Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Problem z DisplayPort

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam Forumowiczów! Od razu zaznaczam że nie jestem zbytnio w temacie. Mój monitor ma tylko 2 wejścia, jedno HDMI drugie DisplayPort. Do tej pory podłączałem do niego tylko PC (do wejścia HDMI) Gdy kupiłem konsolę musiałem podłączyć PC do DisplayPort. Nie byłem pewien jaki kupić kabel więc kupiłem jakiś losowy za ponad 100zł od firmy Hama. Wtedy pojawiły się problemy. W grach takich jak GTA 5 lub R6 Siege obraz wygląda bardzo dziwnie, jest rozmyty, śnieży na dodatek krawędzie tekstur są czarne i migoczą. Sprawdzałem dosłownie wszystko w ustawieniach, na pewno nie jest to ich wina ani sprzętu ponieważ na HDMI nie było takich problemów. Zdecydowanie jest to coś z DisplayPort jednak nie wiem czy chodzi o wejście czy o sam kabel. Dodam jeszcze że gdy użyłem adaptera DisplayPort na HDMI (również od firmy HAMA), w ogóle nie było obrazu. Wiem że problem jest niecodzienny i że przedstawiłem go pewnie nieudolnie, jednak nie chcę marnować kolejnych pieniędzy na kable i adaptery, a może problem można łatwo rozwiązać. Możecie również polecić jakiś skuteczny kabel lub adapter. Przepraszam za moją nieudolność i niewiedzę i z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zapewne jest w kablu Hama to największe g*** jakie istnieje. Zazwyczaj handlują tym markety z elektroniką i wciskają za kosmiczne ceny. Oddaj go i kup w jakimś mniejszym sklepie porządny kabel np taki: https://www.x-kom.pl/p/168677-kabel-displayport-gembird-displayport-m-m-3m-zlote-styki.html generalnie Gembird, Unitek, Delock to są dobre firmy. Często wydasz w takich sklepach jak morele, x-kom mniej za kabel, który będzie kilka klas lepszy niż jakaś Hama. Unikaj jej zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...