Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

uszy19922

MSI Ge60 (2s zcinki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od początku kiedy posiadam laptopa MSI Ge60 (250gb ssd, 1000gh hdd, intel i7, 16gb ram, nvidia 765m) borykam się z problemem zcięć na 2s. Dzieję się tak gdy otwieram jakiś program, albo explorator windows. Na ok 2s laptop się kompletnie frezzuje, nawet myszką nie można ruszyć, towarzyszy temu dźwięk rozkręcającego się dysku lub innego mechanicznego elementu w laptopie. Jest to mega irytujące, zwalałem to na jakiś system oszczędzania energii, ale nawet przy ustawieniach maxymalnie na wydajność w win7, dalej tak się dzieje...

Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz smart dysku

Co dokładnie byś potrzebował, i którego dysku? Jestem w temacie dysków troszkę zielony, wiem jak sprawdzić sektory i to w sumie tyle.

 

edit:

Jak chodzi program sprawdzający dysk, i kliknąłem jedną z zakładek w chrome, to zcięlo komputer na ok 10s... Najdziwniejsze jest to, że cały system i chrome jest na dysku SSD. Twardziel to same dane i kilka gierek. Co może powodować takie zachowanie?

 

edit2:

W załączniku moment zcięcia i odpalonego monitora zasobów. HDD kolejkuje się na maxa i stąd problem ;/ Dysk 0 to dysk HDD, Dysk 1 SSD. Nie wiem dlaczego komputer na siłę chce korzystać z dysku D, gdy ten powinien być nie używany.

 

edit3:

HDTune, wyrzuca mi ciągle alarm o temp ponad 63st na dysku SSD. Czy to normalne? Jest to dysk typu m2 albo msata (nie pamiętam).

Komputer się zawsze zwiesza gdy nawet w takim programie jak HDtune klikam zakładkę z dyskiem "D". Wtedy jest ścina, słychać jak dysk się rozpędza i ścinka zanika.

 

edit4:

Problem wstępnie rozwiązany, dam znać po jednym dniu czy całkowicie:

Wydaje się, że problem leżał w brutalnym zarządzeniu energią dysku HDD i ciągłym parkowaniu głowicy.

With CrystalDiskInfo 621[*], I set the ATA APM Control to the value of 128 (80 hexadecimal). The maximum is 254 (FE hexadecimal). 254 should mean APM disabled, but for me 128(80h) was enough;

[*] APM Controls is in “Function -> Advance Features -> AAM/APM Control”. As the set APM control setting is not persistent, check “Function -> Resident”, “Function -> Startup”, “Function -> Advance Features -> Auto AAM/APM Adaptation”.

Tym sposobem można wyłączyć tę irytującą funkcję. Może przyda się potomnym :) Znalezione na https://community.wd.com/t/new-firmware-required-wd-blue-1tb-wd10jpvx/67634/11

post-106829-15476921740603_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie byś potrzebował, i którego dysku? Jestem w temacie dysków troszkę zielony, wiem jak sprawdzić sektory i to w sumie tyle.

 

edit:

Jak chodzi program sprawdzający dysk, i kliknąłem jedną z zakładek w chrome, to zcięlo komputer na ok 10s... Najdziwniejsze jest to, że cały system i chrome jest na dysku SSD. Twardziel to same dane i kilka gierek. Co może powodować takie zachowanie?

 

edit2:

W załączniku moment zcięcia i odpalonego monitora zasobów. HDD kolejkuje się na maxa i stąd problem ;/ Dysk 0 to dysk HDD, Dysk 1 SSD. Nie wiem dlaczego komputer na siłę chce korzystać z dysku D, gdy ten powinien być nie używany.

 

edit3:

HDTune, wyrzuca mi ciągle alarm o temp ponad 63st na dysku SSD. Czy to normalne? Jest to dysk typu m2 albo msata (nie pamiętam).

Komputer się zawsze zwiesza gdy nawet w takim programie jak HDtune klikam zakładkę z dyskiem "D". Wtedy jest ścina, słychać jak dysk się rozpędza i ścinka zanika.

 

edit4:

Problem wstępnie rozwiązany, dam znać po jednym dniu czy całkowicie:

Wydaje się, że problem leżał w brutalnym zarządzeniu energią dysku HDD i ciągłym parkowaniu głowicy.

With CrystalDiskInfo 621[*], I set the ATA APM Control to the value of 128 (80 hexadecimal). The maximum is 254 (FE hexadecimal). 254 should mean APM disabled, but for me 128(80h) was enough;

[*] APM Controls is in “Function -> Advance Features -> AAM/APM Control”. As the set APM control setting is not persistent, check “Function -> Resident”, “Function -> Startup”, “Function -> Advance Features -> Auto AAM/APM Adaptation”.

Tym sposobem można wyłączyć tę irytującą funkcję. Może przyda się potomnym :) Znalezione na https://community.wd.com/t/new-firmware-required-wd-blue-1tb-wd10jpvx/67634/11

z ciekawosci zapytam co masz wgrane na dysku hdd ze masz takie scinki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci zapytam co masz wgrane na dysku hdd ze masz takie scinki?

Szczerze mówiąc to właśnie nic... Są tam tylko gry i dane. Ale jednak system coś tam sobie lubi od czasu do czasu wgrać i łapie takie zwiechy. Są to pewnie jakieś problemy sterowników, ale ta metoda to co opisałem rozwiązuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...