Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomek520

Samoczynne wybudzanie się z trybu uśpienia

Rekomendowane odpowiedzi

Taka dziwna sytuacja mnie spotkała, laptop chodzi na zasilaczu lub na baterii, po kilkunastu minutach bezczynności przechodzi w stan uśpienia. W tym stanie jest krótko, 2-3 minuty i się próbuje sam wybudzić, słychać tylko że dysk zaczyna sie krecic i dalej przechodzi w stan uśpienia, 2 sekundy mijają i powtarza się sytuacja. Tak się dzieje 3-4x pod rząd, potem przerwa z 3-4min i dalej to samo ... Aby zobrazować nagrałem filmik, proszę oglądać z dźwiękiem :)

 

 

Czy jest mi ktoś w stanie z tym pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wpisać do cmd w trybie administratora powercfg -energy

 

powercfg sporządzi raport o energii w pliku energy-report.html w system32, przejrzyj, może coś będzie o problemach

 

jeśli tak w menedzerze urządzeń, we właściwościach urządzenia przejrzyj zakładkę zarządzanie energią, itp, jeśli będzie

 

ewentualnie w cmd wpisz

 

powercfg /lastwake

 

powinno się wyswietlić, jakie urządzenie obudziło system - ewentualnie wpisz

 

powercfg /waketimer

 

wyświetlą się urządzenia, które mogą obudzić system, posprawdzaj w nich tę zakładkę energia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeprowadzeniu testu powercfg -energy wywalilo 6 bledow:

 

- Żądania dostępności systemu:Żądanie wymagania wykonania

Program wysłał żądanie wymagania wykonania.

 

\Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe

 

- Żądania dostępności systemu:Żądanie wymagania wykonania

 

\Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe

 

-Żądania dostępności systemu:Żądanie wymaganego systemu

Urządzenie lub sterownik urządzenia zgłosił żądanie zabraniające systemowi automatycznego przechodzenia w stan uśpienia.

 

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_14F1&DEV_506E&SUBSYS_17AAC023&REV_1000\4&3a3fc0be&0&0001

Urządzenie sterownika zgłaszającego żądanie:Conexant SmartAudio HD

 

- Wstrzymanie USB:Urządzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania selektywnego

 

To urządzenie nie przeszło w stan wstrzymania selektywnego USB. Zarządzanie zużyciem energii przez procesor może nie działać, gdy to urządzenie USB nie jest w stanie wstrzymania selektywnego. Ten problem nie zapobiegnie przejściu systemu do stanu uśpienia.

 

Nazwa urządzenia Urządzenie kompozytowe USB

 

- Użycie procesora:Użycie procesora jest duże

Średnie użycie procesora podczas śledzenia było duże. System będzie pobierał mniej energii, gdy średnie użycie procesora będzie bardzo małe. Sprawdź użycie procesora przez poszczególne procesy, aby ustalić, które aplikacje i usługi mają największy wpływ na użycie procesora.

Średnie użycie (%) 19.77

 

- Możliwości platformy dotyczące zarządzania energią:Wyłączono tryb ASPM (Active State Power Management) magistrali PCI Express

Zarządzanie energią stanów aktywnych (ASPM, Active State Power Management) magistrali PCI Express zostało wyłączone z powodu znanej niezgodności ze składnikami sprzętowymi tego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj w menedżerze urządzeń kliknąć prawym na koncentratorch usb (magistrala szeregowa), właściwości, i w zarządzaniu energią odhacz pozwalaj na wybudzanie ze wstrzymania, coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wszystkie te USB i w zakladce Zarzadzanie Energia w zadnym z tych USB nie mam zaznaczone "Zezwalaj temu urzadzeniu na wznawianie pracy komputera" wiec pewnie lipa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz zwarcie na przycisku? Kiedyś mój kumpel miał podobny problem tylko że mu się komp sam resetował. Problemem było zwarcie na w okolicach przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos na pewno z Windowsa, bo kolega ma instalowanego z tej samej plyty i ma ten sam problem -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania, sieć i internet, później pirwsza opcje od góry, następnie po lewej zmień ustawienia karty sieciowej, teraz właściwości lub konfiguruj, oszczędzanie energii i odznaczasz tam opcje o pozwoleniu na wybudzanie tego urządzenia. Sorry jak źle napisałem nazwy ale pisze z pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale te opcje mam juz odznaczone. W ogole to mam "wyszarzone" ta opcje wiec nie moge nawet wlaczyc tego. Mam wlaczona tylko opcje: "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" Moze jest jakis program ktory mi pokaze konkretnie co probuje wybudzic mojego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w BIOSie coś Ci się niepoprzestawialo w rubryce PowerOnTime?

albo może masz włączone wybudzanie po kliknieciu myszką/klawiatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...