Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Revanseeee

Podkręcanie Ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam procesor Ryzen 5 2600 aktualnie na 4.0Ghz przy 1.375V.

Co powinienem zrobić dalej , bawić się dalej w oc czy jednak spróbować undervoltingu? Proszę o opinie bo jestem w tym zielony.

Chlodzenie: Fera 3

Plyta Głowna: MSI B450-A PRO

RAM: 2X4GB Patriot Viper 4 3000Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,375V to sporo jak na Ryzena 2600, jaką masz temperaturę procesora? Najlepiej sprawdzaj HWINFO64 pod CPU tdie. Jak jest poniżej 75C w prime95 to podkręcaj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dopytam jaki jest max voltage na ryzen 5 2600 a jaki jest ze tak powiem bezpieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie napięcie jest bardziej dla 4.1 niż 4.0. 4.0 powinno działać do 1.3v. Max napięcie chyba 1.45v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, przy czym na Fera 3 tyle nie zrobisz, ponieważ temperatura będzie Cię limitować ;). Przy czym, jak już masz wyższe napięcie możesz próbować wyższych taktowań, o ile temperatury pozwalają. Z tego co pamiętam do osiągnięcia 4,1ghz/4,2 potrzeba już napięć w okolicy 1,4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podkręcić procesor na 4,1GHZ przy napieciu 1,38V , temp jaka mi sie udalo osiagnac w stress tescie to 79 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podkręcić procesor na 4,1GHZ przy napieciu 1,38V , temp jaka mi sie udalo osiagnac w stress tescie to 79 stopni.

IMO przydałoby się zejść do 75C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO przydałoby się zejść do 75C.

Jak najłatwiej to zrobic?

 

IMO przydałoby się zejść do 75C.

Jak najłatwiej to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najłatwiej to zrobic?

 

 

Jak najłatwiej to zrobic?

Najłatwiej zejść z napięciem niżej, jak będzie niestabilnie to i z zegarem. Mniej łatwiej, zmodyfikować wentylację w komputerze i/lub chłodzenie procesora jak ono Cię limituje.

Dla poprawy stabilności możesz też ustawić opcję LLC na 3 poziom w opcjach digital power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem do 4,0GHZ przy napieciu 1,325 i temperatury przy stress tescie sa w granicach 68-69C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO przydałoby się zejść do 75C.

Przecież to temperatura w stres teście, w grach takiej nie uświadczy, a fera daje rade(no chyba ze ktoś gra w stres-testy 24/7), 67° (w grach) max przy 4100Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,325 V przy 4,0 GHz to spore napięcie.

Próbowałbym zejść, mój R5 2600 4,0 GHz robi przy 1,2 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to temperatura w stres teście, w grach takiej nie uświadczy, a fera daje rade(no chyba ze ktoś gra w stres-testy 24/7), 67° (w grach) max przy 4100Mhz

Niby tak, wiadomo w takim scenariuszu nie będzie degradacji, ale nie lubię takiego rozwiązania. Poza tym jak się autor weźmie za zadanie bardziej wymagające niż gry np. jakaś konwersja wideo, renderowanie itd, to będzie miał temperatury jak w prime95, a wtedy może dostać BSOD, ponieważ powyżej 75C OC może stać się niestabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, wiadomo w takim scenariuszu nie będzie degradacji, ale nie lubię takiego rozwiązania. Poza tym jak się autor weźmie za zadanie bardziej wymagające niż gry np. jakaś konwersja wideo, renderowanie itd, to będzie miał temperatury jak w prime95, a wtedy może dostać BSOD, ponieważ powyżej 75C OC może stać się niestabilne.

AC Odyseja to dość wymagająca gra ;) 67stopni max i to na chwile tylko wbija, częściej jest 64-66, przy czym kilkanaście kart otwartych w tle + rożne pierdoły, wiec nie jest źle. No ale jeśli faktycznie chciał by używać czegoś więcej, to to lepiej zbić temperaturę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,325 V przy 4,0 GHz to spore napięcie.

Próbowałbym zejść, mój R5 2600 4,0 GHz robi przy 1,2 V.

 

a czym stabilnosc testujesz?, jest to chyba jesden z najlepszych wynikow na swiecie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym stabilnosc testujesz?, jest to chyba jesden z najlepszych wynikow na swiecie:)

 

Też jestem ciekaw, mój 4000MHz bez wysypywania w benchmarkach robi dopiero przy 1,35V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,325 V przy 4,0 GHz to spore napięcie.

Próbowałbym zejść, mój R5 2600 4,0 GHz robi przy 1,2 V.

Jak przejdzie godzinny test prime95 na 4ghz@ 1,2v to sprzedaj ten procesor na ebayu, to zarobisz IMO dobrze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie 4.0GHz zrobiłem na 1.2875v i narazie przeszło Prime95 przez 30min przy temp dobijających do 71C. Kolejne ustawienie w BIOSie to 1.2750v przy którym już się wysypał (Ryzen Master pozwala jeszcze na 1.28125v (?)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy 1.2625 robi... ale 3900 ;) wiec do 4.0 trochę mu brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak podkręcacie dla sportu?

 

U mnie jest 1070 do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie 4.0GHz zrobiłem na 1.2875v i narazie przeszło Prime95 przez 30min przy temp dobijających do 71C. Kolejne ustawienie w BIOSie to 1.2750v przy którym już się wysypał (Ryzen Master pozwala jeszcze na 1.28125v (?)).

 

Dokładnie jak u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak podkręcacie dla sportu?

 

U mnie jest 1070 do gier

 

Ja to bardziej z ciekawości. Teraz zszedłem na 3800 i 1,2V. Nie ma sensu go żyłować, bo i tak się nudzi przy mojej 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4.0 GHz przy 1.290V, pamięci na 3200 MHz, temp. w grach takich jak AC:O czy Forza Horizon 4 to 69 stopni. Nic się jeszcze nie wysypało a gram już dobry miesiąc czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, wiem że temat trochę nie aktualny ale dla przyszłych użytkowników.

 

Albo coś poprawili w procesie tworzenia, albo mam niesamowitego farta, bo moja sztuka leci od 40 minut w Prime95 na 4,1GHz przy napięciu 1,2V i max temperatura jak narazie to 73c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, wiem że temat trochę nie aktualny ale dla przyszłych użytkowników.

 

Albo coś poprawili w procesie tworzenia, albo mam niesamowitego farta, bo moja sztuka leci od 40 minut w Prime95 na 4,1GHz przy napięciu 1,2V i max temperatura jak narazie to 73c.

 

Jak to możliwe skoro miesiąc temu robił Ci 4000 na 1,38?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...