Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andersen142

Nowy zestaw komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Składam komputer dla kumpla i chcę zapytać się czy dobrane przeze mnie elementy są spoko, czy macie jakieś lepsze sugestie budżet 6k posiadam gtx 970 do tego zestawy dlatego nie kupuję karty nowej. Ma to być komputer na długie lata, tak aby przy nim nic nie zmieniać, ewentualnie kiedyś grafę na lepszą.

https://www.morelee.net/inventory/info/db9069ea/ usuńcie jedno e z linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to trochę namieszane moim zdaniem.

 

i9 9900K na Z390 Tomahawk wraz z AiO. Sekcja zasilania nie będzie miała łatwo, przez AiO brak jakiegokolwiek nadmuchu na vrm. Pod SU800 M.2 po prostu szkoda złącza na płycie. Przeglądam tam tylko zdjęcia obudowy i na jakoś dobrze przewiewne to to nie wygląda a jak widać idziemy w ciepły top.

 

Praktycznie w tej samej cenie: https://proline.pl/koszyk/06107939

 

Pamięci B-Die pod OC, Z390 Aorus Pro z lepszą sekcją zasilania. SSD na protokole NVME i kościach MLC i chłodzenie dawałbym powietrzne żeby dmuchało na sekcję zasilania. Jakbyś się nastawiał na mocniejsze OC CPU to i nawet sięgałbym pod Z390 Aorus Master ale pytanie czy warto nastawiać się na mocne kręcenie 9900K? Jak Cię ciągnie do LED na pamięciach, to wtedy w tej cenie musisz zejść z B-Die natomiast przy 9900K nie szukałbym tutaj oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby tam na Z390 Tomahawk nie były zbijane zegary nawet na stocku. Tutaj masz z testu tomshardware:

 

Poor voltage regulator cooling

Poor thermal transfer to voltage regulator heat sink

Not enough power for Core i9-9900K

No Gen2 USB 3.1 front-panel heade

 

Wychodzę z założenia, że pod stock i tak zaczynałbym przygodę od Z390 Aorus Pro. Tutaj nie wystarczy posklejać zestawu tak, aby był on tylko kompatybilny z tym co pisze producent.

Tutaj masz Z390 Aorus Pro z 9900K 5.2 GHz i wygląda to przyzwoicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację ten tomahawk może mieć problemy z i9 ten zestaw był raczej wzorcowy

 

Procesor nie ma być podkręcany komputer używany będzie do gier, mimo wad AiO brnąłbym dalej w montaż go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo masz tam top. 9900K pod OC, pamięci B-Die pod OC, SSD na kościach MLC.

FOcus 550W spokojnie RTX 2080 ogarnie i więcej ale jak chcesz dla świętego spokoju, to możesz brać wersję 650W. AiO przy takim sprzęcie jak pisałem bym sobie darował. Niech tam coś dmucha na sekcję zasilania. LED RGB zrobisz sobie sam na własną rękę jak Ci na tym zależy. Ewentualnie możesz dopłacać do G.Skill RGB na B-die ale to już koszt spory. W sumie za 800 zł masz Hyper Predator 2x8GB 3600 MHz CL17 z LED RGB, to może po części one Cię poratuję. Zjedziesz trochę z opóźnień i powinno być ok choć FlareX są tutaj znacznie bardziej pewne, jeżeli chodzi o OC.

 

No jak Cię trzyma to AiO, to ok. Zadbaj o dobrą wentylację w obudowie albo i wrzuć całość w przewiewnego Fractala Meshify C ale tutaj zaś znów kompatybilność AiO ograniczona. Zdroworozsądkowo - wydajne chłodzenie powietrzne za połowę ceny AiO spisze się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej co do tego tematu to daruję sobie AiO.

 

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy wybór i9 jest whborem dobrym, tak jak mówiłem ma być to komputer na lata i zastanawiałem się czy wpakować tam zamiast i9 jakąś i7 czy i5 też coffee lake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz brać 9700K za 2000 zł gdzie masz 8 rdzeni, to dopłata 350 zł do dodatkowych 8 wątków wg mnie jest jak najbardziej opłacalna.

 

Pod samo granie Coffee Lake bym sobie odpuścił. Jak już to 9700K ale różnice w cenie małe tak więc jeżeli jest pieniądz, to 9900K ma sens. Masz procesor na długie lata. Teraz kręcić nie chcesz, ale masz otwartą do tego drogę i w każdej chwili możesz to zrobić. Oczywiście oby tylko do takiego zestawu dołączyła mocna karta graficzna a całość została podłączona do monitora, który przyciśnie trochę ten sprzęt na wyższych obrotach, 1440p 144 Hz, 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No póki co zostaje gtx 970 skoro i9 to dobry wybór zapytam jeszcze o jedną rzecz. Portfel to 6k czy ta i9 jest tego warta czy poszukać innego procka już nawet nie coffee tylko aby stosunek ceny do jakości był dobry.

Czy ostatecznie i9 ma już zostać.

 

Sorka za zagmatwane odpowiedzi ale jestem na uniwerku i piszę jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. 8700K oraz 9900K wg mnie są nieopłacane na tle 9900K przy takim budżecie.

Można myśleć o tańszym i7 8700 na taśnszej Z370 bez OC. Trochę zaoszczędzisz ale sam piszesz, że chcesz coś na długie lata. Skoro masz budżet jaki masz i mieścisz się w nim z topem, to raczej bym się tego trzymał. Oczywiście możesz wziąć Ryzena 5 2600 z nastawieniem na wymianę pod nową generację. Ile osób tyle opinii i zdań. Jedno jest pewne. Ten kto inwestował w topowy procesor, szybko go nie zmieniał i nie narzekał. A tym, że za jakiś czas wyjdzie wydajniejszy procesor gdzie różnica będzie na granicy błędu pomiarowego, czy nawet 10% .. who cares przy 9990K. Zostają kwestie finansowe. Tutaj w tym Ci nie doradzę. Sam najlepiej wiesz jakie masz podejście do wydawania własnych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za rady i pomoc <3 zostanę przy tej i9 9900k jak już coś złożyć konkretnego to po co na tym oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, przy rezygnacji z AiO pomyśl może o Fractal Meshify C. Kompaktowa ale przewiewna obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...