Skocz do zawartości
Tenzi

GIGABYTE AORUS AD27QD - Nowość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś do sprzedaży trafia nowy monitor gamingowy GIGABYTE AORUS AD27QD 144 Hz 1440p

 

VESA DisplayHDR 400 certification ,Paleta kolorów 95% DCI-P3

 

Moim zdaniem bardzo ciekawa propozycja. Monitor oparty o matryce Innoluxa 10 bit . Ta sama co w nadchodzącym Nitro XV272U. Jednak w przeciwieństwie do Acera, ten zbiera bardzo dobre opinie o bardzo wysokiej dokładności odwzorowania kolorów. Niektóre recenzje piszą że mamy do czynienia z najlepszym IPS-em dostępnym w tej kategorii cenowej na rynku, monitor nadaje się zarówno do gier jak i edycji zdjęć.

 

Co dla mnie bardzo istotne, w końcu w monitorze do grania opartym o IPS mamy w opcjach funkcje regulacji ostrości, czego bardzo brakowało w topowych modelach do grania.

 

Z bajerów :

- funkcja wyświetlania parametrów komputera na ekranie monitora ( temp,cpu, wentylatory itp.) taki zamiennik afterburnera jak myślę

- możliwość sterowania parametrami monitora z poziomu aplikacji na komputerze.

- automatyczne ustawienie presetów monitora w zależności jaka gra/program odpalamy.

- tryb wyświetlania PIP / PBP, który umożliwia wyświetlanie 2 ekranów na jednym monitorze. Dużo łatwiej będzie grać w grę i jednocześnie oglądać przewodnik po grze na YouTube.

- Aktywne usuwanie szumów (ANC):przy podłączonych słuchawkach.

- szybkie ładowanie 5V / 1,5A telefonów itp.

- zintegrowana kartę dźwiękowa, dzięki czemu możemy użyć słuchawek i mikrofonu podłączonego bezpośrednio do monitora

- i jeszcze inne ;)

 

Ogólnie bardzo rozbudowane menu i oprogramowanie do tego monitora.

 

Jak tylko pojawi się w sklepach - łykam bez zastanowienia.

 

 

Poniżej wrzucam 2 filmiki z nowym monitorem i recenzje .

 

https://www.youtube.com/watch?v=aBYCAsDNFq8

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=7xxaicuC3Kc

 

 

Recenzja Polska

 

Zagraniczna

 

Zagraniczna

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od 2 miesięcy szukałem jakiegoś seksownego monitora i byłem skłony wydać ponad 3 tyś dla gsync. Ale dziś doczytałem się że podobno dostali certyfikat od nvidi jesli to prawda i cena będzie tak jak napisali 2500zl też chyba go kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w x-com za 2500 , 3 lata gwarancji

 

Mój link

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za takie pytanie lecz nie bardzo mam czas w pracy aby czytać recenzję. Czy ten monitor posiada otwory montażowe w standardzie Vesa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za takie pytanie lecz nie bardzo mam czas w pracy aby czytać recenzję. Czy ten monitor posiada otwory montażowe w standardzie Vesa?

 

Tak VESA 100 x 100 mm

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tenzi

Dzięki wielkie za informacje. Monitor wygląda na papierze bardzo obiecująco, ale ile to już takich sprzętów było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w połowie lutego będę kupować monitor mam nadzieje że więcej testów się ukaże. Tyle co dowiedziałem się że na ithardware.pl ma się pojawić test z gsync więc trzymam kciuki.

@Tenzi pewnie kupisz szybciej ode mnie xD więc też liczę na jakąś małą recenzje i opinie z twojej strony ?? Jak na razie czytałem 6 recenzji i wszyscy są aż zaskoczeni tym monitorem więc trzymam kciuki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w połowie lutego będę kupować monitor mam nadzieje że więcej testów się ukaże. Tyle co dowiedziałem się że na ithardware.pl ma się pojawić test z gsync więc trzymam kciuki.

@Tenzi pewnie kupisz szybciej ode mnie xD więc też liczę na jakąś małą recenzje i opinie z twojej strony ?? Jak na razie czytałem 6 recenzji i wszyscy są aż zaskoczeni tym monitorem więc trzymam kciuki ?

 

Dziś składam pre order . Jestem bez monitora od 2 tyg więc jestem dość mocno nagrzany ;-) , oczywiście opiszę wrażenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tenzi nie dziwię się ja muszę do wypłaty poczekać xD Bo nie lubię rat. Tylko jestem ciekaw czy moj sprzęt WQHD pociągnie xD FHD jak na razie każda grę na ultra odpala xD Cieszy mnie to że freesync będzie obsługiwany przez nvidie. Bo tak byłem skłony kupić Asusa rog lub Acera predatora za ponad 3 tyś a tu 2500 i to jeszcze z bardzo dobrymi parametrami. Tylko jeden mnie ciekawi jak z matrycami będzie bo to bolączką IPS i VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja czekam z niecierpliwością :D Miałem wybrać między Acer Nitro VG270UP albo LG 27GL850G-B, a tu wchodzi taka perełka :D już nawet kupiłem VESA na poczekaniu :)

Edytowane przez Kieroownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja czekam z niecierpliwością :D Miałem wybrać między Acer Nitro VG270UP albo LG 27GL850G-B, a tu wchodzi taka perełka :D już nawet kupiłem VESA na poczekaniu :)

 

Okazuje się, że ten Acer Nitro VG270UP dostał taką samą matrycę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że ten Acer Nitro VG270UP dostał taką samą matrycę ;).

 

Ale Acer chyba jest sporo tańszy ? To ja może poczekam na rozwój wydarzeń i przesiedzę jeszcze trochę na swoim Eizo Foris FS2434.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że ten Acer Nitro VG270UP dostał taką samą matrycę ;).

Ale Acer chyba jest sporo tańszy ? To ja może poczekam na rozwój wydarzeń i przesiedzę jeszcze trochę na swoim Eizo Foris FS2434.

 

Tylko dlaczego acer ma tylko 16,7 Million kolorów skoro ma taką samą matryce jak Gigabyte który ma 1,07 mld ?? a to robi różnicę - czyżby acer wysterował matryce na wyświetlanie mniejszej ilości kolorów ?? da się tak w ogóle ? coś mi tu nie gra

 

Nisza cena nie bierze się znikąd.

 

Tak patrze że w nitro VG270UP siedzi matryca INNOLUX M270KCJ K7B wersja 0.02 i wyświetla 16 mil. kolorów

a w nitro xv272U który ma według specyfikacji 1,07 mld wersja matrycy 0.07

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego acer ma tylko 16,7 Million kolorów skoro ma taką samą matryce jak Gigabyte który ma 1,07 mld ?? a to robi różnicę - czyżby acer wysterował matryce na wyświetlanie mniejszej ilości kolorów ?? da się tak w ogóle ? coś mi tu nie gra

 

Nisza cena nie bierze się znikąd

 

Rzeczywiście w specyfikacji Acera podane jest 8bit, jednak po wejściu w sterowniki może wyświetlać 10bit do 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego acer ma tylko 16,7 Million kolorów skoro ma taką samą matryce jak Gigabyte który ma 1,07 mld ?? a to robi różnicę - czyżby acer wysterował matryce na wyświetlanie mniejszej ilości kolorów ?? da się tak w ogóle ? coś mi tu nie gra

 

Nisza cena nie bierze się znikąd

Z tego, co ja wiem, monitory mogą mieć takie same matryce, ale inną elektronikę, w zależności od producenta. Była tu w jakimś temacie mała dyskusja o elektronice zastosowanej przez producentów i domniemanych różnicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum reddit że acer poszedł na łatwiznę i dał nowy panel ale starą elektronikę z poprzednich modeli.

 

Generalnie czytam wszelkie możliwe tematy na temat Gigabyte - i jaką recenzję bym nie czytał, czy to po angielsku czy po holendersku :) to wszyscy bardzo entuzjastycznie oceniają model Gigabyte - podkreślając że producent nie popełnił tutaj błędów pod względem jakości i funkcjonalności. A wręcz przeciwnie, wycisnął z matrycy genialne odwzorowanie kolorów, którą otrzymujemy już po wyjęciu z pudełka bez dodatkowej kalibracji.

 

Do tego Gigabyte pozamiatał acera mnogością funkcji dodatkowych, świetnym oprogramowaniem na komputer, sama możliwość sterownia monitorem i jego funkcjami z poziomu myszki, klawiatury to już poziom wyżej .

 

O acerze nie widzę jakiejś szczególnej podniety - ale pewnie dlatego że oceniany jest on jako panel który ma tylko podstawowy zakres kolorów w standardzie 8 bit- znany z poprzednich modeli.

 

Dopiero nitro xv272U ma w specyfikacji palete DCI-P3 10 bit . Ale nawet i on nie ma regulacji ostrości, co być może świadczy o tym że znowu będzie ta sama elektronika i software.

 

 

Zobaczcie jaka jest różnica w gradiencie między 8 bit a 10 bit - myślę że warto dopłacić.

 

6ascfuadc05k.jpg

 

 

To wszystko moja analiza i moja podnieta ;) na ile okaże się słuszna i prawdziwa, zapewne niedługo się dowiem ;)

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w specyfikacji Acera podane jest 8bit, jednak po wejściu w sterowniki może wyświetlać 10bit do 120Hz.

 

A możesz to włączyć na stałe? żeby działał w trybie 10 bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz to włączyć na stałe? żeby działał w trybie 10 bit ?

 

Niestety moja sztuka została uszkodzona przez przewoźnika i jest już przygotowana do oddania. Możesz zapytać się w temacie tutaj o tym Acerze. Niektóre osoby już go mają albo będą mieć na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyślał, że to Gigabyte stworzy jako pierwsze najlepszy monitor WQHD do grania :) Teraz jeszcze tylko czekać co pokaże LG 27GL850-G. Tylko nasuwa mi się jedno pytanie, dlaczego to musi mieć taki odpustowy wygląd? Nie każdy potencjalny nabywca takiego monitora ma 15 lat ;)

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Oficjalnie to mój "target" zakupowy. Czytam recenzje, info dostępne online, wrażenia ludzi i wszyscy pozytywnie oceniają.

 

Poza tym bardzo sensownie postawione ratio cena - parametry.

 

Nie przypuszczałbym, że Gigabyte w swoim debiucie na polu monitorów "popełni" coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wasze 10bit to można między bajki włożyć :E 8bit+frc.Następny odpustowy gamingowy sprzęt z zażółceniami i pewnie nierównomiernościami sięgającymi zenitu a stado się podnieca :E wbudowana karta dzwiękowa :E i love this game .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wasze 10bit to można między bajki włożyć :E 8bit+frc.Następny odpustowy gamingowy sprzęt z zażółceniami i pewnie nierównomiernościami sięgającymi zenitu a stado się podnieca :E wbudowana karta dzwiękowa :E i love this game .

 

Wskaż mi monitor za 2500 zł który będzie miał idealne podświetlenie i pełne 10 bit? Zorientowany wie że to 8 + frc - ale nie ma jak to nabić sobie posta . Wątek jest o monitorze w pewnej klasie cenowej - a nie, nieskończonej w górę. Więc daruj sobie swoje mądrości.

 

A stado to masz w domu - nie napisze czego ... domyśl się :D

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi monitor za 2500 zł który będzie miał idealne podświetlenie i pełne 10 bit? Zorientowany wie że to 8 + frc - ale nie ma jak to nabić sobie posta . Wątek jest o monitorze w pewnej klasie cenowej - a nie, nieskończonej w górę. Więc daruj sobie swoje mądrości.

 

A stado to masz w domu - nie napisze czego ... domyśl się :D

uwielbiam twoją podnietę :E z wyszczególnieniem w pierwszym poście wspaniałości tego cudeńka k. dzwiękowa :E inf. toź to aida64 normalnie.A szczególnie "łykam bez zastanowienia" :E a tak dla twojej informacji żebyś wiedział na przyszłość że nie ma takiego lcd który ma idealne podśw.

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...