Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Chciałbym kupić dobry (szybki i trwały) dysk SSD do laptopa Acer Aspire 5 Słabo orientuję się w sprzęcie ale wyczytałem że powinien być M.2. Proszę doradźcie coś. Myślę że 250GB wystarczy, tak do ok. 300zł

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepsze będą dyski na złączu M.2 PCIe? Chyba obydwa standardy pasują do tego laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś mi potwierdzić jaki dysk mogę tam włożyć. Ma stronie X-KOMu jest napisane: Możliwość montażu dodatkowego dysku M.2 PCIe/SATA (elementy montażowe w zestawie). Da radę PCI-e czy jednak SATA?

Czy Samsung EVO 860 będzie dobrym wyborem czy może coś lepszego?

Edytowane przez yogi_baboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu Acera i dostałem odpowiedź:

 

Model ten obsługuje zarówno dyski M.2 na interfejsie SATA jak i NVMe. Poniżej lista kompatybilnych dysków (dyski te były sprawdzane):

 

System Accelerator INTEL M_2 3D X-Point 16GB MEMPEK1J016GA01 (SB2) LF+HF

Flash Disk MICRON SSD NAND 256GB Micron M.2 2280 256GB MTFDDAV256TBN-1AR1ZABYY LF+HF

Flash Disk KINGSTON SSD NAND 256GB RBU-SNS8154P3/256GJ1 LF+HF

Flash Disk SANDISK SSD NAND 256GB Sandisk BiCS3 64L 3DTLC X600 SD9SN8W-256G-1014 LF+HF

Flash Disk INTEL SSD NAND 512GB SSDPEKKW512G7X1 FW: PSF109C MM#954501 LF+HF

Flash Disk KINGSTON SSD NAND 128GB RBU-SNS8180DS3/128GJ LF+HF

Flash Disk HYNIX SSD NAND 128GB HFS128G39TND-N210A LF+HF

 

Nie zalecamy dysków A-data oraz Plextor ponieważ występują problemy z kompatybilnością.

 

Czyli wygląda na to że Plextor odpada, tych zalecanych nie znam, więc jaki wybrać? może samsunga 970 EVO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. chciałbym się odwdzięczyć wujkowi Google, wszystkim stroną, które przeglądałem jak i wszystkim użytkownikom którzy naprowadzili mnie na najlepsze (chyba) rozwiązanie. dlatego napisze co mam i co zrobiłem. mam ASPIRE 5 A515-51G-8065. Procek 8550u ale to raczej mało istotne. płyta główna C5V01 LA-E892P. złącze ssd na płycie to M czyli pasuje M i m+cos tam (rozmiary to 2280).z tego co ustaliłem to płyta obsługuje pci 4X czy NVMe M2(po znalezionej na Googlach grafice) ale gdzieś znalazłem informacje ze laptopy z powodu przegrzewania ograniczają to złącze. nie wiem czy tak jest. i teraz tak. laptop mimo ze nowy zamulał strasznie. w menadżerze wyraźnie było widać ze najbardziej obciążony jest dysk. dlatego zdecydowałem się na ssd. szukałem sprawdzałem czytałem no i w końcu kopiłem SAMSUNG EVO PLUS. 256 gb to ok 85 euro. miałem sporo problemow z instalacja Windowsa na dysku ale się udało. efekt jest taki ze Windows uruchamia się "na już". dosłownie parę sekund. a po uruchomieniu wszystko śmiga jak należny.teraz w menadżerze to pamieć skacze czasami do 50%. jeszcze tylko dodam ze podobno ten konkretny dysk bardzo się przegrzewa. nie używam laptopa do gier wiec nie mi oceniać ale dla mnie pykającego po necie nawet się nie robi ciepły. nie sprawdzałem zadnym fachowym urządzeniem ani programem ale wiem gdzie go zamontowałem i jedyne ciepło które tam bije to z ramow. reasumując ładujcie Windowsa na ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...