Skocz do zawartości
Tenzi

GIGABYTE AORUS AD27QD - Nowość

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwazam zakup Aorusa AD27QD i zastanawiam sie czy jest sens zakupu dodatkowego ubezpieczenia monitora. Wiele sklepow oferuje przy zakupie dodatkowe ubezpieczenie na 4 lata od daty zakupu, niestety jest to wydatego okolo 500 pln (w przypadku sklepu morele). Czy ktos korzystal z tego typu ubezpiecznia i jest w stanie powiedziec czy warto je zakupic?

 

Odpuść sobie nie warto 500 zł jak za 1 rok. Cena monitora będzie zbyt duża. Masz 3 lata gwarancji w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad zmianą biosu w Aorus AD27QD.

Mam sporo wątpliwości, może, chociażby częściowo ktoś je rozwieje.

 

1.Zaktualizowałem system Windows 10 do najnowszej wersji z maja 2019. Dochodzą słuchy, że ta wersja systemu jeszcze nie jest w pełni stabilna, i lubi sprawiać niemiłe niespodzianki.U mnie działa stabilnie, ale np. chce mi w aktualizacjach ponownie zainstalować to co już mam, tzn wersję 1903 z maja 2019. Na razie odłożyłem, ale złe wrażenie pozostało. Nie chciałbym takich dziwnych niespodzianek, przy aktualizacji biosu. Jakiegokolwiek.

Czy ktoś już aktualizował firmware Aorusa będąc na najnowszej wersji Windows 10?

2. Sterownik Windows rozpoznaje monitor jako standartowy monitor PnP.

Nie powinien być rozpoznawany jako monitor Aorus?

Też tak macie?

 

3. Program OSD_Sidekick, który ma przeprowadzić update wydaje mi się jakiś zabugowany. Do dziś np nie wyświetla mi oczekiwanych danych w Dashboard, czy choćby tylko samo regresh rate. Nie mam pojęcia jak to uruchomić. Też tak macie? Czy ktoś rozwiązał ten problem.

Bo mam wrażenie, że nie panuję nad tym oprogramowaniem.

 

4. Najnowsze (niby) firmware 06 ma datę 16.04.2018(!) starsze także z tej strony gigabyte oprogramowanie 02 i 04 mają daty z roku 2019! A może trzeba ściągnąć firmware poprzez DOWNLOAD w programie OSD_SIDEKICK?jak to zrobiliście?

 

5. Niezwykle lakoniczne instrukcja pokazuje , że plik firmware ma być na dysku D:, przy istniejącym C:.

Co to jest za D: przecież standardowo D: to jest CD/DVD?

A może to chodzi o USB_stick? Gdzie powinien być plik z firmware. Z instrukcji można wywnioskować, że nie na C:.

Jak to przeprowadziliscie?

Czy ktoś wyjaśni te wątpliwości?

Lub napiszę jak to zrobił.

 

Może jak się kilka spraw wyjaśni to się zdecyuję na aktualizację firmware monitora.

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizowałem firmware 06 w taki sposób,że pobrałem go ze strony Gigabyte. Zainstalowałem OSD Sidekick. Uruchomiłem go i wybrałem pobrany plik i zaktualizowałem. Sam proces trwał około 10-15 min. Dla mnie trwało to długo i bałem się,żeby nie wyłączyli prądu :)

 

Czy było warto. Nie wiem. Miałem wtedy krótko monitor. Grunt,że operacja zakończona sukcesem.

 

OSD Sidekick przestałem używać jak zauważyłem,że ustawienia w nim mam inne i w monitorze są inne. Danych W Dashboard nie wyświetla.

 

Mam ustawienia standardowe. Podświetlenie zmniejszyłem do 15-20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad zmianą biosu w Aorus AD27QD.

Mam sporo wątpliwości, może, chociażby częściowo ktoś je rozwieje.

 

1.Zaktualizowałem system Windows 10 do najnowszej wersji z maja 2019. Dochodzą słuchy, że ta wersja systemu jeszcze nie jest w pełni stabilna, i lubi sprawiać niemiłe niespodzianki.U mnie działa stabilnie, ale np. chce mi w aktualizacjach ponownie zainstalować to co już mam, tzn wersję 1903 z maja 2019. Na razie odłożyłem, ale złe wrażenie pozostało. Nie chciałbym takich dziwnych niespodzianek, przy aktualizacji biosu. Jakiegokolwiek.

Czy ktoś już aktualizował firmware Aorusa będąc na najnowszej wersji Windows 10?

2. Sterownik Windows rozpoznaje monitor jako standartowy monitor PnP.

Nie powinien być rozpoznawany jako monitor Aorus?

Też tak macie?

 

3. Program OSD_Sidekick, który ma przeprowadzić update wydaje mi się jakiś zabugowany. Do dziś np nie wyświetla mi oczekiwanych danych w Dashboard, czy choćby tylko samo regresh rate. Nie mam pojęcia jak to uruchomić. Też tak macie? Czy ktoś rozwiązał ten problem.

Bo mam wrażenie, że nie panuję nad tym oprogramowaniem.

 

4. Najnowsze (niby) firmware 06 ma datę 16.04.2018(!) starsze także z tej strony gigabyte oprogramowanie 02 i 04 mają daty z roku 2019! A może trzeba ściągnąć firmware poprzez DOWNLOAD w programie OSD_SIDEKICK?jak to zrobiliście?

 

5. Niezwykle lakoniczne instrukcja pokazuje , że plik firmware ma być na dysku D:, przy istniejącym C:.

Co to jest za D: przecież standardowo D: to jest CD/DVD?

A może to chodzi o USB_stick? Gdzie powinien być plik z firmware. Z instrukcji można wywnioskować, że nie na C:.

Jak to przeprowadziliscie?

Czy ktoś wyjaśni te wątpliwości?

Lub napiszę jak to zrobił.

 

Może jak się kilka spraw wyjaśni to się zdecyuję na aktualizację firmware monitora.

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

 

 

Najnowysz firmware jest z 14 maja . JA robilem odrazy jak dostalem monitor i nie ma problemow ani monitorem ani z windowsem . Wszystko dziala jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowysz firmware jest z 14 maja . JA robilem odrazy jak dostalem monitor i nie ma problemow ani monitorem ani z windowsem . Wszystko dziala jak powinno

O.K.

Ale jaką miałeś wtedy wersję Windows?

Co to za wersja z 14go maja? Jakąś 08? Bo wersja 06 jest dziwnie oznakowana "20180416". I gdzie trzymałeś plik *.bin, który użyłeś do aktualizacji? Na dysku C:, czy na innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K.

Ale jaką miałeś wtedy wersję Windows?

Co to za wersja z 14go maja? Jakąś 08? Bo wersja 06 jest dziwnie oznakowana "20180416". I gdzie trzymałeś plik *.bin, który użyłeś do aktualizacji? Na dysku C:, czy na innym?

 

Wind 10 1903 z wszystkimi aktualizacjiam dzien wczesniej instalowalem. A sciagnelem plik i normalnie w folderze " pobrane" tak gdzie sie sciaga z przegladarki.unknown.png

link do firmware: https://www.aorus.com/AD27QD

Zauważylem problem z HDR w grze METRO EXODUS. Na poczatku grałem i wszytko OK, ale teraz gdy włącze HDR to po paru sekundach się wyłącza. A bez HDR jest tak ciemno, że cieżko grać :D

Edytowane przez Pit86pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wind 10 1903 z wszystkimi aktualizacjiam dzien wczesniej instalowalem. A sciagnelem plik i normalnie w folderze " pobrane" tak gdzie sie sciaga z przegladarki.unknown.png

link do firmware: https://www.aorus.com/AD27QD

Rozumiem,że przeprowadzłeś zmianę biosu monitora już w Windows 10 v.1903. To dobra wiadomość. Plik biosu 06, owszem, podają datę wypuszczenia 14.05.2019, ale w nazwie pliku .bin, a też i pliku .zip jest 20180416. To chyba nie jest przypadek, czy jakieś chaotyczne nazewnictwo ważnych plików. bin?

Dla mnie wygląda to tak, jakby firmware 06 było stworzone wcześniej,a potem poprawianie na 02 i 04. W końcu doszli do wniosku, że jednak najstarsze firmware jest najlepsze , i wprowadzili je w maju, jako 06.

Edytowane przez crazy diamond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważylem problem z HDR w grze METRO EXODUS. Na poczatku grałem i wszytko OK, ale teraz gdy włącze HDR to po paru sekundach się wyłącza. A bez HDR jest tak ciemno, że cieżko grać :D

Czy ten problem zauważyłeś po zmianie firmware monitora?

Grałeś w ME +HDR przed zmianą firmware?

Ja mam wciąż firmware 02 i Metro Exodus śmiga z HDR bez problemu.

Czy jeszcze zmieniałeś cokolwiek związane z grafiką, lub monitorem?

A może zmieniałeś ustawienia gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten problem zauważyłeś po zmianie firmware monitora?

Grałeś w ME +HDR przed zmianą firmware?

Ja mam wciąż firmware 02 i Metro Exodus śmiga z HDR bez problemu.

Czy jeszcze zmieniałeś cokolwiek związane z grafiką, lub monitorem?

A może zmieniałeś ustawienia gry?

Nic nie zmienialem w oprogramowaniu i ustawieniach. Dzien wczesniej wszysko grało dobrze a wczoraj kicha. Zobacze moze przejsciewe problem i taka lokacja w grze .

 

 

Sprawdzalem rozne warianty ustawien i wina jest po stronie RTX a nie HDR. Niestety bez RTX mam strasznie ciemno w lokacjach typu domki gdzie sie pali jakas lampka tylko

Edytowane przez Pit86pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmienialem w oprogramowaniu i ustawieniach. Dzien wczesniej wszysko grało dobrze a wczoraj kicha. Zobacze moze przejsciewe problem i taka lokacja w grze .

 

 

Sprawdzalem rozne warianty ustawien i wina jest po stronie RTX a nie HDR. Niestety bez RTX mam strasznie ciemno w lokacjach typu domki gdzie sie pali jakas lampka tylko

Pisałeś wcześniej, że to HDR się wyłącza. To w końcu co Ci się wyłacza? Nie możesz tego zrównoważyć poprzez ustawienia Black Equalizera?Jaka masz kartę graficzną?

A może masz włączoną opcję DLSS, która w tej grze nie działa poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając opinie o Aorusie znalazłem ciekawy pomysł jednego z recenzentów na temat poprawy niektórych jego funkcji poprzez wymianę kabla displayport na lepszy.

 

https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/R25K7JXJRHP1ES/ref=cm_cr_arp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B07MVX3PKS

 

Wierzyć?

Czy to jest może ukryta reklama kabli DP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.

Jakby nie było to kable jest ze 4 razy droższy od tego którego kupiłem kiedyś na allegro.

Miałem taką sytuację z monitorem AOC, DP który był w zestawie stwarzał problemy w eksploatacji monitora.

Kabel najtaniej chyba w morele, z wysyłką wyjdzie do 100zł.

https://www.morele.net/kabel-club-3d-displayport-displayport-2-czarny-cac-2068-1637660/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.

Jakby nie było to kable jest ze 4 razy droższy od tego którego kupiłem kiedyś na allegro.

Miałem taką sytuację z monitorem AOC, DP który był w zestawie stwarzał problemy w eksploatacji monitora.

Kabel najtaniej chyba w morele, z wysyłką wyjdzie do 100zł.

Tak, to jakby dopłacić 100zł do ceny monitora.

Ale jeśli te kilka "drobnych usprawnień" faktycznie ma być po zmianie kabla....myślę...Jakby kupić na miejscu...to tylko 85. ?

Znalazłem jeszcze 2 inne firmy,które w Polsce sprzedają kabel DP 1.4, o takich samych parametrach, ale w moim mieście, podobno dużym, nie widzę ani jednego sklepu, żeby kupić na miejscu.

Nie wiem jak w hypermarketach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze nie widział to ten Gigabyte Aorus AD27QD jest w promocji 2 349,00 tutaj https://promocje.x-kom.pl/last-minute?filtry=10_kategoria[114]&sortowanie=popularity

Widział, widział.

Normalna sprawa, idzie lato, i zwykle ceny spadają. Nie tylko monitorów.

Jakoś nie dotyczy to Allegro, jeśli chodzi o Aorusa przynajmniej. Poza monitorami z outletu, i używanymi, ceny Aorusa są powyżej 2500 PLN, a nawet powyżej nawet 2600 PLN.

Ciekawe dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżanie 165Hz i tyle zmian, matryca została ta sama.

 

Dalej będzie sporo wolniejszy od LG 27GL850B więc to niczego nie zmienia. Największą bolączką są przebarwienia i wycieki światła za to powinni się zabrać w pierwszej kolejności a "poprawiają" najmniej istotne rzeczy jak OC monitora które łatwiej uzyskać niż dopracować matrycę w nowej rewizji eliminując jej poważne wady. Cena tego sprzętu powinna być obniżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Aorus jest info o kolejnej nowości - Aorus FI27Q-P.

1440i, 165Hz, HDR400, kolor 10bit (pewnie 8+FRC) jednocześnie.

Na "papierze" wygląda smakowicie, tylko ten design. No i cena pewnie poszybuje przez to bliżej 3k.

Ciekawe kiedy rzucą go na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

To nadal AD27QD. 2 posty wyżej wrzucałem FI27Q który od FI27Q-P różni się tym że ma DP w wersji 1.4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można paść czekając na te monitory.

Ewidentnie coś się ruszyło w tej kwestii, ale przez to też dylemat coraz większy.

Brać teraz coś z S2719DGF (za 1600 zł), MAG271CQR (do wyrwania już za 1600 zł), AD27QD (2450 zł), XV272U (1900 zł) czy czekać na nowy rzut LG nano IPS 1440i albo na te nowe Aorusy. No ale w ten sposób to można czekać cały czas.

 

W czasach CRT te wybory były prostsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez juz nie wiem co brac, pozostanie jak narazie chyba na tym S2719DGF, bo na LG sie doczekac nie mozna. Oprocz tego nie ma chyba fajnego monitora ktory nie wyglada kiczowato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez juz nie wiem co brac, pozostanie jak narazie chyba na tym S2719DGF, bo na LG sie doczekac nie mozna. Oprocz tego nie ma chyba fajnego monitora ktory nie wyglada kiczowato

Polecam monitorek ;)

 

Można paść czekając na te monitory.

Ewidentnie coś się ruszyło w tej kwestii, ale przez to też dylemat coraz większy.

Brać teraz coś z S2719DGF (za 1600 zł), MAG271CQR (do wyrwania już za 1600 zł), AD27QD (2450 zł), XV272U (1900 zł) czy czekać na nowy rzut LG nano IPS 1440i albo na te nowe Aorusy. No ale w ten sposób to można czekać cały czas.

 

W czasach CRT te wybory były prostsze.

Spory rozrzut masz z TN do IPS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Spory rozrzut masz z TN do IPS :D

 

No właśnie, to nie ułatwia sprawy. Od zawsze "siedziałem" na szybkiej TN'ce, kosztem kolorów, etc.

Mam obawę, że po styczności np. z IPS (np Innolux jak AD27QD) będzie to dla mnie wolna matryca, chociaż ja o zgrozo nie gram w nic e-sportowego.

Niemniej, jak to mówią "przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka" i trudno mi będzie porzucić przyzwyczajenie do TN'ki pomimo oczywistych zalet innych matryc, zwłaszcza że w tym s2719DGF to podobno prawdziwa 8bit matryca a ja aktualnie korzystam z 6bit+ frc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Gdyby rozumiał co to oznacza, rozumiałby także, że masowe zalesienie spowodowałoby lokalnie wygładzenie zmian, pogodowych, a nie ich nasilenie. Nie, on najwyraźniej uważa, że od lasów wody przybywa. Ma niesłychanego niefarta, bo akurat ubywa.
    • Poczekaj na wypowiedź Senda w sprawie ewentualnego terkotania w poziomie do góry nogami. Sickeflow nie terkocze, mam u siebie dwa na chłodnicy i można je używać w każdej dowolnej pozycji montażowej. Nie wiem tylko od jakiego napięcia kręci ten Sickeflow
    • Zgadza się, w tej rozdzielczości większej różnicy nie będzie. Na upartego można wziąć tego Intela, źle nie będzie, ale zamykasz sobie pole do dalszej rozbudowy w przyszłosci - podstawka LGA 1700 jest już martwa, podczas gdy na AM5 jeszcze pewnie z 2-3 serie przynajmniej wyjdą.     Można też taniej na AM5, czyli zamiast 7800X3D dać Ryzen 7 7700 (~ 1100 zł). Wydajnościowo będzie bliżej i5-tki, za to taniej, a no i w twojej rozdziałce tak samo - bez wielkich różnic. Do tego 7700 jest chłodny, więc nawet Freezer 36 za 120 zł go schłodzi z powodzeniem. Pod 7800X3D już warto dać AIO, bo ta pamięć 3DV-Cache się mocno grzeje. I wtedy np za 2-3 lata sobie zmienić procka na lepszego.
    • to "pokrycie" pieniądza dzisiaj jest trochę tajemnicze - co to w praktyce oznacza? to pojęcie pokrycia wzięło się z początków większego handlu w Europie, gdzieś z 14-15 wieku, kiedy powstały w większych miastach europejskich banki i tzw "banknoty", czyli dokładnie tłumacząc papierowe noty bankowe poświadczające złożenie w banku jakiegoś kruszcu, z reguły złota, w depozycie, o wartości odpowiadającej wartości tych wydanych not - wtedy pokrycie było dosłowne; wydane banknoty służyły do operacji handlowych zamiast złota, bo oczywiście handel, zwłaszcza na dalekich trasach, był wtedy b. ryzykowny i targanie ze sobą dużych ilości cennego kruszcu albo pieniądza z niego było obarczone zbyt dużym ryzykiem - nie trzeba chyba dodawać, że był to wielki postęp w handlu i przyczynił się decydująco do do rozwoju handlu i obrotu bankowego (zwłaszcza banków, bo złożone w depozycie złoto można było wykorzystać np do udzielenia pożyczek, też w papierach, nie kruszcu i inkasować z tego solidne procenty - tak chyba? powstała np fortuna Fuggerów); zresztą to chyba nie wynalazek europejski, bo niedawno czytałem, że np w Chinach, gdzie monetą zdawkową były pieniądze z miedzi a główną jednostką kruszcowy srebrny tael, powstało mnóstwo kantorów wymieniających te miedziane grosze na świstki papierowe z odpowiednim napisem, bo miedź jest ciężka i po prostu duża ilość tych drobniaków nawet obrywała kieszenie, dlatego papier powszechnie się przyjął - tutaj też oczywiście pokrycie jest dosłowne; nie muszę chyba dodawać, że kruszec czy w postaci sztabek,  czy wybitych monet był towarem jak każdy inny i jego stosunek do każdego innego towaru zależał od popytu i podaży, czyli był normalnym stosunkiem handlowym; jak np podaż kruszców po odkryciu Ameryki i uruchomieniu meksykańskich i boliwijskich kopalń srebra nagle gwałtownie się zwiększyła to wartość srebra spadła i ceny wszystkich towarów w nim wyrażone podskoczyły, co podobno spowodowało pierwsza większą inflację w Europie natomiast dzisiaj pieniędzy kruszcowych w dosłownym znaczeniu już praktycznie nie ma, bo tzw drobne to zupełny margines obrotu - zamiast prawdziwych pieniędzy mamy tzw "fiduciary money", czyli konwencjonalne pieniądze papierowe, których funkcjonowanie opiera się na zaufaniu (fiduciary od fiducia - zaufanie) do ich wydawcy, czyli państwa, bo wszędzie tylko państwo może je emitować - nie jestem znawcą historii finansów, ale to chyba dopiero 19 wiek, i to druga polowa, kiedy większość państw przechodziła na te konwencjonalne świstki - wiec co znaczy dziś "pokrycie" - może oznaczać tylko po 1- wymianę zużytych banknotów - nie zwiększa oczywiście ilości pieniędzy w obrocie, przynajmniej nie powinna, i 2 - dodruk pieniądza odpowiadający zwiększeniu się ilości towarów i wartości usług w obrocie gospodarczym - miernikiem jest chyba? prognoza wzrostu pkb, przy uwzględnieniu oczywiście inflacji, bo inflacja to dopust boży i nie da się jej wg obecnej wiedzy wyeliminować; jak wprowadza się te dodruki do obrotu - chyba przez pożyczki banku państwowego dla innych banków, które z kolei wprowadzają je do obrotu, itd?? - znaki zapytania, bo nie wiem, jaki jest dokładny mechanizm i jak to funkcjonuje; natomiast te nadmierne dodruki to chyba trochę mit, bo państwo by sobie samo strzelało w stopę napędzając inflację, itp - oczywiście wiem, że państwo dzisiaj zostało zawłaszczone przez prywatne kliki, tzw partie, więc w praktyce różnie z tym może być natomiast na pewno USA nie upadły po Nixonie i rezygnacji z parytetu złota, wprost przeciwnie - to po Nixonie np sama Kalifornia ma pkb przekraczające 2 biliony, więcej chyba niż np cała Rosja, więc informacje o agonii USA trochę przesadzone - w ogóle złoto to przesąd, który utrzymuje się wskutek wegetacji innych przedpotopowych przesądów jak np państwa narodowe, czy narodowo-plemienne, itp
    • 3.7 V dostaje po uruchomieniu. Jeśli ten arctic F12 się nadaje, o którym mówi kolega wyżej, to biorę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...