700k ? wydajnosc w grach lepsza niz amd

 

Nie wyrobisz w budzecie. Inwestowanie w cpu kosztem gpu to błąd

 

 

rtx 2070 nie podoła w 4k ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie chce grac w 4k bo taki mam monitor 4k 65 cali , i chcem go na niebieskiej platformie a jesli amd to 7 2700x min. lub tehadripper 1920x

no no ciekawe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no komp tylko do grania wiec mysle o i5 9600k ? w testach wypada lepiej niz ryzen 5 czy 7 , mowa tylko o grach nic wiecej

 

i5 9600k i rtx 2070 ? czy i7 9700k i rtx 2070

 

jedno i drugie wychodzi za ok 6k pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ktos cos jeszcze poprawi czy brac ten z i5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Ryzen 5 2600

MSI B350 GAMING PRO CARBON

GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X Black CL16 (2x8GB)

MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB GDDR6

Phanteks Eclipse P350X TG Digital RGB (czarny)

SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Crucial 500GB 2,5″ SATA SSD MX500

 

Razem ok 5300 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast SPC daj Seasonic Focus 450W/550W

B350 Carbon kłania się aktualizacja biosu gdzie bez tego jest drożej na starcie od B450 Tomahawk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czemu ryzen 5 a nie i5 9600k jest wydajniejszy , pozatym tym nie chodzi mi o ciecie kosztow tylko wydajnosc do max 6000 pln i tylko do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o maks wydajność to 9600K pod OC. Kwestia tego czy w takim budżecie nie odbiję się to na wydajności GPU. Z drugiej strony piszesz o rozdzielczości 4K gdzie rola procesora spada w dół a rośnie rola GPU. Tutaj lepiej będzie dać słabszy CPU i mocniejszą GPU. Przy AM4 wyjdziesz o tyle dobrze, że przed nami premiera nowej generacji wiec zawsze możesz chapnąć coś nowego. Ja bym raczej kierował się bardziej w tę stronę:

 

https://proline.pl/koszyk/17c101d5

 

Za jakiś czas HDD na magazyn danych, chłodzenie pod OC + nastawienie się na modernizację CPU do nowej genracji bo nie oszukujmy się. Nie złożysz na teraz zestawu do grania w 4K za 6000 zł.

 

Idealnym rozwiązaniem byłby tutaj zakup używanego GTX 1080 Ti w cenie nowego RTX 2070. Zostajesz na poziomie wydajności RTX 2080 ale idziesz w mocniejszy CPU. Dając wtedy jedną kość 8 GB DDR4 na start masz na 9700K pod OC na Z390.

 

Gdyby tu była mowa o FullHD. Prosta sprawa. Intel i po temacie.

Pisząc to sam nie jestem do tego wszystkiego przekonany bo sam nie wiem czy to najlepsza droga dla Ciebie. Najbardziej podchodziłby tutaj ten plan z używaną 1080 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o 4k na 2070. opotimum dla tej karty jest 2k. 4k będziesz miał na średnich-wysokich. celuj w 2080 lub 1080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o maks wydajność to 9600K pod OC. Kwestia tego czy w takim budżecie nie odbiję się to na wydajności GPU. Z drugiej strony piszesz o rozdzielczości 4K gdzie rola procesora spada w dół a rośnie rola GPU. Tutaj lepiej będzie dać słabszy CPU i mocniejszą GPU. Przy AM4 wyjdziesz o tyle dobrze, że przed nami premiera nowej generacji wiec zawsze możesz chapnąć coś nowego. Ja bym raczej kierował się bardziej w tę stronę:

 

https://proline.pl/koszyk/17c101d5

 

Za jakiś czas HDD na magazyn danych, chłodzenie pod OC + nastawienie się na modernizację CPU do nowej genracji bo nie oszukujmy się. Nie złożysz na teraz zestawu do grania w 4K za 6000 zł.

 

Idealnym rozwiązaniem byłby tutaj zakup używanego GTX 1080 Ti w cenie nowego RTX 2070. Zostajesz na poziomie wydajności RTX 2080 ale idziesz w mocniejszy CPU. Dając wtedy jedną kość 8 GB DDR4 na start masz na 9700K pod OC na Z390.

 

Gdyby tu była mowa o FullHD. Prosta sprawa. Intel i po temacie.

Pisząc to sam nie jestem do tego wszystkiego przekonany bo sam nie wiem czy to najlepsza droga dla Ciebie. Najbardziej podchodziłby tutaj ten plan z używaną 1080 Ti.

 

 

no czaje tylko te uzywane 1080ti mnie zniecheca , bo jak trafie na taką z koparki krypto hmm sam juz nie wiem

 

https://www.x-kom.pl/lista/ogebhz3r3

 

 

 

kurcze Caps dałes mi do myslenia z tym zestawem z 2080 , oja kurcze juz sam niwiem , mysle nad tym pecetem od grudnia , fundusz juz uzbierałem teraz tylko cos wybrac

codziennie skaladam jakis zestw i dalej nie moge sie zdecydowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem pc

 

cpu ryzen 7 2700x

 

gpu rtx 2080

 

ram 16 gb 3000 mhz

 

mobo msi x470 gaming pro

 

zasilacz silentium pc 650w supremo gold

 

 

z prockiem moze i przesadziłem ale najwyzej za pare lat wymienie tylko grafike

 

 

 

 

 

oby to dalo rade w 4 k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z CPU trochę poszalałeś. Skoro brałeś X470, to po co było dopłacać do 2700X?

Zasilacz też trzeba było brać Seasonica Focus 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wszelki wypadek anulowałem jeszcze zamowienie , Caps co masz na mysli ?z ta x470 ?

 

budrzet zwiekszyłem do 7k pln

 

wacham sie pomiedzy ryzen 7 , i5 9600k a i7 9700k choc i5 i i7 w testach w grach wypadaja niemal identycznie

 

skompletujcie mi zestaw z ryzenem 7 2700x i i5 9600k na x kom bo juz glupi jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jaki monitor będzie to podpięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 cali 4k : :E :E :E :E :E

 

a moze i7 8700 bez k , w sumie na oc słabo sie znam , a szkoda zebym procka uwalił bedzie to jakas alternatywa pomiedzy i5 9600k a i7 9700k i mial by wiecej watkow cos taka alternatywa tez dla ryzena7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 4K musisz celować w mocne GPU choć będą gry gdzie słabszy CPU wyzionie ducha.

Tak jak pisałem. W tej kwocie nie złożysz zestawu do komfortowego grania w 4K. To jest budżet pod 1440p.

 

https://proline.pl/koszyk/2e1dcb99

 

 

Trzymając się RTX 2080 i tego co wyżej, zestaw z i7 8700 to kolejne około 400 zł.

 

https://proline.pl/koszyk/93aa4dec + za jakiś chłodzenie pod OC CPU, druga kość pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz r7 2700 bez x i mobo na b450 do tego rtx 2080 i bedzie miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu ryzen do gier a nie intel ?

 

i czemu ryzen bez x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mi by sie nie chcialo tyle bawic, wiedzac ze docelowo i tak ma byc x3d, a zwykly to tylko półśrodek. Poczekam spokojnie na x3d
    • faktycznie, dopiero zwróciłem uwagę na płytę główną z podpisu  ona nie ma wbudowanego moduły TPM, tylko gniazdo  
    • Wow dzięki za wyczerpującą odpowiedz.  Czyli nie zostaje mi nic innego jak ciągnąc przewód do każdej kamery osobno. Jaką markę sprzętu do monitoringu byś polecił? Posiadam budżet do 10tyś, a potrzebuje 7 kamer IP tubowych i jedną obrotową z zoomem, do tego rejestrator i switch.
    • Ja bede robil dwa razy Wpierw zwykły Zen5, a pozniej 3D Ja zawsze daje dobra cene zeby sie pozbyc od reki bez czekania
    • Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski padł ofiarą oszustwa. Samochód, który kupił za 100 tys. zł, okazał się być podróbką, gdyż ma swojego legalnego „bliźniaka” we Francji. Polityk auto stracił.  Minister zapowiada, że postara się o pilne zmiany legislacyjne w prawie, aby coś takiego nie mogło się już przytrafić (…) —————————- To dla dobra wszystkich Polaków poproszę los jeszcze, dla Pana Gawkowskiego w tym 2024 roku: 1. Aby czekał w kolejce do specjalisty 3 lata. 2. Żeby nie było go stać na mieszkanie, a kredyt jak dostanie aby mial 5% kapitału i 95% odsetek. 3. Aby dostał takie wywindowane rachunki za prąd i ogrzewanie, aby nie móc ich spłacić.  4. Żeby po zatankowaniu pełnego baku paliwa na dystrybutorze pojawił mu się numer telefonu do zapłaty.  5. Aby dostał najniższą krajową pensji i z tego odprowadził 40% podatków i żył od 1-go do 1-go.    Myślę że po takim czymś od nowego roku prawo zmieniło by się diametralnie na lepsze dla nas wszystkich      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...