Skocz do zawartości
Tenzi

GIGABYTE AORUS AD27QD - Nowość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś nie widzi różnicy miedzy 60v144 to wizyta u okulisty, serio. Poza tym różnice widać już na pulpicie (ruch myszką) albo nawet przewijanie strony web (góra-dół)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce gaming jest opcja (nie pamiętam jak się nazywa) w której możesz ustawić jakość obrazu lub szybkość, ustaw na szybkość. Poza tym już na samym pulpicie różnica jest kolosalna 60Hz vs 144Hz o grach nawet nie wspominając, także może serio widzisz tylko 30 klatek :E

 

Wczoraj odpaliłem na Aorusie Wiedźmina 3 z modami graficznymi i w sumie wielkiego wrażenia na mnie monitor nie zrobił. W kolorach nie ma przepaści pomiędzy moją TN-ką 6bit+frc tyle że szerszy zakres, smuży jak cholera, z opcją speed natomiast wszystko jest tak jakby zbyt ostre. Do szybkich gier raczej ten aorus się nie nadaje, do single player jak najbardziej ładne kolorki + wysokie odświeżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeczytałem poradniki G-SYNC jak należy to poustawiać. Zrobiłem jak trzeba. W windowsie Nvidia synchronizacja włączona. W grach synchronizacja wyłączona i ustawione 144 Hrz. Znacznik G-SYNC ON jest po lewej stronie ekranu, więc działa.

Monitor pokazuje odświeżanie 144. Przesiadłem się z Dell U2415 IPS 60 Hrz. Nie widzę różnicy między nimi. Widocznie jestem ślepy :)

Co do jakości obrazu i kolorów. Jest dobrze, ale Dell oferował praktycznie to samo. Jakość obrazu zbliżona. Kąty bardzo dobre jak to IPS.Ogólnie to mam teraz mieszane uczucia. Wydałem całkiem sporo jak na monitor. Dostałem wyższą rozdzielczość,troszkę większy ekran i znaczek 144 Hrz.

Nie za wiele.Różnic między nimi nie dostrzegam. Cenowo jest przepaść.

 

W zakładce gaming tzn gdzie? W sidekick? Nie mam tam takiej zakładki.

 

EDIT

 

Chodzi o Overdrive? Zaraz sprawdzę to.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wbudowanym menu monitora miałem na myśli, ja nie miałem czasu i nie instalowałem oprogramowania.

Może overdrive naprawdę nie pamiętam, były tam opcje: quality, balance, speed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pojawił się nowy test PCmonitors

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor pokazuje odświeżanie 144. Przesiadłem się z Dell U2415 IPS 60 Hrz. Nie widzę różnicy między nimi. Widocznie jestem ślepy :)

Pewnie tak :)

Albo CPU cię blokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem poradniki G-SYNC jak należy to poustawiać. Zrobiłem jak trzeba. W windowsie Nvidia synchronizacja włączona. W grach synchronizacja wyłączona i ustawione 144 Hrz. Znacznik G-SYNC ON jest po lewej stronie ekranu, więc działa.

Monitor pokazuje odświeżanie 144. Przesiadłem się z Dell U2415 IPS 60 Hrz. Nie widzę różnicy między nimi. Widocznie jestem ślepy :)

Co do jakości obrazu i kolorów. Jest dobrze, ale Dell oferował praktycznie to samo. Jakość obrazu zbliżona. Kąty bardzo dobre jak to IPS.Ogólnie to mam teraz mieszane uczucia. Wydałem całkiem sporo jak na monitor. Dostałem wyższą rozdzielczość,troszkę większy ekran i znaczek 144 Hrz.

Nie za wiele.Różnic między nimi nie dostrzegam. Cenowo jest przepaść.

 

W zakładce gaming tzn gdzie? W sidekick? Nie mam tam takiej zakładki.

 

EDIT

 

Chodzi o Overdrive? Zaraz sprawdzę to.

 

 

Może gry, w które grałeś na poprzednim monitorze mają ustawiony limiter klatek na 60?

 

Różnica jest tak kolosalna, że nie da się jej nie zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Auros jest dość wolny dlatego 144 w nim a np w asus gamingowym jest nie do porównania na korzyść asusa. Ja widzę różnice między 60 a 144 ale przez to że matryca jest wolna nie ma tu takiego wow jak miałem w asus i dlatego nowe osoby mogą tego aż tak nie widzieć.

 

Jedynym sensownym ustawieniem szybkości matrycy jest balance . Speed to jakaś porażka , tak przeostrzony obraz że patrzeć się nie da. Wyciągnęli lepsze czasy kosztem obrazu. Ale taka matryca że nie ma z czego wycisnąć.

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są też ludzie co nie widzą różnicy pomiędzy 30 a 60fps, więc co tu mówić o 60 a 144hz. Sam kiedyś jeszcze za czasów CRT robiłem testy na migotanie, bardzo widoczne przy 60hz i mało kto przechodził test. Większość (casuali) twierdziła, że nie widzi różnic :E. Jak przychodziłem do znajomych czy tam znajomych znajomych i monitor im migał w 60hz to im przełączałem na 82-100-120hz w zależności od możliwości monitora. Wielu z nich, nie widziało różnicy po takim przełączeniu :E Coś wręcz nieprawdopodobnego, ale prawdziwego.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak jak pisałem, Aorus od Gigabyte nie jest za szybki w grach, ogólnie monitor spoko, kolorki ładne, osd na pulpicie u mnie działało bez problemu, nie pokazywało tylko temperatury cpu i prędkości wentylatorów, ogólnie dla mnie zbędny bajer.

Monitor robi wrażenie pozytywne, jednak nie jest wart swojej ceny. Nóżka na wąskim biurku np jak u mnie 80 cm to monitor praktycznie zajmuje pół biurka.

 

Więc tak zalety:

-Ładne kolorki i kąty widzenia

-Regulacja

-Freesynch działa

-144hz

 

Neutralne:

-Podświetlanie tyłu

-HDR niby działa ale efektu nie widać, przy włączeniu HDR i ustawieniu jasności na maksymalną jasność jest tak jakby za niska

 

Wady:

-1ms po włączeniu funkcji Aim Stabilizer gdzie obraz jest tak ciemny że nie da się grać

-Smuży w grach, co prawda nie tak bardzo jak niektóre ale za tą cenę powinien mieć szybszą matrycę

-10bit tylko przy rozdzielczości 120hz

-przy ustawieniu Aim Stabilizer obraz migocze w grach

 

 

Obecnie testuję Monitor Acer XF270HUA za 1800 zł

Nie ma tylu funkcji co Aorus ale jest tańszy, brak HDR, jednak ma chyba tą samą matrycę tylko od AU a nie innolux więc jest nawet szybszy w grach.

Przy ustawieniu Overdrive na Extreme nie widać duchów co mnie bardzo zdziwiło po testach innych monitorów, a jest tylko troszkę wolniejszy od mojego AOC AGON AG271QX na matrycy TN

 

Oczywiście też ma swoje wady, na dzień dobry nierówne podświetlenie matrcy

Przy freesychu Overdirve tylko na normal

Edytowane przez Seledynowy Pou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu jeszcze teścik smużenia

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

-HDR niby działa ale efektu nie widać, przy włączeniu HDR i ustawieniu jasności na maksymalną jasność jest tak jakby za niska

 

A kolega napisze jak sprawdził działanie hdr? Na pulpicie? Bo coś czuję że kolega włączył hdr w windows, pulpit przygasl i tyle. Pulpit nie obsługuje hdr i tu nie będzie nic widać.

 

Dopiero jak się odpali dedykowana grę lub film ekran wchodzi w tryb hdr (nie trzeba niczego nigdzie włączać) i wtedy jasność jest podniesiona jak należy. Na pulpicie będzie tylko ciemno.

 

Jak kupiłem ten monitor włączyłem hdr w windows i myślałem że to już ;-)

 

Akurat co by nie mówić o szybkości matrycy, hdr w tym monitorze akurat wygląda bardzo fajnie.

Żeby sprawdzić co on potrafi trzeb ściągnąć sobie kilka dem hdr i wtedy monitor pokazuje pazur jak na jego możliwości .

 

W bf5 bardzo ładnie widać hdr i gra się świetnie w tym trybie.

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tenzi

Test PCmonitors potwierdza, że HDR w tym monitorze to dno i wodorosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tenzi

Test PCmonitors potwierdza, że HDR w tym monitorze to dno i wodorosty.

 

A co mówią twoje oczy? Jakie masz odczucia?

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tenzi, nie wiem czy goodboy22 miał ten monitor, ja miałem. Co prawda niedługo bo w sobotę go wziąłem a w poniedziałek oddałem, więc nie przyzwyczaiłem się do niego za bardzo.

 

Jeżeli chodzi o moje odczucia o HDR to tak:

Jak włączyłem HDR w windows i wziąłem ten testowy obrazek to na tym testowym obrazku HDR wyglądało gorzej niż w zwykłym trybie więc odpaliłem BFV. Oczywiście w BFV musiałem dać jasność na maksymalną żeby wykrzesać iskrę z HDR, ale znowu gra dla mnie zrobiła się tak jakby nazbyt cukierkowata i nie zbyt jasna więc wolałem wyłączyć HDR. Potem to tylko włączałem filmy na Youtube i nie ściągałem aplikacji testującej HDR więc tylko tyle mogę się wypowiedzieć.

 

Poza tym HDR 144hz i 8 bit to nie jest HDR 120hz i 10 bit więc trzeba ręcznie to ustawiać za każdym razem co mnie trochę zniechęciło.

Oddałem więc Aorusa może nie ze względu na HDR czy inne rzeczy tylko za wolną matrycę, smużenie w grach mi się nie podobało. Teraz testuję Acera, 6 stówek mniej ale jest szybszy i matryca jaśniejsza, ale znowu blurb wyłazi wszędzie więc jak nie urok to sraczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gry, w które grałeś na poprzednim monitorze mają ustawiony limiter klatek na 60?

 

Różnica jest tak kolosalna, że nie da się jej nie zauważyć.

 

 

G-SYNC włączony. Jest ikona po lewej stronie ekranu,więc działa. W grach ustawione 144. Odpalony pomiar FPS. Są gry,które wyświetlają 144 klatki/sec. W monitorze ustawione wyświetlanie odświeżania dla pewności.

Procesor nie blokuje mnie. Po prostu jak ktoś napisał nie każdy chyba widzi różnicę. Dużo zależy od tego z jakiego monitora ktoś przesiadł się.

Dziś sprawdzę ten HDR. Czy jest jakaś różnica w grze. Jest wiele telewizorów,które mają bardzo słaby efekt HDR. Z monitorami jest jeszcze gorzej.

Ogólnie, to po przesiadce na ten monitor za wiele nie uzyskałem. Różnic między 60 a 144 hrz nie widzę. Jakość obrazu podobna. Wydałem sporo kasy. Aż strach myśleć, co oferuje monitor za 3500 zł.

Co do ceny tego modelu, to moim zdaniem nie powinien kosztować więcej,niż 1500 zł. Dell'a którego miałem oferował taki sam obraz, a kosztuje poniżej 1000 zł.

Po przesiadce na wyższą rozdzielczość zastanawiam się, czy nie sprzedać 2060 i kupić coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę różnicę. Na dole niewyraźne. Na górze wyraźne. Chodziło mi o to,że w grach tego nie widzę. Może musiałbym mieć oba monitory obok siebie.

Sprawdzałem HDR. Na pulpicie windowsa obraz jest dużo gorszy. Odpaliłem grę i nie widzi ona HDR. Nie ma opcji ustawiania HDR w opcjach gry. Ta sama gra odpalona na tv HDR działa pięknie.

Wniosek taki,że coś źle robię lub HDR w monitorach to fikcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach też widać, jak np przesuwasz myszka w grze ekran przy 60 hz, to obraz nie przesuwa sie płynnie tylko lekko skacze, przy 144 hz jest ruch dużo bardziej płynniejszy.

U mnie w BFV jak odpalałem to automatycznie pojawiała się opcja HDR. Nie wiem w jakiej grze to odpalasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach też widać, jak np przesuwasz myszka w grze ekran przy 60 hz, to obraz nie przesuwa sie płynnie tylko lekko skacze, przy 144 hz jest ruch dużo bardziej płynniejszy.

U mnie w BFV jak odpalałem to automatycznie pojawiała się opcja HDR. Nie wiem w jakiej grze to odpalasz.

 

Gears of War 4.

 

Ten monitor wyświetla 10 bit obraz przy odświeżaniu 120 Hrz? Przy 144 Hrz nie idzie ustawić 10bit. Ciężko dostrzec różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie.

Kto ostatecznie na tym forum zdecydował się pozostać przy Aorusie na stałe, i nie zwracać do sprzedawcy?

Uzupełnienie/g.15.15/

Wygląda na to,że wszyscy zwolennicy tego monitora oddali go do sklepu.

Heh, a ja akurat kupuję... Właśnie wymieniłem na kolejny egzemplarz.

 

Chyba idę w złym kierunku...

Edytowane przez crazy diamond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten monitor zostaje. Kolory ładne. Nie ma bad pixela. Kąty widzenia super. Rozdzielczość obrazu super. Grafika w grach super. Po zmianie RTX 2060 na 2070 zacząłem zauważać szybkość i płynność.

Zmieniłem odświeżanie ze 144 na 120 Hrz i dałem 10 bit i jest dobrze.

Uwaga soft OSD Sidekick, to jakiś bubel. Okazało się,że ustawienia w nim a ustawienia w menu monitora, to zupełnie co innego miałem ustawione. Na HDR nie liczyłem, więc nie jestem rozczarowany. Czytając tyle o loterii i kiepskiej jakości monitorów stwierdziłem,że skoro jest dobrze,to

nie ma sensu kombinować. Ciekawy jestem tylko, czy na kartach AMD nie wyświetla jeszcze lepszych kolorów.

Ogólnie to jest za drogi i poza ceną oraz Sidekick jakiś większych wad nie dostrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...