Skocz do zawartości
Tenzi

GIGABYTE AORUS AD27QD - Nowość

Rekomendowane odpowiedzi

uwielbiam twoją podnietę :E z wyszczególnieniem w pierwszym poście wspaniałości tego cudeńka k. dzwiękowa :E inf. toź to aida64 normalnie.A szczególnie "łykam bez zastanowienia" :E a tak dla twojej informacji żebyś wiedział na przyszłość że nie ma takiego lcd który ma idealne podśw.

 

Widzę kolego, że bardzo Ciebie boli, jak ludzie cieszą się z małych rzeczy, nie każdego stać na Eizo za 4600, który będzie miał trochę lepiej wyselekcjonowaną matryce, lub skalibrowaną, choć tam też bywa różnie.

 

Wiele osób przechodzi z gorszych monitorów, bez żadnych wodotryskow ,więc frajda jest i z łaski swojej nie psuj nam tego.

 

Przypominam że temat jest o monitorze dla mas i nie doszukujmy się tutaj cudów, również i tutaj będzie loteria większa bądź mniejsza. Jednak każdą pozytywną cechę lub wartość dodaną, ponad to co oferuje konkurencja warto podkreślić i choćby miał by to być prosty układ dźwiękowy.

 

A ten monitor ma więcej cech wartych uwagi, jak choćby sterowanie z poziomu myszki i klawiatury , co mam nadzieję stanie już powoli standardem, bo jest zapewne bardzo wygodne , a możliwości tej nie ma my w monitorach dużo droższych :-)

 

I jak bym mógł prosić, zakończmy naszą wymianę zdań, bo tylko zaśmieca temat a nie po to go zakładałem.

Ja przyjmuje do wiadomości ze według Ciebie ten monitor to odpustowa zabawka a Ty że według mnie ten monitor wyróżnia się na tle konkurencji w tej klasie cenowej. Z góry dziękuje :-)

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten monitor ma więcej cech wartych uwagi, jak choćby sterowanie z poziomu myszki i klawiatury , co mam nadzieję stanie już powoli standardem, bo jest zapewne bardzo wygodne , a możliwości tej nie ma my w monitorach dużo droższych :-)

 

Czy w droższych nie ma to nie wiem ale w o wiele tańszych jest także akurat tym bym się nie podniecał.

I zapewne dla mnie to nie jest bardzo wygodne, ot taki bajer dla sztuki.

Jeszce ci napiszę, ze te tańsze mają dodatkowo zewnętrznego pilota z wielkimi przyciskami itd.

 

Monitor ma wyświetlać przyzwoity obraz i dla mnie powinien być szybki, reszta gadżetów jest mniej lub bardziej zbędna.

Monitor zapowiada się ok ale wygląd jego jest tragiczny - mordor edition.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego, że bardzo Ciebie boli, jak ludzie cieszą się z małych rzeczy, nie każdego stać na Eizo za 4600, który będzie miał trochę lepiej wyselekcjonowaną matryce, lub skalibrowaną, choć tam też bywa różnie.

 

Wiele osób przechodzi z gorszych monitorów, bez żadnych wodotryskow ,więc frajda jest i z łaski swojej nie psuj nam tego.

 

Przypominam że temat jest o monitorze dla mas i nie doszukujmy się tutaj cudów, również i tutaj będzie loteria większa bądź mniejsza. Jednak każdą pozytywną cechę lub wartość dodaną, ponad to co oferuje konkurencja warto podkreślić i choćby miał by to być prosty układ dźwiękowy.

 

A ten monitor ma więcej cech wartych uwagi, jak choćby sterowanie z poziomu myszki i klawiatury , co mam nadzieję stanie już powoli standardem, bo jest zapewne bardzo wygodne , a możliwości tej nie ma my w monitorach dużo droższych :-)

 

I jak bym mógł prosić, zakończmy naszą wymianę zdań, bo tylko zaśmieca temat a nie po to go zakładałem.

Ja przyjmuje do wiadomości ze według Ciebie ten monitor to odpustowa zabawka a Ty że według mnie ten monitor wyróżnia się na tle konkurencji w tej klasie cenowej. Z góry dziękuje :-)

ok nie będę psuł zabawy ;) staram się tylko uświadomić że to nie jest nawet nic średniego ,napakowali k.dzwiękowych i innego tego typu ficzerów za które trzeba zapłacić a tak naprawdę jest to pewnie to samo co w ostatnim czasie wyszło pare modeli ips 144hz w dużo niższych kwotach.ok jak monitor stricte gamingowy to można brać jak komuś nie przeszkadzają żółte babole na ciemnych tłach bo nawet w tych recenzjach takowe mieli.wiem jedno że dużo ludzi chce monitor domowy czyli do różnych zastosowań więc jak ja miałbym patrzeć przy oglądaniu filmów czy przy przeglądaniu netu,dokumentów na takie babole to dla mnie jest to niedopuszczalne no ale ok ja to nie reszta ludzi.Ja rozumiem jeszcze ips glow bo tego nie da się praktycznie uniknąć taka konstrukcja matryc i srebrzenie w rogach np jest ale dodać do tego żółte plamy to już nie jest fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zamówił? Jaki orientacyjny czas dostawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gdzieś sensowne testy z response time jak na tftcentral? Bo widzę, że z tych wszystkich recenzji to nic nie wynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zamówił? Jaki orientacyjny czas dostawy?

 

Ja zamówiłem na xcom ale to jest pre-order więc sami czekają pewnie aż dystrybutor im dostarczy. Kiedy to na chwilę obecną nie wiem. Dam znać jak coś się zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg recenzji jest dość przeciętny cena 2.5k idealnie odzwierciedla jego nisko-średnią półkę jak na IPS WQHD.

Design koszmarny. :E

Edytowane przez Vice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg recenzji jest dość przeciętny cena 2.5k idealnie odzwierciedla jego nisko-średnią półkę jak na IPS WQHD.

Design koszmarny. :E

 

No Panowie - to monitor do grania w średniej klasie cenowej. Nie oczekujmy tutaj jakiś cudów. Chyba zbyt bardzo pochwaliłem ten monitor w 1 poście ;). Jest na pewno lepszy od Acera Nitro VG270UP jak i powinien również od bezpośredniej konkurencji Acer nitro xv272up i to powinno wystarczyć.

 

Na tą chwilę nie ma innych monitorów z nową matrycą Innoluxa. Ma wyjść jeszcze Razor ale Bóg wie kiedy :) Jeżeli dostarczy lepszą jakość wykonania, lepszą elektronikę , mniej paprochów na matrycy itp. + dobry software dodatkowy no to czego chcieć więcej za 2500.

 

Liczę też na dobrze zbalansowaną powłokę antyodblaskową - bo ta w Aususie pg279q była - piekielnie gruba/agresywna. Piksele RGB po mocnym powiększeniu wyglądały jak jakieś niewyraźne poszarpane plamy.

 

Za predatory acera płaciło się po 2800 z matrycą AU lub Asusa za 3200 pg279q - gdzie trzeba było wymienić 6 monitorów żeby trafić znośny. A lista różnych awarii jest bardzo długa.

 

Np. Nowy Acer nitro xv272up który ledwo wszedł do sprzedaży już notuje wpadki jakościowe - Acer nic nie wyciągnął wniosków.

Poczytajcie ten wątek i zobaczcie zdjęcia: Mój link

 

Źle spasowane matryce względem ramek, stuck piksele - przygasający ekran 2s , losowe migotanie części ekranu. Dokładnie te same babole jakie miały miejsce przy predatorze - cale forum acera, asusa jest tym zawalone, o predatorze i pg279q wiem wszystko bo oba miałem i nie chce więcej. Acer w tych nowych monitorach dał nową matrycę a starą elektronikę + badziewne jak już wychodzi QC.

 

Więc reasumując i porównując Aurosa do nowych modeli Acera jak i starych drogich , MAM SZCZERĄ NADZIEJĘ ( bo jeszcze go nie mam ) że w końcu trafię coś, co pozwoli mi już nie wchodzić na forum " monitory" z wywalonym językiem i wytrzeszczonymi gałami - łapczywie szukając jakiegoś info o monitorze ALL in ONE za rozsądne pieniądze, z parametrami dla zwykłego zjadacza Chleba :P

 

Nie wiem jak wy, ja mu dam szanse :):E Peace

 

ps. matryca w Aurosie. Pierwsze dwa zdjęcia to co widzą oczy, 3 zdjęcie dłuższy czas naświetlania - tego oczy nie widzą.

Jakbym dostał taką matrycę byłbym zadowolony

 

rs7aykwrc6wj.jpg

 

9quz1jn2pvb1.jpg

 

owtqk78a9qj4.jpg

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle wyeksponowane zdjęcia :E nie wiem czy wiesz ale fotki czarnego i podśw. można tak zrobić że będzie idealnie nawet na matrycy która jest koszmarnie nierówna a można też zrobić w miarę równą matryce pokazaną jako kaszana totalna.ja nic nie mam do tego szkiełka ;) ale mnw. wiem jak się to skończy :E Też bardzo chciałbym żeby w końcu się coś ruszyło ale na razie szanse są nikłe.najbardziej lubię te wszystkie recenzje,testy itp. tam praktycznie każdy wychodzi dobrze lub bardzo dobrze :E jak inaczej miałby się sprzedać taki produkt jak by nie było marketingu i mase bredni na jego temat.recenzenci,testerzy jak dostają od producenta produkt to niby jak mają o nim napisać ??????? że jest źle wtedy mogą zapomnieć o dalszej zabawie z tym producentem jednym słowem jest po zabawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja się wypowiem o Acerze.

Spasowanie matrycy i ramek - w mojej sztuce perfekcyjne, blb nie występuje. Jedyna wada - 3 bad pixele, niestety. Chociaż trzeba przyznać, że praktycznie ich nie widać. W mojej sztuce po włączeniu menu testowego (czy jakoś tak) można znaleźć info, że posiada matrycę INNOLUX M270KCJ K7B - u innych osób z tego forum również ta matryca.

Kupowałem tutaj - https://www.proshop.pl/Monitor/Acer-27-Monitor-Nitro-VG270UPbmiipx-Czarny-1-ms-AMD-FreeSync/2693254 I w tej cenie jest to naprawdę killer w swojej klasie - do tego freesync na nvidii działa genialnie z tego co czytałem (jeszcze nie miałem okazji testować, bo czekam na kompa).

Gigabyte wygląda miodnie, ma dodatkowe bajery, ale swoje też kosztuje. Myślę jednak, że w cenie 1680 zł nic lepszego w 1440p, 144Hz na IPS się nie znajdzie. Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś napisał: "Brak rzetelnych testów matrycy, same ochy i achy, VBT robi to dużo lepiej, tutaj od razu wieje sponsoringiem, to już nie ten sam ziemniak co kiedyś, nie dajcie się nabrać."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś napisał: "Brak rzetelnych testów matrycy, same ochy i achy, VBT robi to dużo lepiej, tutaj od razu wieje sponsoringiem, to już nie ten sam ziemniak co kiedyś, nie dajcie się nabrać."

Ziemniak i sponsoring?? Sory ale przeciez jego recenzje to nie tak wnikliwe testy jak na innych portalach. Nawet nie nazwalbym tego testem tylko prezentacja monitora z dystansem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wasze 10bit to można między bajki włożyć :E 8bit+frc.Następny odpustowy gamingowy sprzęt z zażółceniami i pewnie nierównomiernościami sięgającymi zenitu a stado się podnieca :E wbudowana karta dzwiękowa :E i love this game .

To nie monitor dla grafików. Pewne mankamenty matryc IPS dalej będą loterią i w zależności od sztuki będzie lepiej lub gorzej. 99% graczy będzie miało problem z lupą rozróżnić true 10bit od 8+frc.

 

Pokrycie kolorów według testów jest bardzo dobre jak na gamingowy monitorek.

 

"The gamut is very good, with 100 per cent of sRGB and 88 per cent of AdobeRGB."

kitguru

 

"Ten w przypadku AORUS AD27QD wypada bardzo dobrze, gdyż zgodność z przestrzenią sRGB wynosi aż 99,4%, przy całkowitej objętości gamutu równej 130,2% sRGB. Dla standardu Adobe RGB wartości te wynoszą odpowiednio 81,8% i 89,7%, natomiast dla DCI P3 92,5% i 94,3% - tylko odrobinę mniej od deklaracji producenta."

ITH

 

 

"We're off to a strong start. Colour coverage is impressive, and out-the-box accuracy is nothing short of exemplary. No need for detailed calibration here, at least as far as our review sample is concerned."

https://hexus.net/tech/reviews/monitors/126446-aorus-ad27qd/?page=4

itd.

 

Do tego poprawnie działający adaptive g-sync. Warto poczekać na pierwsze recenzje i opinie od użytkowników, aczkolwiek zapowiada się dość ciekawy monitor dla graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta recenzja, którą wrzucił Tenzi. Wreszcie więcej danych i testów zamiast jedynie zachwalania. Gość w filmiku pokazuje też kilka wad monitora, których warto być świadomym przed zakupem. Mimo to monitor nadal bardzo ciekawy. Ja będę kupował nowy dopiero za nieco ponad rok więc na pewno będę obserwował czy Gigabyte nie wypuści do tego czasu następcy.

 

Wracając do filmiku to pod koniec gość stwierdza, że taniej można mieć monitor podobnej klasy - Pixio PX277h.

Szczerze to zupełnie nie kojarzę tej marki, to chyba monitory przeznaczone jedynie na rynek amerykański. Miał ktoś styczność z monitorami Pixio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Pełne 10 bit w konsumenckim monitorze jest raczej chyba nie potrzebne, bo tak jak kolega wyżej napisał - mało kto odróżni 8+frc od 10 bit grając w szybką strzelanke. 10 bit to już sporo informacji do przerobienia dla procesora, zapewne więc i cena dużo wyższa, a nie wiadomo czy będzie to spożytkowane przez zwykłego kowalskiego. Więc 8 + frc wydaję się być rozsądnym wyborem.

 

Tak czytam na temat tego monitora co się da i niestety wbrew temu co sądziłem nie jest to święty gral. Kolory ma na pewno świetne ale szybkość matrycy - responsywność pikseli stawia go niestety dość średnio - według testów . Poniżej wklejam porównanie czasów matrycy do popularnych najlepszych monitorów poprzedniej generacji.

 

 

iaabt383boiq.jpg

pxbev00ix4ie.jpg

 

 

Jak widać lekko odstaje - ma za to najlepszy Input lag ze wszystkich.

 

Korzystałem z Asusa Pg27q i pamiętam że był naprawdę szybki, zresztą w wielu testach był oceniany jak najlepszy.

Jednak oddałem, go gdyż gruba powłoka antyodblaskowa powodowała że obraz był rozmyty - jakby brakowało jednej skali ostrości i nie nadawał się do czytania, czy nawet do grania w nic, gdzie trzeba było się choć na chwile skupić na obrazie strategie itp. ale to temat na inny wątek.

 

Na papierze szybkość matrycy nie jest to TOP, ale to tylko suchy test i jak dostanę go do domu, sprawdzę czy gorsze czasy przekładają się na widoczny komfort grania, mając w głowie jeszcze to, jak grało się na wspomnianym asusie. Również liczę na ogólne dobre wykonanie samego monitora i fajne kolorki.

 

Nie ma jeszcze testów tych nowych Asusów, ale z komentarzy na reddit - szybko nie jest. Więc nowa średnia półka monitorów taka będzie. Nie ma innego wyjścia, trzeba kupić i sprawdzić na własne gały czy nam odpowiada.

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tenzi szkoda że dopiero od 15 lutego będą dostępne. Już się cieszyłem że 7 lutego go kupię. Ogólnie też śledzę wszelkie recenzje i testy i faktycznie ma trochę wad ale jakoś wszyscy chwalą na plus ten monitor. A po 2 czy istnieje monitor bez wad? I to w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Kom

 

Dzień dobry,

 

 

wskazany przez Pana monitor jest w przedsprzedaży. Pierwsza planowana dostawa monitora przewidziana jest na 15 lutego, jednakże może ona ulec przesunięciu.

 

W celu zamówienia monitora, prosimy utworzyć zamówienie przez stronę internetową (z wysyłką lub odbiorem w salonie), gdy tylko monitory będą dostępne, rozpoczniemy realizację zamówień

 

 

Zamówieniem złożone teraz czekamy xD

Edytowane przez Neki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie kusi, ale mam zasadę... no preorders. Poczekam, aż trafi na rynek, zapoznam się z waszymi wrażeniami i innych użytkowników. Jak będzie potwierdzenie tego co jest w recenzjach to wezmę; pewnie nie załapie się na pierwszy rzut, więc trzeba będzie czekać na następną dostawę. Niemniej, przy 2.5k zł wolę nie eksperymentować a potem bawić się w ew. zwroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie kusi, ale mam zasadę... no preorders. Poczekam, aż trafi na rynek, zapoznam się z waszymi wrażeniami i innych użytkowników. Jak będzie potwierdzenie tego co jest w recenzjach to wezmę; pewnie nie załapie się na pierwszy rzut, więc trzeba będzie czekać na następną dostawę. Niemniej, przy 2.5k zł wolę nie eksperymentować a potem bawić się w ew. zwroty.

 

Ja zawsze zamawiam z odbiorem w sklepie. Przy zwrocie 14 dni , idę do sklepu oddaje monitor i kasę dostaje od razu do ręki. Więc nie muszę nic odsyłać i czekać na kasę. Tak miałem w xcom. Bardzo wygodnie.

 

Jak tylko dostanę napisze na gorąco opinie.

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie kusi, ale mam zasadę... no preorders.

 

Z jednej strony rozsądnie, z drugiej ryzyko, że dostaniesz monitor z czyjegoś zwrotu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zamawiam z odbiorem w sklepie. Przy zwrocie 14 dni , idę do sklepu oddaje monitor i kasę dostaje od razu do ręki. Więc nie muszę nic odsyłać i czekać na kasę. Tak miałem w xcom. Bardzo wygodnie.

 

Jak tylko dostanę napisze na gorąco opinie.

 

 

Ja robię podobnie tylko że ja każe im go otworzyć i włączyć bez płacenia jak matryca wygląda ok wtedy płace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rozsądnie, z drugiej ryzyko, że dostaniesz monitor z czyjegoś zwrotu :E

 

Może się mylę, ale czy X to nie należy do tej kategorii sklepów, które w miarę trzymają się tego, że sprzęt pozwrotowy ląduje w outlecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...