Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rundak

Zestaw do ~ 4500 zł - INTEL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kolega z pracy poprosił mnie o pomoc w doborze komponentów do Jego nowego komputera. Jego wymagania:

 

- musi być Intel (Próbowałem go przekonać do Ryzena 2600 ale bezskutecznie)

- nie będzie podkręcał procesora

- zastosowania typowo domowe

- chciałby mieć możliwość pograć w bieżące tytuły przez najbliższe kilka lat w rozdzielczości Full HD, w 50-60 klatkach na jakichś wysokich/średnich ustawieniach.

- części będą kupowane w różnych sklepach do samodzielnego montażu

 

Moja propozycja:

 

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (SPC178) ~ 180 zł

 

Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550W (SPC139) ~ 260 zł

 

Płyta główna Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 ~ 480 zł

 

Procesor Intel Core i5-8400, 2.80GHz, 9MB, BOX (BX80684I58400) ~ 900 zł

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 (SPC145) ~ 60 zł

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2060 Windforce OC, 6GB GDDR6 (GV-N2060WF2OC-6GD) ~ 1.699 zł

 

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16GB,3400MHz, CL16 (PV416G340C6K) ~ 610 zł

 

Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3 (CT500MX500SSD1) ~ 310 zł

 

Dysk Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA (ST1000DM010) ~ 160 zł

 

Napęd Lite-On iHAS124-14 ~ 50 zł

 

SUMA TO: 4.710 zł

 

Proszę o rady co tutaj warto zmienić aby może było wydajniej bądź taniej. Co warto zmienić na słabsze bądź lepsze komponenty.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zmień na Fera 3, Spartan LT to słaba popierdółka.

 

Oszczędzać za bardzo nie ma na czym jeśli nie chcecie tracic wydajności.

 

Sam zestaw jak najbardziej w porządku jeśli musi być Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie brać najtańszą z370, skoro i tak ma być tylko do kręcenia ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Gigabyte i tak droga nie jest, taniej niż Z370 Pro4 za 440 zł chyba nie zejdziemy, a w Gigabyte chociaż lepsza dźwiękowka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tam znów chyba problem z napięciem CPU i temperaturami vrm o ile dobrze pamiętam.

Zasilacz na pewno zmieniłbym na Seasonica Focus 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o procku i5 8400 i braku OC, więc ten problem w tym przypadku to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • LG TV mają port sieciowy, wifi i obsługują wake-on-lan. Jest taki program LGTV Companion, gdzie przez GUI konfigurujesz bez problemu włączanie i wyłączanie TV przy włączaniu/wybudzaniu i wyłączaniu/usypianiu peceta. Do tego LGTV Companion ma możliwość komunikowania się z TV z poziomu lini poleceń. Ja dzięki ww. funkcjonalnościom w ogóle nie używam pilota i ewentualne zmiany jasności, kolorów, kontrastu itp. obsługuję skrótami klawiaturowymi - bardzo wygodne rozwiązanie. Skrypty wrzucałem tu i w innym wątku, mogę je powtórzyć jak będą komuś potrzebne.    
    • Rozglądam się za laptopami do gier (tak, laptopem, bo jest wygodniejszy, zajmuje mniej miejsca, mogę go nosić między biurkiem a TV, i po prostu chcę to kupić w jednym miejscu na wygodne raty 0%). Dokładniej, rozglądam się za ofertą Acerów, bo mają obecnie fajną akcję promocyjną, gdzie przy zakupie laptopa gamingowego, można dostać za darmo Chromebooka. Laptop ma służyć oczywiście do gier. Obecnie gram głównie na XSX, także laptop to druga opcja do grania przy biurku, czy po prostu grania w to, czego na konsoli nie ma, działa gorzej (np. Starfield i jego 30 fps), czy wygląda/jest zoptymalizowane gorzej (bo mobilny RTX 4070 powinien pozwolić na więcej, niż konsola, tym bardziej w grach obsługujących DLSS) Wybór padł na dwa modele, oba z RTX 4070, taką samą fajną matrycą 16" i optymalnym 1600p, jednak kluczowa różnica to CPU z kompletnie innych lig, a różnica w cenie dość znikoma  - Nitro z Ryzenem 7840HS oraz Predator Helios Neo z i9-13900HX. Bez dwóch zdań procesor Intela jest wydajniejszy - więcej cache, więcej rdzeni, wyższe taktowania maksymalne...jednak to jest laptop. Obawiam się mocno o throttling na modelu z Intelem i finalnie i tak może to wyjść podobnie. Druga kwestia, laptopowy RTX 4070 to żadna bestia, tym bardziej że planuję czasem grać na TV 4K, więc będę starał się wyciskać co się da z tego GPU, żeby zachować 60 fps i optymalną jakość. Nie wykorzystam nigdy tej wielowątkowości Intela i większej wydajności, bo zresztą i tak ten Ryzen jest na papierze solidny. Tak więc pytanie - czy wybór Predatora z i9 to nie przesada? Czy jednak Ryzen może czasem ograniczać tego 4070?
    • @Recon_tv, polecam darmowy program HWiNFO. Sprawdzisz nim odczyty z czujników temperatury na płycie głównej, chociaż u ciebie chyba nie ma czujnika na VRM. Możesz też sprawdzić aktualną przyczynę ograniczenia wydajności procesora, dostępną w sekcji Performance Limit Reasons.
    • Takie coś już jest   
    • Ciekawa sprawa, grafika nie wygląda jakoś oszałamiająco a gra nie będzie wydana na XONE S|X? Szkoda, że tą serią nie zajęło się studio Mimimi Games. Desperados i Shadow Tactics wyszło im wyśmienicie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...