Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jfe

Pasta na Sokect'ie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie otóż przy wymianie pasty termo przewodzącej troszeczkę dostało mi się na socket (tam gdzie piny) pasta to Gelid GC Extreme, próbowałem wytrzeć ją jednak nie dało się, gdyż nie chciałem wygiąć pinów, możliwe ze są tez drobinki ręcznika papierowego tam... Mimo wszystko komputer działa czy stwarza to jakieś zagrożenie? Jeżeli tak to proszę o jakąś poradę jak to wyczyścić. Płyta główna: MSI B85M-E45 procesor i3-4160.

 

Nie chce zakładać dodatkowego tematu, mam pytanie czy zasilacz Antec VP500PC to jest w miarę bezpieczna konstrukcja? Działa w drugim komputerze z MSI Tomahawk Z370, i5-8600k i GTX 760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wydmuchać ten ręcznik - na internecie możesz przeczytać,że pasta nie przewodzi prądu (sprawdź czy to jest na pewno ta), więc pasta jeśli nie jest na pinie nie będzie przeszkadzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ręcznik raczej nie będzie bo wiem ze przedmuchiwałem socket ustami jak i powietrzem sprężonym delikatnie. Pasta to na pewno ta, dlatego też spróbowałem uruchomić komputer bo wiedziałem ze nie przewodzi prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przypadkowo dostała mi sie pasta na piny uzyłem drobnego pędzelka i alkohol izopropylowy bez problemu usunąłem cała paste i przedmuchałem sprężonym by ładnie wyschło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokój z dmuchaniem ustami. jeszcze zaplujesz socket i dopiero narobisz ambarasu. idź do elektronika i kup 400ml sprężoonego powietrza za 6 złotych zamiast dziadować.

ipa + delikatny pędzel ewentualnie ściągać pastę igłą. ale gelid gc nie przewodzi prądu więc raczej nic złego nie powinno się stać. gorzej by było gdyby pasta była ze skłądników przewodzących prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprężone powietrze i jakbyś przeczytał to byś wiedział ze go użyłem, alkohol izopropylowy też mam. Do kupie pędzelek i spróbuje wyczyścić, dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...