Forum PCLab.pl: GIGABYTE AORUS AD27QD - Nowość - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (28 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

GIGABYTE AORUS AD27QD - Nowość 1440p 27" 144Hz IPS 1ms

#41 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Styczeń 2019 - 10:49

Zobacz postunadarek, o 17 Styczeń 2019 - 22:39, napisał(a):

te wasze 10bit to można między bajki włożyć :E 8bit+frc.Następny odpustowy gamingowy sprzęt z zażółceniami i pewnie nierównomiernościami sięgającymi zenitu a stado się podnieca :E wbudowana karta dzwiękowa :E i love this game .

To nie monitor dla grafików. Pewne mankamenty matryc IPS dalej będą loterią i w zależności od sztuki będzie lepiej lub gorzej. 99% graczy będzie miało problem z lupą rozróżnić true 10bit od 8+frc.

Pokrycie kolorów według testów jest bardzo dobre jak na gamingowy monitorek.

"The gamut is very good, with 100 per cent of sRGB and 88 per cent of AdobeRGB."
kitguru

"Ten w przypadku AORUS AD27QD wypada bardzo dobrze, gdyż zgodność z przestrzenią sRGB wynosi aż 99,4%, przy całkowitej objętości gamutu równej 130,2% sRGB. Dla standardu Adobe RGB wartości te wynoszą odpowiednio 81,8% i 89,7%, natomiast dla DCI P3 92,5% i 94,3% - tylko odrobinę mniej od deklaracji producenta."
ITH

"We're off to a strong start. Colour coverage is impressive, and out-the-box accuracy is nothing short of exemplary. No need for detailed calibration here, at least as far as our review sample is concerned."
https://hexus.net/te...-ad27qd/?page=4
itd.

Do tego poprawnie działający adaptive g-sync. Warto poczekać na pierwsze recenzje i opinie od użytkowników, aczkolwiek zapowiada się dość ciekawy monitor dla graczy.

#42 Użytkownik jest niedostępny   AUTO6 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Styczeń 2019 - 14:45

Ciekawa ta recenzja, którą wrzucił Tenzi. Wreszcie więcej danych i testów zamiast jedynie zachwalania. Gość w filmiku pokazuje też kilka wad monitora, których warto być świadomym przed zakupem. Mimo to monitor nadal bardzo ciekawy. Ja będę kupował nowy dopiero za nieco ponad rok więc na pewno będę obserwował czy Gigabyte nie wypuści do tego czasu następcy.

Wracając do filmiku to pod koniec gość stwierdza, że taniej można mieć monitor podobnej klasy - Pixio PX277h.
Szczerze to zupełnie nie kojarzę tej marki, to chyba monitory przeznaczone jedynie na rynek amerykański. Miał ktoś styczność z monitorami Pixio?

#43 Użytkownik jest dostępny   Tenzi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Styczeń 2019 - 17:24

Generalnie Pełne 10 bit w konsumenckim monitorze jest raczej chyba nie potrzebne, bo tak jak kolega wyżej napisał - mało kto odróżni 8+frc od 10 bit grając w szybką strzelanke. 10 bit to już sporo informacji do przerobienia dla procesora, zapewne więc i cena dużo wyższa, a nie wiadomo czy będzie to spożytkowane przez zwykłego kowalskiego. Więc 8 + frc wydaję się być rozsądnym wyborem.

Tak czytam na temat tego monitora co się da i niestety wbrew temu co sądziłem nie jest to święty gral. Kolory ma na pewno świetne ale szybkość matrycy - responsywność pikseli stawia go niestety dość średnio - według testów . Poniżej wklejam porównanie czasów matrycy do popularnych najlepszych monitorów poprzedniej generacji.

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

Jak widać lekko odstaje - ma za to najlepszy Input lag ze wszystkich.

Korzystałem z Asusa Pg27q i pamiętam że był naprawdę szybki, zresztą w wielu testach był oceniany jak najlepszy.
Jednak oddałem, go gdyż gruba powłoka antyodblaskowa powodowała że obraz był rozmyty - jakby brakowało jednej skali ostrości i nie nadawał się do czytania, czy nawet do grania w nic, gdzie trzeba było się choć na chwile skupić na obrazie strategie itp. ale to temat na inny wątek.

Na papierze szybkość matrycy nie jest to TOP, ale to tylko suchy test i jak dostanę go do domu, sprawdzę czy gorsze czasy przekładają się na widoczny komfort grania, mając w głowie jeszcze to, jak grało się na wspomnianym asusie. Również liczę na ogólne dobre wykonanie samego monitora i fajne kolorki.

Nie ma jeszcze testów tych nowych Asusów, ale z komentarzy na reddit - szybko nie jest. Więc nowa średnia półka monitorów taka będzie. Nie ma innego wyjścia, trzeba kupić i sprawdzić na własne gały czy nam odpowiada.

Ten post był edytowany przez Tenzi dnia: 21 Styczeń 2019 - 08:58

#44 Użytkownik jest niedostępny   Neki 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Styczeń 2019 - 06:54

@Tenzi szkoda że dopiero od 15 lutego będą dostępne. Już się cieszyłem że 7 lutego go kupię. Ogólnie też śledzę wszelkie recenzje i testy i faktycznie ma trochę wad ale jakoś wszyscy chwalą na plus ten monitor. A po 2 czy istnieje monitor bez wad? I to w rozsądnej cenie?

#45 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Styczeń 2019 - 07:51

Nie.

#46 Użytkownik jest niedostępny   Neki 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2019 - 10:25

X-Kom

Dzień dobry,

wskazany przez Pana monitor jest w przedsprzedaży. Pierwsza planowana dostawa monitora przewidziana jest na 15 lutego, jednakże może ona ulec przesunięciu.

W celu zamówienia monitora, prosimy utworzyć zamówienie przez stronę internetową (z wysyłką lub odbiorem w salonie), gdy tylko monitory będą dostępne, rozpoczniemy realizację zamówień

Zamówieniem złożone teraz czekamy xD

Ten post był edytowany przez Neki dnia: 23 Styczeń 2019 - 10:25

#47 Użytkownik jest niedostępny   Dreggo11 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2019 - 14:29

Też mnie kusi, ale mam zasadę... no preorders. Poczekam, aż trafi na rynek, zapoznam się z waszymi wrażeniami i innych użytkowników. Jak będzie potwierdzenie tego co jest w recenzjach to wezmę; pewnie nie załapie się na pierwszy rzut, więc trzeba będzie czekać na następną dostawę. Niemniej, przy 2.5k zł wolę nie eksperymentować a potem bawić się w ew. zwroty.

#48 Użytkownik jest dostępny   Tenzi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2019 - 14:46

Zobacz postDreggo11, o 23 Styczeń 2019 - 14:29, napisał(a):

Też mnie kusi, ale mam zasadę... no preorders. Poczekam, aż trafi na rynek, zapoznam się z waszymi wrażeniami i innych użytkowników. Jak będzie potwierdzenie tego co jest w recenzjach to wezmę; pewnie nie załapie się na pierwszy rzut, więc trzeba będzie czekać na następną dostawę. Niemniej, przy 2.5k zł wolę nie eksperymentować a potem bawić się w ew. zwroty.

Ja zawsze zamawiam z odbiorem w sklepie. Przy zwrocie 14 dni , idę do sklepu oddaje monitor i kasę dostaje od razu do ręki. Więc nie muszę nic odsyłać i czekać na kasę. Tak miałem w xcom. Bardzo wygodnie.

Jak tylko dostanę napisze na gorąco opinie.

Ten post był edytowany przez Tenzi dnia: 23 Styczeń 2019 - 14:48

#49 Użytkownik jest niedostępny   AUTO6 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2019 - 14:50

Zobacz postDreggo11, o 23 Styczeń 2019 - 14:29, napisał(a):

Też mnie kusi, ale mam zasadę... no preorders.

Z jednej strony rozsądnie, z drugiej ryzyko, że dostaniesz monitor z czyjegoś zwrotu :E

#50 Użytkownik jest niedostępny   Neki 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2019 - 16:01

Zobacz postTenzi, o 23 Styczeń 2019 - 14:46, napisał(a):

Ja zawsze zamawiam z odbiorem w sklepie. Przy zwrocie 14 dni , idę do sklepu oddaje monitor i kasę dostaje od razu do ręki. Więc nie muszę nic odsyłać i czekać na kasę. Tak miałem w xcom. Bardzo wygodnie.

Jak tylko dostanę napisze na gorąco opinie.

Ja robię podobnie tylko że ja każe im go otworzyć i włączyć bez płacenia jak matryca wygląda ok wtedy płace :)

#51 Użytkownik jest niedostępny   Dreggo11 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2019 - 16:22

Zobacz postAUTO6, o 23 Styczeń 2019 - 14:50, napisał(a):

Z jednej strony rozsądnie, z drugiej ryzyko, że dostaniesz monitor z czyjegoś zwrotu :E

Może się mylę, ale czy X to nie należy do tej kategorii sklepów, które w miarę trzymają się tego, że sprzęt pozwrotowy ląduje w outlecie?

#52 Użytkownik jest dostępny   Passt 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2019 - 16:35

8 bit +FRC. Jeśli NVIDIA będzie obsługiwać Free-Sync warty rozważenia.

#53 Użytkownik jest niedostępny   Neki 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2019 - 21:06

@Passt jest wsparcie od nVidia 😊 nawet gdzieś na teście YT koleś pokazuje że ma włączony gsync. Tak inaczej bym go nie brał 😁

#54 Użytkownik jest dostępny   Tenzi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2019 - 21:11

Kolejny taki 'o" sobie artykuł do poczytania dla czekających ;)

artykuł

Auros i freesync artykuł

Tutaj jakiś bardziej miarodajny test kolorów bo w tym artykule powyżej to miał wszędzie zera ...

Dodaj obrazek

"Dokładność kolorów wyświetlacza jest szczególnie ważna podczas obsługi zdjęć i filmów. Wartość Delta-E numerycznie opisuje różnicę między dwoma kolorami. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy Delta-E ma wartość poniżej 3, kolory wyświetlacza mogą być odtwarzane z wystarczającą dokładnością, aw postprodukcji cel kalibracji jest ustawiony na 2 lub mniej. Gdy wartość wynosi jeden lub mniej, różnica koloru nie jest dostrzegalna dla ludzkiego oka.

W dokładności kolorów wyniki AD27QD były na najwyższym poziomie. Turkusowy wzrósł do prawie trzech Delta-E, ale ze średnią mniejszą niż 1 Delta-E, dokładność koloru panelu można uznać za doskonałą."

Ten post był edytowany przez Tenzi dnia: 23 Styczeń 2019 - 21:59

#55 Użytkownik jest niedostępny   Neki 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Styczeń 2019 - 01:08

Mój link

Podobno od reki xD ale coś nie chce mi się wierzyć ;)

#56 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Styczeń 2019 - 04:19

Zobacz postNeki, o 26 Styczeń 2019 - 01:08, napisał(a):

Mój link

Podobno od reki xD ale coś nie chce mi się wierzyć ;)

Produkt sprowadzany, czas dostawy nie może zostać podany

#57 Użytkownik jest dostępny   Tenzi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Styczeń 2019 - 13:50

Chyba najlepszy pogladowy filmik jak do tej pory. Na końcu pokazana rozgrywka . Wygląda obiecująco .

#58 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Styczeń 2019 - 15:56

Ta noga i te durne światełka tylko niepotrzebnie podnoszą cenę tego monitora.

#59 Użytkownik jest niedostępny   Neki 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Styczeń 2019 - 16:03

Zobaczymy jak w praktyce będzie. Ja mam tylko nadzieję że się złapię w pierwszej dostawie w X-Kom i nie będę musiał czekać na następną xD

#60 Użytkownik jest dostępny   Tenzi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Styczeń 2019 - 21:34

Seria Auros

Cała seria Auros to wszędzie światełka, zobaczcie od 6.10s filmu . Począwszy od obudowy, przez kartę graficzną, myszkę, klawiaturę, ram - wszystko świeci - nawet słuchawki, więc jak już się powiedziało A to i trzeba B. Mam obawy czy on dojedzie na 15 lutego. W usa były dostępne przez 24h i zeszły. Wszędzie jest preorder.

Ten post był edytowany przez Tenzi dnia: 28 Styczeń 2019 - 22:14

• (28 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »