Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bassfreak

Huawei P20 Pro czy google pixel 3 xl ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nowa praca , na allegro raty 0% więc czas na zmiany :E

Do czego używam telefon ? do wszystkiego praktycznie :

 

- Aparat ma być kosa

- w miarę dobra bateria ale w tym pułapie to chyba nie będzie problemu

- dobry wyświetlacz minimum 5,5 "

- nie mulący nawet przy dużej ilości aplikacji

- jak najmniej "fabrycznych" śmieci (apek)

- tylko android

- bardzo dobra jakość audio

 

Pytanie dla osób które miały porównanie czy użycie przejściówki małego jacka słuchawkowego na nowe usb daje dużą stratę jakości ? (p20 pro nie ma małego jacka)

myślałem żeby zaczekać na zenfone 6 jako że 3 lata mam zenfone 2 ale nie wiem czy wytrzyma do premiery która nie wiadomo kiedy będzie dokładnie. :E

jaka jest w zasadzie różnica między P20 pro a mate 20 pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze google ma czysty soft ale 4 gb ramu to na 2019 nieporozumienie, jezeli nie beda Ci przeszkadzac ciagle przeladowania aplikacji w tle to bierz pixela

duzy plus to wsparcie magikow z xda

 

p20 pro ma 4k mahów

brak jakiegokolwiek wsparcia xda... mialem ten telefon 3 miesiace ogolnie spoko jezeli ktos nie lubi grzebac

 

jakie masz sluchawki bo to o to sie rozchodzi, dzwiek po przejsciowce jest ok jezeli szukasz fona z dobrym przetwornikiem audio to tylko v30 na chwile obecna

 

p20 pro a mate 20 pro to przedewszystkim nowszy cpu , jeden "aparat" inny no i co najwazniejsze masa problemow z ekranami w mate 20 pro

 

p20 pro na olx nowka nieotwierana to koszt 2000 zl takze calkiem inna polka cenowa patrzac na pixela czy tez mate 20 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie dla osób które miały porównanie czy użycie przejściówki małego jacka słuchawkowego na nowe usb daje dużą stratę jakości ?

Trochę zależy od przejściówki i słuchawek, ale ogólnie to jakość z tych przejściówek jest taka sobie, w końcu w tym małym kabelku musi się zmieścić DAC i wzmacniasz.

 

Pixel 3 XL to obecnie niedoróbka, możesz poczytać w necie o kupie problemów z nim, Mate 20 Pro również ma swoje problemy kijowe ekrany itp.

Zerknij na Samsunga Note 9 powinien spełniać większość wymagań poza ilością preinstalowanego badziewia - z drugiej strony skoro rozpatrywałeś Huaweia (który również ma kupę swoich śmieci i wysyła wszystko co robisz do Chin w gratisie :P) to nie powinno być dużo gorzej

 

Jeśli chodzi o audio to w Note 9 z Exynosem (wersja Europejska) jest jakaś customowa wersja Cirrus Logic CS47L93 . Czyli całkiem znośnie, gorzej niż LG V30, ale można się na pewno spodziewać więcej niż po tych przejściówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zależy od przejściówki i słuchawek, ale ogólnie to jakość z tych przejściówek jest taka sobie, w końcu w tym małym kabelku musi się zmieścić DAC i wzmacniasz.

 

Pixel 3 XL to obecnie niedoróbka, możesz poczytać w necie o kupie problemów z nim, Mate 20 Pro również ma swoje problemy kijowe ekrany itp.

Zerknij na Samsunga Note 9 powinien spełniać większość wymagań poza ilością preinstalowanego badziewia - z drugiej strony skoro rozpatrywałeś Huaweia (który również ma kupę swoich śmieci i wysyła wszystko co robisz do Chin w gratisie :P) to nie powinno być dużo gorzej

 

Jeśli chodzi o audio to w Note 9 z Exynosem (wersja Europejska) jest jakaś customowa wersja Cirrus Logic CS47L93 . Czyli całkiem znośnie, gorzej niż LG V30, ale można się na pewno spodziewać więcej niż po tych przejściówkach.

od kiedy przejsciowka ma dac i wzmaniacz? :E calosc siedzi w telefonie a nie przejsciowce ;) na hackday byl kiedys pineout jakby ktos chcial zrobic sam takowa przejsciowke

 

audio-adapter.gif

 

edit : dzieki sliczne za wyjasnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tylko wtedy jeśli producent zrobił wyprowadzenie analogowego interfejsu audio po USB-C. Z tego co się orientuję obecnie żaden poza Motorolą(Lenovo)* tego nie robi i wypuszczają wyłączne cyfrowe USBAUDIO które dopiero potem musi być zmienione. Tak jest po prostu taniej.

 

Standard USB-C przewiduje możliwość wyprowadzenia Audio analogowego - ale to się nie dzieje z automatu, podobnie zresztą jak DisplayPort/HDMI - w standardzie wtyku USB-C jest pass-through, natomiast z 99% telefonów kabel USB-C->DP (Jak weźmiesz np. od Della XPS czy podobny) Ci nie zadziała bo interfejs nie jest udostępniony. Wszystkie porty natomiast mają cyfrowe wyjście audio w standardzie USB - znakomita większość starych telefonów czy to z Androidem czy iOSem to ma.

 

*HTC, Pixele na pewno nie wspierają Audio Accessory Mode czyli analogowego audio po USB-C, Huawei o ile wiem też nie. Jeśli chodzi o Samsunga/LG to nie mam pojęcia, ale tu nie zdziwiłbym się gdyby dali pomimo Jacka.

 

 

Tak więc w tych przejściówkach masz i DAC i malutki wzmacniacz, w przypadku np. HTC jeszcze dodatkowe bajery do noise cancellingu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to shure se215

Chyba na chwilę obecną jestem skłonny do p20 pro

 

A oneplus 6 / 6t ? , jeśli chodzi o zakupvto tylko raty niestety

 

Teraz to mysle nad note 9 jeszcze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, htc u12 plus.

Masz świetne audio, jeden z najlepszych aparatów, mega szybki system z bardzo dobra nakładka.

Wada - dotykowe przyciski głośności. Ale. Jak założysz case to działają bez problemów. I obslugujesz telefon sciskiem, także...

 

A pixela robiło htc :)

I w przelotce htc masz wzmaka czy co tam siedzi, dedykowany soft i tylko ori przelotka dziala.

 

https://drive.google.com/file/d/1Q0tj1WqvtTgEtkOl7aQzwwfKFZJZYEGd/view?usp=drivesdk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, htc u12 plus.

Masz świetne audio

 

Nie ma świetnego audio,nie ma żadnego.

Jak wspomniał wcześniej iwanme,dźwięk jest realizowany przez słuchawki (usbc),lub tą dacopodobną przelotkę.

Każdy telefon usbc zagra tak samo,on nie ma żadnego wpływu na efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma świetnego audio,nie ma żadnego.

Jak wspomniał wcześniej iwanme,dźwięk jest realizowany przez słuchawki (usbc),lub tą dacopodobną przelotkę.

Każdy telefon usbc zagra tak samo,on nie ma żadnego wpływu na efekt końcowy.

 

Głupoty wypisujesz panie kolego...

Zagra świetnie ze swoich głosnikow, zagra swietnie przez dołączone słuchawki, zagra świetnie dzięki "aktywnej" przelotce usbc.

Pokaż, oprócz słów iwanme potwierdzenie tego co piszesz, bo jak na razie każda recenzja, opinia itp odnosi się do co najmniej bardzo dobrze grającego telefonu jak nie "świetnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru23,masz tysiące postów w dziale telefony,a nie znasz podstaw.

Recenzenci recenzjują to co jest,czyli głośniki,i słuchawki z zestawu,zagrają nawet przyzwoicie bo miałem te usonic na uszach.

Często wprowadzasz w błąd pisząc o dźwięku z telefonów usbc,dac jest w słuchawkach tylko i wyłącznie.

Jeżeli chcemy klasyczne słuchawki 3,5 dac jest w przelotce,on realizuje dźwięk.

Pomijając różne "polepszacze" w stylu eq,to na każdym telefonie usbc dżwięk będzie identyczny na tych samych słuchawkach,to są podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sobie zerknąć

https://www.soundguys.com/usb-audio-explained-18563/

 

Po USB-C można przesyłać audio analogowo i cyfrowo. Aby przesyłać analogowo urządzenie musi wspierać Audio Accessory Mode.

Większość telefonów na rynku tego nie wspiera - mimo, że SOC typu Snapdragon 8xx itp. mają zawsze DAC i DSP do audio wbudowane.

 

USB-C - to jest standard konektora zapewniający dużą elastyczność, kupa rzeczy (właściwie większość) jest tam opcjonalna i to, że USB-C przewiduje takie rzeczy jak analogowe audio, DisplayPort, HDMI, ThunderBolt, USB3.0 itp. to producent konkretnego urządzenia wcale nie musi tego implementować. Ba, większość telefonów z USB-C działa cały czas w oparciu o stare USB 2.0. Cyfrowe audio natomiast jest częścią standardu USB jako jeden z interfejsów.

 

 

 

W przypadku większości telefonów z USB-C to przejściówka definiuje jakość wyjścia audio. To odpowiednik zewnętrznej karty dźwiękowej na USB. Czy podłączysz taką Audiotrak Prodigy Cube pod laptopa, czy desktopa, czy telefonu zagra pi razy drzwi tak samo. HTC daje po prostu w miarę znośną przejściówkę i tyle, trochę jeszcze rozbudowaną o swój soft pewnie aby zablokować ją w innych telefonach. Ale to tylko tyle.

Słuchawki USB-C - mają to już wbudowane w środku* i zagrają z każdym telefonem USB-C identycznie (pomijając softowe ulepszacze jeszcze cyfrowego sygnału)

 

*Nie widziałem chyba nigdzie pasywnych słuchawek USB-C (analogowych), ale jak ktoś zna to niech podrzuci jako ciekawostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwanme,tylko poza zetkami motoroli,żaden producent nie wspiera Audio Accessory Mode, o ile wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to rozpatrujecie to tylko lg ze swoim quad dac gra i koniec. Żadnego innego fona nie mozma nazwać dobrze grającym.

A to różnica...

 

Troszke w skrajnośc popadacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, powyżej właśnie o tym pisałem :)

Jeśli tak to rozpatrujecie to tylko lg że swoim quad dac gra i koniec. Żadmego innego fona nie mozma nazwać dobrze grającym.

A to różnica...

Samsungi ze swoim Cirrus Logic też grają ok. LG ma po prostu trochę lepszego DAC oraz wzmacniacz i tyle. Dzięki temu są w stanie napędzić bardziej wymagające słuchawki. Starsze Samsunig z Wolfsonami też grały bardzo przyzwoicie.

Mnie w sumie dziwi, że jeszcze jest mało na rynku dedykowanych DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym pod USB-C.

 

Po prostu od kiedy jest USB-C to nie telefon gra, tylko przejściówka. Jedni producenci (Apple, HTC) daję niezłe, inny dają takie sobie. A jeszcze inni zachowują się kulturalnie i dają wyjście analogowe* :)

 

 

*Tu trzeba nadmienić, że nie jest to wyjście zamiast USB-C, każdy współczesny smartfon z Jackiem ma może też udostępniać cyfrowe audio po USB (no chyba, że są jakieś z celowo zablokowanym.) Tak samo np. przejściówka Apple normalnie działa z wszystkimi starszymi jabłkami ze złączem lighting (bo to też jest USB tylko konektor inny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej tak, bo ja stawiam się z perspektywy normalnego użytkownika, co korzysta z wbudowanych głośników, dołączonych słuchawek i co najwyżej podepne jakieś inne lepsze.

A Wy znów z perspektywy audio maniaków dla których jeśli coś nie jest naj, to nie istnieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej tak, bo ja stawiam się z perspektywy normalnego użytkownika, co korzysta z wbudowanych głośników, dołączonych słuchawek i co najwyżej podepne jakieś inne lepsze.

A Wy znów z perspektywy audio maniaków dla których jeśli coś nie jest naj, to nie istnieje ;)

Nie chodzi o to, że jest naj. Po prostu to nie jest tak, że HTC U12+ gra sam z siebie, tam nawet chyba idąc drogą Apple pożydzili na przejściówkę w zestawie, więc trzeba sobie kupić samemu i jaką kupisz to taki dokładnie będziesz miał dźwięk - taki sam na jakimś Xiaomi za cztery stówki jak wsadzisz tą przejściówkę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to rozpatrujecie to tylko lg ze swoim quad dac gra i koniec. Żadnego innego fona nie mozma nazwać dobrze grającym.

 

Poza nielicznymi wyjątkami (v30),nawet flagowe telefony z dziurki 3,5 oferują mało,bardzo mało.

Producenci olewają analoga,idą w usbc,i niech ten problem przejmą dac w słuchawkach,tu nie ma znaczenia,czy to telefon za 400 pln,czy flagowiec,i tak zagrają tak samo.

Chcemy 3,5 ?

Mamy takiego np. dragonfly dac,lub te przejściówki,które też darmowe nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że jak się wsadzi głośniki stereo nawet dobrze grające jak na telefon, wykorzysta się obudowę do rezonansu to można powiedzieć, że telefon gra dobrze.

A jak można podpiąć porządne słuchawki, które wymagają wzmacniacza i odpowiednich parametrów źródła dźwięku to wtedy juz mówimy o telefonie stricte muzycznym, posiadającym coś wyjątkowego, czego nie mają inni. I to już Inn kategoria telefonu.

 

Ale ok, ja się wyłączam, czego się dowiedzieć musiałem do się dowiedziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie użyłem zwykłej pasywnej przejściówki usb-c/mini Jack w moim HTC U12+ i jakoś telefon gra. Ale to pewnie zwykłą magia bo jak twierdzisz ten telefon nie ma DACa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Że ja?

 

Ja podpialem do swojego u11 przelotke jakąś i nie rozpoznał. Na kilku recenzjach to samo było z u12 plus. Info o niekompatybilnym adapterze.

 

Btw, możesz coś więcej powiedzieć o u12+? Jakie wrażenia, jak grają głośniki, jak aparat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru trzeba zainstalować program Audio router i ustawić audio Jack na on, aby obejść firmware HTC który pozwala ci używać tylko dongli HTC.

 

Co do twojego pytania to głośniki grają przeciętnie niestety(moja wcześniejsza motorola X Style miała lepsze), aparatu nie ocenie bo brak mi wiedzy i porównania. Dla mnie największe zalety U12+ to świetne audio na słuchawkach i płaski ekran bez zagiec na rogach i notcha. Dla innych może to niewiele ale to właśnie te 2 cechy skłoniły mnie do kupna tego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie użyłem zwykłej pasywnej przejściówki usb-c/mini Jack w moim HTC U12+ i jakoś telefon gra. Ale to pewnie zwykłą magia bo jak twierdzisz ten telefon nie ma DACa.

Jaki to konkretnie model przejściówki? Może po prostu wcale nie jest pasywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru trzeba zainstalować program Audio router i ustawić audio Jack na on, aby obejść firmware HTC który pozwala ci używać tylko dongli HTC.

 

Co do twojego pytania to głośniki grają przeciętnie niestety(moja wcześniejsza motorola X Style miała lepsze), aparatu nie ocenie bo brak mi wiedzy i porównania. Dla mnie największe zalety U12+ to świetne audio na słuchawkach i płaski ekran bez zagiec na rogach i notcha. Dla innych może to niewiele ale to właśnie te 2 cechy skłoniły mnie do kupna tego telefonu.

 

Korzystasz ze ściskania?

Dziwne, bo słuchałem u12 plus na glosnikach i było naprawdę ok :hmm:

Widocznie każdy ma inne potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samej przejściówce nie ma oznaczeń ale wygląda kropka w kropkę jak ta

https://allegro.pl/oferta/adapter-audio-usb-c-typ-c-do-mini-jack-3-5mm-kabel-7489067647

Zakres cenowy też się w sumie zgadza. Inna sprawa z tego co czytałem to obecnie właściwie prawie każdy telefon ma jeszcze wbudowanego DACa i jedyną odskocznia od tego są Pixele i RazerPhony.

 

Petru ze ściskania często korzystam. Na 2 puknięcia ustawiłem przycisk cofnięcia, krótkie ściśnięcie pasek z apkami a długie ściśnięcie odpala chroma. A co do głośników najbardziej boli to, że nie są oba skierowane frontowo. Kiedyś jak nie było jeszcze mani na jak najmniejsze ramki to producent wsadzał 2 równe głośniczki frontowe i było o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak drogo

https://allegro.pl/oferta/7673280398?reco_id=7dc6e662-1a7a-11e9-b7a9-246e96847ea0

 

Właśnie mi całą edycję usunęlo ale miałem to samo napisać. Że telefony z dedykowanym frontowymi głośnikami do muzyki jak w x style, axonach, htc wcześniejszych zagrają lepiej niż coś, co opiera sie na jednym malenstwie wspomaganym głośnikiem do rozmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...