Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DudeeQ

Słaby zasięg 5GHZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszła do mnie dzisiaj karta sieciowa TP-LINK Archer T6E, ponieważ moja poprzednia karta nie obsługiwała łącza 5Ghz. No i super wszystko ładnie podpinam kartę, instaluje sterowniki szukam moich sieci i są. 2.4Ghz jakość idealna 5 kresek... 5Ghz jakość bardzo słaba 1 kreska... I mam pytanko czego to może być wina, mój router to Arris TG2492. Myślę właśnie że to może być wina tego ale nie jestem do końca pewien więc pisze o tym tutaj...

Z góry dziękuje za odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej odległości od routera ten zasięg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..] 2.4Ghz jakość idealna 5 kresek... 5Ghz jakość bardzo słaba 1 kreska... [..]

Pasmo 5GHz jest bardziej podatne na tłumienie przechodząc przez ściany czy drzwi od sieci 2,4GHz. Więc może to być poprawna sytuacja. Zainstaluj program inSSIDer (ale ver3 bo darmowe) i pokaż screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ghz zawsze będzie mieć gorszy zasięg od 2.4ghz. mogłeś poczytać przed zakupem. teraz dokup sobie repreater albo antene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, tu jest wielkie porównanie pclaba: https://pclab.pl/art77108-25.html. Owszem generalnie jest spadek sygnału, ale nie tak duży. Choć fakt, że Archer ma duży (ten z testu to inna droższa wersja), mimo to prędkości dużo większe.

 

Spadek z 5 kresek na 1 to paranoja i potrzeba jak wyżej obrazków z inSSIDer-a, to się okaże ile dBm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer pod biurkiem w drewnianej zatoczce :E i robi sie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer pod biurkiem w drewnianej zatoczce :E i robi sie problem

Dodamy ścianę do tego i antenę tak że jeszcze obudowa zasłania i jest jedna kreska.

Każdy wie że imprezy z jedna kreska są gorsze niż z kilkoma.

Ludzie też szybciej działają po kilku kreskach niż po jednej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...