Skocz do zawartości
Tenzi

GIGABYTE AORUS AD27QD - Nowość

Rekomendowane odpowiedzi

8 bit +FRC. Jeśli NVIDIA będzie obsługiwać Free-Sync warty rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Passt jest wsparcie od nVidia ? nawet gdzieś na teście YT koleś pokazuje że ma włączony gsync. Tak inaczej bym go nie brał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny taki 'o" sobie artykuł do poczytania dla czekających ;)

 

artykuł

 

Auros i freesync artykuł

 

Tutaj jakiś bardziej miarodajny test kolorów bo w tym artykule powyżej to miał wszędzie zera ...

 

zw7hr3ptpduq.png

 

"Dokładność kolorów wyświetlacza jest szczególnie ważna podczas obsługi zdjęć i filmów. Wartość Delta-E numerycznie opisuje różnicę między dwoma kolorami. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy Delta-E ma wartość poniżej 3, kolory wyświetlacza mogą być odtwarzane z wystarczającą dokładnością, aw postprodukcji cel kalibracji jest ustawiony na 2 lub mniej. Gdy wartość wynosi jeden lub mniej, różnica koloru nie jest dostrzegalna dla ludzkiego oka.

 

W dokładności kolorów wyniki AD27QD były na najwyższym poziomie. Turkusowy wzrósł do prawie trzech Delta-E, ale ze średnią mniejszą niż 1 Delta-E, dokładność koloru panelu można uznać za doskonałą."

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Podobno od reki xD ale coś nie chce mi się wierzyć ;)

 

Produkt sprowadzany, czas dostawy nie może zostać podany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta noga i te durne światełka tylko niepotrzebnie podnoszą cenę tego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak w praktyce będzie. Ja mam tylko nadzieję że się złapię w pierwszej dostawie w X-Kom i nie będę musiał czekać na następną xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cała seria Auros to wszędzie światełka, zobaczcie od 6.10s filmu . Począwszy od obudowy, przez kartę graficzną, myszkę, klawiaturę, ram - wszystko świeci - nawet słuchawki, więc jak już się powiedziało A to i trzeba B. Mam obawy czy on dojedzie na 15 lutego. W usa były dostępne przez 24h i zeszły. Wszędzie jest preorder.

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze rozważam AOC AGON AG273QCX no i MSI Optix MAG271CQR, ale to VA i krzywulce.

Edytowane przez Dreggo11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze rozważam AOC AGON AG273QCX no i MSI Optix MAG271CQR, ale to VA i krzywulce.

 

Do krzywego nic nie mam , bo sam miałem 2 lata. Ale jak zobaczyłem kolory w ips w dellu i innych, to już nie wrócę do VA. A ten auros ma jeszcze lepsze kolory - ponoć :)

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tenzi no i wykrakałes data dostępności monitora w X-Kom 28-02-2019 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tenzi no i wykrakałes data dostępności monitora w X-Kom 28-02-2019

 

Może w proshop będzie szybciej. Wszędzie chcą go kupić . Nic tylko zacząć produkować monitory ;-) . Kolejny miesiąc to długo . Przyjdzie wiosna i zamiast pograć pójdę na rower ;-)

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej będę miał więcej czasu na zastanowienie się czy chcę zmienić monitor. No i do tego czasu pojawi się sporo recenzji i testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki dziwny czas jest jeśli chodzi o sytuację z monitorami. Niby wybór duży, ale pod konkretne zapotrzebowanie już gorzej. Takie "zawieszenie" pomiędzy "starą" opcją (jak np. Asus PG279 i inne, które mają tą samą matrycę AUO) a nową, co do której są coraz liczniejsze recenzje, ale której de facto nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... chętnie bym zobaczył ten sam monitor z tą samą matrycą oraz elektroniką, lecz pozbawioną zbędnych bajerów. Po prostu bardzo dobry podstawowy monitor. Pewnie do tych 2k by śmiało mogli cenę zbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tenzi potwierdzone info x-kom 28,02,19 będzie :(

Edytowane przez Neki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie napisano, że spodziewana wysyłka połowa lutego. Proshop jeszcze nie ma, oczekują, że dostaną 5tego lutego. W razie co - proshop wysyła z za granicy

Edytowane przez HiCZoK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie napisano, że spodziewana wysyłka połowa lutego. Proshop jeszcze nie ma, oczekują, że dostaną 5tego lutego. W razie co - proshop wysyła z za granicy

 

 

Na początku też mi odpisali że 15 lutego będą ale w sobotę przechodziłem obok X-Kom i wszedłem i się spytałem to koleś mi powiedział że dostawa jest opóźniona na koniec lutego. Więc trzeba czekać i patrzeć jak się sytuacja rozwinie i liczyć że pierwotny termin będzie ;) Patrząc na neta to zainteresowanie jest olbrzymie tym monitorem a patrząc co Gigabyte robi ostatnio zwolnienia itp to tylko może opóźnić dostawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co czekają ;) filmik na przeczekanie w lepszej rozdziałce ;) pierwsze 2 minuty można przewinąć bo ględzi ;) ale później troszkę kolorków i rozgrywka. Wczoraj już miałem zamówić w proshop bo miałem ciśnienie, ale 100 zł różnicy to dysk ssd można kupić ;)

 

W tym monitorze jeżeli chcemy wybrać kolory "10 bit" w panelu nvidia - to max odświeżanie 120 Hz

Aby móc korzystać ze sterowania monitorem za pomocą myszki trzeba mieć również podłączony kabel USB

 

Na amazonie pojawiły się 3 opinie o nim. Z tego co można wyczytać to oprogramowanie dodatkowe jeszcze wymaga paru poprawek - ale kolory i input lag jest świetny - monitor reaguje natychmiast i pare tam jeszcze pierdółek;)

 

Amazon

 

https://www.youtube.com/watch?v=PA7bHeYWcYg

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 bit na 120hz mnie w pełni zadowala ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W szybkich strzelankach gorsze kolory nie przeszkadzają, z przy mniej dynamicznych grach lepiej postawić na kolory, a 120hz i tak da radę.

Pytanie tylko czy da się w monitorze ustawić konkretne ustawienia pod konkretne gry tak by np. odpalając CSa automatycznie włączał się tryb 144hz przy gorszych kolorach + celowniki (jeśli sobie ustawiliśmy), a np. uruchamiając Wiedźmina załączał się tryb z lepszymi kolorami?

Byłoby to bardzo wygodne dla kogoś kto gra sporo w różne gatunki gier i nie chce mu się za każdym razem przestawiać opcji ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle co wyczytałem z recenzji można stworzyć 3 lub 4 konfigurację pod dany klawiszy. Więc kolejny plus monitora. Mnie tylko zastanawiam jaka sztukę trafię xD jak z podświetleniem matrycy będzie i pixelami xD bo szczerze do tego nie mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...