Skocz do zawartości
Tenzi

GIGABYTE AORUS AD27QD - Nowość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info thumbup.gif Ciekawy jest ten problem z migotaniem, skoro zwykły alt-tab rozwiązuje sprawę. Może kwestia sterowników?

 

 

 

Mi się wydaje że to problem po między freesync a g-sync takie mam wrażenie muszę jeszcze po testować bez g-sync i zobaczyć jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to problem po między freesync a g-sync takie mam wrażenie muszę jeszcze po testować bez g-sync i zobaczyć jak będzie

 

Z tego co wiem ten monitor nie ma g synca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpali ktoś tego resident evil 2 i zobaczy czy joystick monitora(sterowanie osd) reaguje po uruchomieniu gry czy nie? Muszę wiedzieć czy moja sztuka ma jakiś błą czy to problem modelu

 

 

https://gyazo.com/4e7e02d0c5f15de98e36061abd764241

https://gyazo.com/942ecadb3b5f5c7bbe183d78949b2e47

 

wyłączyłem to i migotanie wszędzie ustało. Wydaje mi się że nie ma co wymuszać z poziomu Windows HDR lepiej korzystać tego co jest do zaoferowania w grze jak jest oczywiście opcja HDR

 

 

tek też masz ustawione

https://gyazo.com/53f426432a678a50f1fe2f7c593e7f8a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo ustawione i jest wszystko ok. A co do resident evil i tego, że blokuje on monitor... Trzeba wejść do folderu z grą i w pliku iniUseVendorExtention=Disable. I już... działa i nie blokuje monitora. Tyle, że HDR wtedy się nie da włączyć.

Co ciekawe - REsident evil 7 ma to samo. Ale nikt na to nie narzeka więc to może byc dalej problem z tym monitorem.

Przy okazji... zdjęcie mojego ips glow. W praktyce widze tylko lewy dolnny naroznik na ciemnym tle i jest to denerwujące. nie wiem czy zwrócić ;/ Bleedingu nie ma

COntanX.jpg

Edytowane przez HiCZoK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest właśnie bleeding największy w lewym dolnym rogu. Po 2 tak cwanie zrobiłeś zdjęcie nie w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, że niby tylko on wychodzi na pierwszy plan tj lewy dolny róg. Ja go także dostrzegam w lewym górnym i prawym dolnym ale na tym zdjęciu ciężko stwierdzić na ile to przeszkadza. Zrób to samo zdjęcie przy zgaszonym świetle to będzie można coś więcej zobaczyć.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdjęcie przedstawia to co widzą twoje oczy to całuj Pana Boga po nogach - lepszego nie trafisz (chyba). Większość osób ma w tym miejscu - jeżeli widzisz to tylko na ciemnym tle i w bardzo ciemnych scenach - to bym zostawił - albo odpuść sobie Aurosa - one chyba tak mają wszystkie w tym miejscu. Może następna partia będzie lepsza.

 

Przy jakiej ustawionej jasności monitora robiłeś zdjęcie

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest właśnie bleeding największy w lewym dolnym rogu. Po 2 tak cwanie zrobiłeś zdjęcie nie w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, że niby tylko on wychodzi na pierwszy plan tj lewy dolny róg. Ja go także dostrzegam w lewym górnym i prawym dolnym ale na tym zdjęciu ciężko stwierdzić na ile to przeszkadza. Zrób to samo zdjęcie przy zgaszonym świetle to będzie można coś więcej zobaczyć.

Nie sądze, że to bleeding bo znika jak patrze z dołu. Odchyliłem troszkę monitor do góry i jest lepiej.

 

Kolejna partia zdjęć. Tym razem całkowicie zaciemnione pomieszczenie i zgaszone światła.

Przejaśnione zdjęcia z bliska i daleka

https://i.imgur.com/s4QYGfb.jpg

https://i.imgur.com/lCRfD7K.jpg

 

Troszkę przyciemnione/bliższe temu co widzę (minimalnie zbyt przyciemnione wiec troszkę lepsze niż to co widzę)

https://i.imgur.com/aVeIsuh.jpg

https://i.imgur.com/bs64pmw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jest moim zdaniem całkiem ok.

Na ile miałeś ustawioną jasność przy tych fotach ?

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasność na 15%. Według recenzji to jest 120cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sztuka się trafiła i chyba najlepsza z tych tutaj prezentowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ten monitor to spełnienie większości o ile nie wszystkich moich oczekiań. Nie wydaje mi się aby istniał inny monitor z podobnymi specyfikacjami:

-Płaski 27" do 32"

-IPS (bo va zawsze smuży i ma nierówną gammę a TN tylko w 240hz do csa gdzie nie liczy się jakość obrazu"

-1440p albo 4k

-gamma 2.2 albo ustawienia w monitorze bo to zawsze problem

-koniecznie kolory dci p3 i gradienty minimum prawdziwe 8 bit

-freesync

-vesa albo/oraz dobra stopa. (Dobry IPS można zrujnować bez stopki jak hp 27ea)

 

A omawiany w tym temacie gigabyte to genialny IPS z bardzo dobrymi kolorami dci-p3, gammą perfekcyjnie 2.2(obecnie rzadkość), rozdzielczością 1440p bez wad ostrości jak wcześniejsze takie monitory. Działa także freesync jak gsync z lfc i bardzo dobra jest jakośc wykonania monitora i przemyślana stopa, która jest wysoka, stabilna i zwalnia miejsce na biurku.

kcLqmpl.jpg

 

Z dodatkowych "funkcji", któymi może pochwalić się ten monitor, a czego nie widziałem nigdzie indziej i bez tego już nie chcę kolejnego monitora:

-Wsparcie dla 4k bez żadnych ustawień. Na windowsie można wybrać uhd i wygląda to lepiej niż 4k dsr. O ile na pc to mało przydatne bo mamy dsr, to na konsoli pozwoli to na granie w 4k i downsampling do 1440p.

-Aktualizacje monitora przez usb (to ma też samsung). Się jeszcze okaże czy gigabyte będzie z tego korzystał.

-jak na 1440p, bardzo dobra jakość 1080p.

Najbliższy konkurent Acer xv272u jest tańszy ale nie ma takiej dobrej stopy(aczkolwiek też ma niezłą), nie wspiera 4k oraz nie ma aktualizacji usb.

Kolejny to Samsung 27chg. Też wspiera 4k i ma firmware update przez usb. Po prostu wygięty va więc kto co woli... i stopa ogromna

 

Co do wad:

-wspomniany powyżej ips glow - teoretycznie jak każdy ips albo nawet lepiej ale po przesiadce z hp 27ea jest gorzej. Tam nie było żadnego ips glow a to monitor za 900zł (ale fullhd i 60hz)

-światełka bez sensu. Jakby świeciły o wiele mocniej to taki ambilight byłby super a tak? nic po tym.

-problem z grami capcomu. re7 i re2 zawieszają elektronike monitora(nie da się wejść do osd nawet po zakończeniu grania). Da się to obejść wyłączająć hdr w plikach ini tych gier. Co ciekawet inne gry działają.

 

do rzeczy - Nawet gdyby był bardzo zły bleeding albo glow... to co innego brać? Nic nie ma. Trzeba czekać na LG i razera jak się chce ips. Ewentualnie ten nieszczęsny Acer. W tej chwili bralbym kolejnego gigabyte gdyby moja sztuka była gorsza.

Edytowane przez HiCZoK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równomierność podświetlenia z recenzji, które czytałem (IThardware, Hexus, KitGuru jest około 13%-14%.Dobrze gdyby były poniżej 10%, bardzo źle gdy jest ponad 20%. Jest po środku więc tak średnio.

Tobie akurat trafił się udany egzemplarz ale już innym średnio bądź mniej. Do tego bad piksele czyli norma jak na dzisiejsze gamingowe wynalazki i zabawa z wymianami dla wytrwałych.

I 500zł + co najmniej za gimbo dodatki bo nie ma nawet niewidjowskiego g-synca w cenie.

 

Jest teraz w promocji w x-kom ViewSonic XG2703-GS za 2 750zł gdzie podobno IPS-glow, BLB minimalne.

Do tego real G-sync w standardzie i 165hz.

Niby matryca AUO ale elektronika podobno robi swoje.

W sumie to ViewSonic jest firmą z długimi tradycjami jeśli chodzi o monitory i raczej zawsze robili dobre sprzęty.

 

Jak widać konkurencja jest.

Wspomniany samsung wygięty itd.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest taka cena za XG2703-GS bo widzę tylko 2899zł najtaniej na x-kom

Edytowane przez xarrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest taka cena bo widzę tylko 2899zł najtaniej na x-kom

 

Mass teraz promocję w x-kom

"ready2play? skorzystaj z promocji do -1000 zł i nastaw się na zwycięstwo"

 

i wpisujesz kod ready2play w koszyku.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równomierność podświetlenia z recenzji, które czytałem (IThardware, Hexus, KitGuru jest około 13%-14%.Dobrze gdyby były poniżej 10%, bardzo źle gdy jest ponad 20%. Jest po środku więc tak średnio.

Tobie akurat trafił się udany egzemplarz ale już innym średnio bądź mniej. Do tego bad piksele czyli norma jak na dzisiejsze gamingowe wynalazki i zabawa z wymianami dla wytrwałych.

I 500zł + co najmniej za gimbo dodatki bo nie ma nawet niewidjowskiego g-synca w cenie.

 

Jest teraz w promocji w x-kom ViewSonic XG2703-GS za 2 750zł gdzie podobno IPS-glow, BLB minimalne.

Do tego real G-sync w standardzie i 165hz.

Niby matryca AUO ale elektronika podobno robi swoje.

W sumie to ViewSonic jest firmą z długimi tradycjami jeśli chodzi o monitory i raczej zawsze robili dobre sprzęty.

 

Jak widać konkurencja jest.

Wspomniany samsung wygięty itd.

 

AOC AGON AG271QG w promocji jest za 2649 zł (na x-komie)

Tu też masz IPS, 165Hz oraz fizyczny NVIDIA G-Sync.

 

Tak więc ten Aorus wcale taki rewelacyjny za taka kasę nie jest.

Ja bym zastanawiał się czy nie warto dołożyć te kilka złoty i kupić AOC czy ViewSonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabyte myślę, że będzie dobrym strzałem jak wykruszą się zapaleńcy co musieli go na premierę mieć. Cena spadnie do 2199zł a może i 2000zł i wtedy może coś na próbę wezmę choć znając moje szczęście wiem, że musiałbym co najmniej ze 4szt. przewalić i znowu bym usłyszał (z życia wzięte) w sklepie, że szefostwo sugeruje bym już więcej sztuk tego modelu o nich nie zamawiał.

 

Na szczęście wychodzi tego tyle, że ceny lecą mocno. Zobaczcie co się dzieje z tym cudownymi samsungami VA HDR itd. Tam dopiero ceny poleciały niemal o 50%, wiem bo za 2199zł miałem w domu 27 FHD Samsung VA 144hz (bez HDR). Dziś jakbym się uparł kupiłbym go w jakimś strzale za 1000-1100zł i jeszcze bym jakąś grę wyhaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre VA 144Hz trzymają moim zdaniem chorą, nieuzasadnioną cenę, np. taki AOC AGON AG273QCX. 3 tys. zł, za co? Chyba za efekt nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas śledzę temat i w sumie wybór jest pomiędzy aorusem, AOC i ViewSonic. Teraz pytanie co wybrać :P

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równomierność podświetlenia z recenzji, które czytałem (IThardware, Hexus, KitGuru jest około 13%-14%.Dobrze gdyby były poniżej 10%, bardzo źle gdy jest ponad 20%. Jest po środku więc tak średnio.

Tobie akurat trafił się udany egzemplarz ale już innym średnio bądź mniej. Do tego bad piksele czyli norma jak na dzisiejsze gamingowe wynalazki i zabawa z wymianami dla wytrwałych.

I 500zł + co najmniej za gimbo dodatki bo nie ma nawet niewidjowskiego g-synca w cenie.

 

Jest teraz w promocji w x-kom ViewSonic XG2703-GS za 2 750zł gdzie podobno IPS-glow, BLB minimalne.

Do tego real G-sync w standardzie i 165hz.

Niby matryca AUO ale elektronika podobno robi swoje.

W sumie to ViewSonic jest firmą z długimi tradycjami jeśli chodzi o monitory i raczej zawsze robili dobre sprzęty.

 

Jak widać konkurencja jest.

Wspomniany samsung wygięty itd.

 

Nie kupowałbym już viewsonica. To stara technologia.

Gigabyte jest tańszy (2500), a freesync działa perfekcyjnie jak gsync. Wiem, że freesync nie ma dynamicznego overdrive ale nie widzę różnicy.

Gigabyte wspeira 4k co jest bardzo przydatne dla tych którzy grają na konsoli na tym samym monitorze. Ma super kolory dci p3(gradienty na tym innoluxie są mega) i moim zdaniem bardzo fajną wysoką podstawę.

Więc jest "lepszy", ma wiecej funkcji(i dużo głupich bajerów) i jest tańszy.

Nie wiem po co kombinować. Obecnie jedyne słuszne monitory to ten Gigabyte, potem Acer xv272up, vg270up (z innoluxem) i czekamy na razer i LG

Edytowane przez HiCZoK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a freesync działa perfekcyjnie jak gsync.

 

Lepsze rozwiązanie hardware + soft, niż sam soft :) Dlatego ja wole fizyczny moduł gsynca wbudowany w lcd.

 

@edit

 

poza tym FS nie działa perfekcyjnie, na zachodnch forach sporo ludzi ma problemy z tymi freesyncowymi monitorami wspieranymi sterami od zielonych. Jeszcze dochodzi, że wbudowany gsync ma większy zakres częstotliwości od 20-144/165. Za jakiś czas ten dolny zakres ma się zwiększyć (min. 10)

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten monitor nie ma problemu z greesync. czy masz 1 fps czy 140. Zakres czestotliwości nie ma żadnego znaczenia jak jest lfc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...