Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

H4rvey

[Zestaw] 3000zł Gry/Programy/B-OC/Moc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje złożyć zestaw komputerowy, który w przyszłości będzie można rozbudować, używany będzie do:

1)Gier - WoT, Fifa 19, CS:GO

2)Pracy biurowej czyt. programowanie.

3)Dobrze, gdyby udało się podpiąć go pod TV 4K i zagrać w fife. Domyślam się, że w tym przedziale cenowym rozdzielczosci takiej nie uzyskam ale 1080p wystarczy.

 

Monitor jaki posiadam to 24cale FullHD 60Hz. W przyszlosci planuje dokupienie 34cale 21:9 Ultra Wide Full HD 75Hz.

 

Propozycja mojego zestawu, lecz jestem otwarty na sugestie:

 

Procesor: Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX (559 zł)

Płyta główna: ASRock B360M PRO4 (339 zł)

Ram: Pamięć ADATA DDR4, 8GB,2666MHz, CL16 (269 zł)

Grafika: MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB GDDR5 (1099 zł)

Dysk SSD: ADATA 480GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU650 (259 zł)

Zasilacz: SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze (185 zł)

Obudowa: SilentiumPC Armis AR1 (98zł)

 

W sumie wychodzi ~2808zl.

Czy nic się tutaj ze sobą nie gryzie ?

 

Procesor i3-8100 stosunek cena/wydajnosc wydaje mi sie aktualnie najlepszym wyjsciem, ryzen 5 2600 jest około 150 zł droższy przy 13% wydajnosci wiecej na benchmarkach a i5-8xxx to kosz już prawie 2krotny. Jeśli za kilka lat, przestanie być wystarczający płyta główna jesli się nie myle umożliwi wrzucenie i7-8 generacji.

 

Ram w przyszłości zostanie dodany, prawdopodonie druga kosc 4 lub 8Gb. Czytałem opinie, że lepiej wrzucic 2x4GB niż 8Gb w jednej kosci. Czy skok wydajnosci jest az tak zauwazalny ?

 

Dodatkowo taktowanie ramów na tej płycie wynosi max 2666, czy jest to wystarczająca wartosc ? Orientuje sie, ze procesory AMD wspolpracuja lepiej z wyzszym taktowaniem ramu. Czy przy Intelu różnica będzie zauważalna ?

 

Pozdrawiam

 



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym CPU 4/4 do gier to możesz już kompletnie zapomnieć. Jest on kompletnie nieopłacalny. Ryzen 2600 6/12 za 650-675zł jest w tej chwili najlepszym wyborem. Nie patrz tylko na średnie, czy maksymalne fpsy tylko na płynność rozgrywki.

Dysk SSD też do zmiany ale w tej chwili tanie dyski SSD są pełne pułapek i trzeba wybrać mniejsze zło, więc w tym budżecie Crucial MX500 na 3d nand TLC lub Intenso 512GB na MLC. Pierwszy ma 5 lat gwarancji, drugi trwalsze pamięci MLC ale wybór jest trudny, cena podobna.

2 kości RAM, a nie jedna chyba że chcesz kupić drugą w ciągu miesiąca lub 2, do tego najlepiej 3000mhz lub nominalnie wolniejsza ale łatwa w podkręceniu.

 

Tu masz moją propozycję za 3000zł Ryzen 2600 + Radeon RX580 8GB https://www.x-kom.pl/lista/207qlwv1q

Gratis dostaniesz 3 gry, The Division 2 dodawaną do Ryzena oraz Resident Evil 2,Devil May Cry 5 dodawane do Radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chłodzenie dołączone do tego AMD da radę czy trzeba z miejsca wymienić na coś lepszego ?

I jak to jest z tą kartą graficzną, benchmarki pokazują delikatną korzyść w stronę 1060, która obsługuje wyższą rozdzielczość i posiada wyższe taktowanie na rdzeniu.

Czy na takim zestawie będzie możliwa gra w fife na tv 4k ?

 

Złożyłem coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/c3m6pmc89

Czy ta płyta główna może być ? Posiada 4 złącza na ramy zamiast 2 dzięki czemu w przyszłości mogłbym dorzucić kolejne 2x4gb.

Podmieniłem również dysk na evo od samsunga. Posiadam mniejsza wersje w laptopie i jestem zadowolony. Porównywalny z propozycjami od Ciebie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździ nie będziesz robił oc to ta płyta Gigabyte może być i chłodzenie tez.

Chłodzenie najwyżej sobie zmienisz jak stockowe będzie za głośne.

Reszta zestawu ok. Do 4K lepiej 8gb ram niż 6GB. W fife pograsz ale w 4K będziesz musiał ciąć ustawienia graficzne. Poszukaj testów. Do 4K tym bardziej kupował bym Radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale i tak raczej stawiaj tutaj na RX 590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym TDP, roznica jest znaczna wg benchmarkow a jak to wyglada w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym TDP, roznica jest znaczna wg benchmarkow a jak to wyglada w praktyce ?

Rozwiń o czym piszesz, dla mnie za duży skrót myślowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu jak i temperatury przemawiają bardziej na niekorzyść AMD

W kwestii temperatur, to też w dużej mierze kwestia danego chłodzenia karty.

 

Przeliczając jednak większy pobór przy kartach AMD na cały rok, to wychodzi i tak śmieszna suma jakbyś nawet grał po 8 godzin dziennie. Niech różnica w poborze prądu będzie o 100W na niekorzyść AMD.

 

1kWh, to koszt 0,7-0,8 zł. Dziesięć godzin grania daje więc różnice na poziomie 0,8 zł

Przeliczając na 365 dni po 8 godzin grania dzień w dzień.

 

365 dni x 8 godzin dziennie daje 2920 godzin.

2920 godzin, to 292 kWh.

292 kWh, to koszt ~ 233 zł co daje miesięcznie 19,5 zł do rachunku. Oczywiście nikt o zdrowych zmysłach nie gra dzień w dzień po 8 godzin. Chociaż co ja tam wiem :lol2:

 

Bardziej praktycznie napisać tego się nie da. Zostaje jeszcze kwestia undervltingu (zmniejszenia napięcia dla odpowiednich stanów) przez co i zużycie prądu mniejsze i karta może nie tyle chłodniejsza co niższe RPM wentylatorów, co zaś przełoży się na lepszą kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc oraz szczegolowe objasnienia. Zdecyduje sie na tego ryzena a nad karta sie jeszcze zastanowie.

Moze to przyzwyczajenie ale ciagnie mnie ku stronie gtx 1060.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz 1060, to płakać z tego powodu i tak nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuje złożyć zestaw komputerowy, który w przyszłości będzie można rozbudować, używany będzie do:

1)Gier - WoT, Fifa 19, CS:GO

2)Pracy biurowej czyt. programowanie.

3)Dobrze, gdyby udało się podpiąć go pod TV 4K i zagrać w fife. Domyślam się, że w tym przedziale cenowym rozdzielczosci takiej nie uzyskam ale 1080p wystarczy.

 

Monitor jaki posiadam to 24cale FullHD 60Hz. W przyszlosci planuje dokupienie 34cale 21:9 Ultra Wide Full HD 75Hz.

 

Propozycja mojego zestawu, lecz jestem otwarty na sugestie:

 

Procesor: Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX (559 zł)

Płyta główna: ASRock B360M PRO4 (339 zł)

Ram: Pamięć ADATA DDR4, 8GB,2666MHz, CL16 (269 zł)

Grafika: MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB GDDR5 (1099 zł)

Dysk SSD: ADATA 480GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU650 (259 zł)

Zasilacz: SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze (185 zł)

Obudowa: SilentiumPC Armis AR1 (98zł)

 

W sumie wychodzi ~2808zl.

Czy nic się tutaj ze sobą nie gryzie ?

 

Procesor i3-8100 stosunek cena/wydajnosc wydaje mi sie aktualnie najlepszym wyjsciem, ryzen 5 2600 jest około 150 zł droższy przy 13% wydajnosci wiecej na benchmarkach a i5-8xxx to kosz już prawie 2krotny. Jeśli za kilka lat, przestanie być wystarczający płyta główna jesli się nie myle umożliwi wrzucenie i7-8 generacji.

 

Ram w przyszłości zostanie dodany, prawdopodonie druga kosc 4 lub 8Gb. Czytałem opinie, że lepiej wrzucic 2x4GB niż 8Gb w jednej kosci. Czy skok wydajnosci jest az tak zauwazalny ?

 

Dodatkowo taktowanie ramów na tej płycie wynosi max 2666, czy jest to wystarczająca wartosc ? Orientuje sie, ze procesory AMD wspolpracuja lepiej z wyzszym taktowaniem ramu. Czy przy Intelu różnica będzie zauważalna ?

 

Pozdrawiam

 



 

zestaw optymalny, nic nie zmieniaj (jedynie ssd może na coś lepszego).

 

ryzen jedynie dobrze wypada w sztucznych i syntetycznych benchmarkach (bo 2 rdzenie więcej), ale w realnym zastosowaniu wypada znacznie gorzej niż i3 8100, a zwłaszcza w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen jedynie dobrze wypada w sztucznych i syntetycznych benchmarkach (bo 2 rdzenie więcej), ale w realnym zastosowaniu wypada znacznie gorzej niż i3 8100, a zwłaszcza w grach

Co ja czytam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców decyduje się na taki zestaw:

Amd ryzen 5 2600

Gigabyte B450M DS3H

MSI GeForce GTX1060 ARMOR 6G OCV1 6GB GDDR5 192bit

SilentiumPC Armis AR1

SilentiumPC Vero L2 Bronze 500W

Crucial BX500 480GB

HyperX Fury Black 8GB [2x4GB 2666MHz DDR4 CL15 DIMM]

 

Kosz to ~2900 zł.

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie składania takiego zestawu, gdyż będe zamawiac internetowo. Wielkiej styczności z tym nigdy nie miałem.

Rozumiem, że z cześci dodatkowych będe potrzebował napewno paste termoprzewodzącą a jak z wiązkami, czy one są dołączone do każdego podzespołu czy tam zasilacza ?

Czy trzeba konfigurować coś w biosie ? Prawde mówiąc moje doświadczenie z biosem kończy się zmianie dysku bootowalnego przy instalacji systemu.

Czy lepiej się z tym nie bawić i zlecić to w jakimś serwisie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będziesz mieć. Zobacz sobie na poradniki na yt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ryzeny, ale te boxowe zasilacze maja słabej jakości paste nalozona już na chłodzenie :E

 

 

Poradzisz sobie ze skreceniem zestawu. Filmiki na YT są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie wszystkim za pomoc w zlozeniu zestawu i wyczerpujace odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...