Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nozyczkowy

Wymiana procesora do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić procesor do 1000 zł + płyta głowna, aktualnie posiadam

 

Intel i5 6500

 

ASRock h110m

 

Karta graficzna MSI RX 480 8 GB

 

Ram: HyperX 8gb single DDR 4

 

Czy warto wymienić procesor powiedzmy na ryzen 5 2600? Procesor do gier i streamowania CS i OW

Czy dokupić kolejną kość ddr4, aby działały w dual channelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej wymienić na i7 6700 albo 7700 i dorzucić dodatkową kość radmu do duala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy dual będzie tylko na 4+4 GB RAM, pozostałe 4 GB będzie w singlu.

Do Ryzena trzeba dość szybkie pamięci, typu 3000 MHz CL15, jak nie masz takich to chyba lepiej kup i7 6700 + 8GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić procesor do 1000 zł + płyta głowna, aktualnie posiadam

 

Intel i5 6500

 

ASRock h110m

 

Karta graficzna MSI RX 480 8 GB

 

Ram: HyperX 8gb single DDR 4

 

Czy warto wymienić procesor powiedzmy na ryzen 5 2600? Procesor do gier i streamowania CS i OW

Czy dokupić kolejną kość ddr4, aby działały w dual channelu?

Masz 2 opcje. Kupić I7-6700 4/8 za ok. 800zl lub kupić Ryzen 2600 6/12 675zl plus płyta min Gigabyte b450m ds3h za 290zl.

Moim zdaniem lepiej przejść na Ryzena. Jaki masz teraz dokładnie ram? Jak będziesz chciał kręcić Ryzena to musi być lepsza płyta i lepsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem założycielowi wątku xeona 1230v5, płytę asrocka h170 gaming hyper, nowe pamięci G.SKILL 16GB 2400MHz Ripjaws V Blue CL15 oraz silentiumpc grandisa za 1370zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje. Kupić I7-6700 4/8 za ok. 800zl lub kupić Ryzen 2600 6/12 675zl plus płyta min Gigabyte b450m ds3h za 290zl.

Moim zdaniem lepiej przejść na Ryzena. Jaki masz teraz dokładnie ram? Jak będziesz chciał kręcić Ryzena to musi być lepsza płyta i lepsze chłodzenie.

 

Pamięć Kingston HyperX, DDR4, 8GB,2133MHz, CL14

 

Kusi mnie w przyszłości nowy Ryzen jak wyjdzie, to i dobre mobo z AM4 by się przydało, a teraz bym wziął na przeczekanie o ile jest sens wymieniać. Większy boost będzie przy zastosowaniu dual channel, czy dokupienie nowego mobo z prockiem Ryzen 2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ram na przeczekanie chcesz zakupić, jeśli tak zyskasz jedynie dual channel, gdzieś tutaj na pclabie wyczytałem,że dwie kości 2133mhz cl15 w dualu równają około jednej 3000mhz cl15, więc to nie będzie jakiś zaskakujący wzrost, ale w jakiś sposób przyśpieszy i5. Jeśli rozmyślasz opcję streamowania to ten dual channel to jest mus szczególnie jeśli masz powolne kości

 

tutaj stary test

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/overwatch_pc_test_wydajnosci_kart_graficznych_wymagan_brak?page=0,8

 

overwatch oraz cs to nie są jakieś super wymagające gry - możesz zrobić tak,że kupisz jakiś używany ram,a swój sprzedasz i będziesz na tym najmniej stratny, ale nie jestem pewien jak twoja płyta główna zadziała w przypadku lepszego ramu, bo kierowałbym się do zakupu ramu 2400mhz cl15 lub 2666mhz, abyś w przyszłości mógłbyś go włożyć do ryzena i coś podkręcić

 

ryzen z 2133mhz cl14 ramu nawet w dualu to idiotyczny pomysl, bo procesor będzie sporo ograniczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć Kingston HyperX, DDR4, 8GB,2133MHz, CL14

 

Kusi mnie w przyszłości nowy Ryzen jak wyjdzie, to i dobre mobo z AM4 by się przydało, a teraz bym wziął na przeczekanie o ile jest sens wymieniać. Większy boost będzie przy zastosowaniu dual channel, czy dokupienie nowego mobo z prockiem Ryzen 2600?

Zdecydowanie z Ryzen 2600 plus mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie warto dopłacać do Ryzen 5 2600x? Jaką dobrą płytę główną polecacie? Obudowę posiadam Gladius M35, a zasilacz Corsair VS Series 450W. Czy warto według Was robić taki zestaw, a powiedzmy w przeciągu roku zrobić upgrade do Zen 2? I czy obecny zasilacz uciągnie to wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, lepiej kup R5 2600 + Fortis 3 albo jakiś top typu BQ Dark Rock 4, zasilacz jest powiedzmy półkę wyżej od tych z czarnej listy ale powinien dać radę.

Inna sprawa że z tym RAMem 2133 Hz Ryzen będzie o ~15% wolniejszy niż na 3000 MHz, nawet nie wiem czy będzie szybszy od i7 2600k z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to niewiadoma. Co chwile na forum pokazują się tematy z problemami stabilności kompów przez vs450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się, że poczekam z zakupem do Zen 2 i wtedy będę kombinował, dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...