Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vanq5

144Hz a fps

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czy ktoś może mi wyjaśni jak to jest z tymi fps na 144Hz bo nie mogłem znaleźć ma YouTube filmu. Wszędzie tylko testy 144Hz z 144 fpsami.

 

1. A co jeśli na monitorze 144Hz gra chodzi z 70-90 fps jak to wtedy wygląda? Czy nadal jest płynnie i nie przeszkadza obraz?

 

2. Lub na 75Hz słyszałem, że jeżeli na taki monitorze spada poniżej 75fps, np do 65klatek to gra staje się nie płynna. Czy to prawda? W końcu granicą płynności jest 60+ fps.

 

Zastanawiam się czy kupić zwykły 60Hz czy jednak 144Hz a może 75Hz, ale męczą mnie ww zagadnienia. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś chociaz pół profesjonalnym graczem w multiplayery to odpuść sobie 144hz. 60-75hz w zupełności ci wystarczy. Żeby obsłużyć optymalnie monitor 144hz musi być do kompletu bardzo mocny komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś może mi wyjaśni jak to jest z tymi fps na 144Hz bo nie mogłem znaleźć ma YouTube filmu. Wszędzie tylko testy 144Hz z 144 fpsami.

 

1. A co jeśli na monitorze 144Hz gra chodzi z 70-90 fps jak to wtedy wygląda? Czy nadal jest płynnie i nie przeszkadza obraz?

 

2. Lub na 75Hz słyszałem, że jeżeli na taki monitorze spada poniżej 75fps, np do 65klatek to gra staje się nie płynna. Czy to prawda? W końcu granicą płynności jest 60+ fps.

 

Zastanawiam się czy kupić zwykły 60Hz czy jednak 144Hz a może 75Hz, ale męczą mnie ww zagadnienia. Dzięki

 

W monitorze możesz sobie ustawić nie tylko 144 ale np. 100 hz , 80, 60 jeżeli masz słabszy komputer. Nie musisz odrazu mieć 144. Ja mam średni sprzęt i jak widzę że max moich możliwości to np 80 fps w danej grze to monitor mam ustawiony na 80 hz .

 

Poza tym teraz jest darmowy g-sync ;-) w postaci free synca na kartach geforce więc spadki nie będą odczuwalne .

 

Więc sobie nie odpuszczaj. Sam miałem kiedyś taki dylemat. Na monitorach gamingowych śmiało można zejść na niższe odświeżanie i grać jak na zwykłej 60. A zawsze mamy możliwość wejścia wyżej w przyszłośći. Monitor jest na dłużej niż rok czy dwa. Jeżeli teraz już cię korci lepszy framerate wejdź w to :-) ja nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A hz monitora mozna ustawiać z poziomu gry czy za kazdym razem trzeba w sterowniku zmieniac? a może można ustawic odpowidnie hz z poziomu sterownika dla danego programu to już byłoby w ogóle super?

 

jesli chodzi o sprzet to bedzie to w miare chodzilo. Mam 9700k ddr4 3333mhz gtx1070, ale juz np. w takim assassin odyseja na max do 70fps czasem spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujesz raz 144hz i nie będziesz za bardzo chciał wracać na 60. Jakie wrażenia są z grania na niskim fps przy 144hz? Każdy musi sprawdzić samemu, dla mnie poniżej 100fps jest już słabo, myszka zaczyna ociężale grać, coś jak spadki poniżej 50fps na 60hz monitorze? Optimum obecnie to monitor z g-sync/freesync który automatycznie zmniejsza odświeżanie kiedy fps spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A hz monitora mozna ustawiać z poziomu gry czy za kazdym razem trzeba w sterowniku zmieniac? a może można ustawic odpowidnie hz z poziomu sterownika dla danego programu to już byłoby w ogóle super?

 

jesli chodzi o sprzet to bedzie to w miare chodzilo. Mam 9700k ddr4 3333mhz gtx1070, ale juz np. w takim assassin odyseja na max do 70fps czasem spada.

 

W menu monitora możesz ustawić, lub sterownikach a później w grze

Automatu nie ma. Bierz porządny monitor gamingowy i nie będziesz żałował.

A sprzęt masz dobry. Ja mam dużo gorszy i owszem gram też na 60hz ale jak gra pozwala to staram się przełączyć na wyższe odświeżanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś parę ładnych lat temu miałem podobny dylemat, mówiono mi wtedy, że jak raz wejdziesz w 144Hz to nigdy nie wrócę do 60Hz i to jest prawda.

 

Nie słuchaj rad tak jak wyżej " odpuść sobie 144Hz" bo to jest zła rada. Wręcz przeciwnie, jeśli masz fundusze to kup monitor 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś LG 34UC79G-B, mam okazje kupić tanio nowy i zastanawiam się czy warto wymienić, mój obecny troszkę mały się zrobił na obecne czasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś chociaz pół profesjonalnym graczem w multiplayery to odpuść sobie 144hz. 60-75hz w zupełności ci wystarczy. Żeby obsłużyć optymalnie monitor 144hz musi być do kompletu bardzo mocny komp.

 

ten jak zwykle czymś walnie to szkoda gadać XD

 

do autora :

 

1 - tak, zazwyczaj wygląda płynniej niż na 60hz/60fps

2 - tak, to prawda.

 

gdy spojrzysz na 144hz nigdy nie będziesz chciał wrócić na 60/75hz, nawet ruchy myszką na pulpicie czy paincie są o wiele płynniejsze.'

 

teraz idzie kupić przyzwoity 144hz poniżej 900zł, warto kupić na przyszłość. Monitor wymienia się raz na kilka dobrych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jak zwykle czymś walnie to szkoda gadać XD

 

do autora :

 

1 - tak, zazwyczaj wygląda płynniej niż na 60hz/60fps

2 - tak, to prawda.

 

gdy spojrzysz na 144hz nigdy nie będziesz chciał wrócić na 60/75hz, nawet ruchy myszką na pulpicie czy paincie są o wiele płynniejsze.'

 

teraz idzie kupić przyzwoity 144hz poniżej 900zł, warto kupić na przyszłość. Monitor wymienia się raz na kilka dobrych lat.

Ty jak zwykle nie rozumiesz mojego praktycznego podejścia do sprawy ale to już twój problem.

Mnie PCMR kompletnie nie interesuje i uważam ten stan umysłu za chorobę.

 

Wracając do pytań autora to każdy drop powoduje wrazenie braku płynności. Czy to będzie ze 100fps na 80, czy z 60 na 40. Monitor 144hz kompletnie tu nic nie pomoże. Najlepszym rozwiązaniem jest gsync lub freesync z bardzo mocna konfiguracja PC. Ewentualnie mocna konfiguracje PC plus monitor 60-75hz i lock na karcie graficznej potrafiącej utrzymać stały fps i CPU który zapobiegnie dropom w miejscach procesorowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ale prawdą jest też, że obraz dynamiczny na przyzwoitym monitorze 120/144/165/240Hz nawet przy tych 80 kl./s wygląda lepiej niż 60 kl./s przy 60 Hz (i o rząd wielkości lepiej niż 40 kl./s przy 60 Hz).

 

https://www.testufo.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie PCMR kompletnie nie interesuje i uważam ten stan umysłu za chorobę.

 

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

co do samego pitolenia - 144fps na 144hz również nie pomoże, jak kupisz monitor z dużym overshootem lub matrycą/softem z wysokim czasem reakcji.

 

Matryce o wyższej częstotliwości są z charakterystyki szybsze, więc nawet jak będzie miał 80fps na 144hz bedzie miał płynniej niż na 60/75hz.........................

 

Tutaj tak jak wspomniałeś - tylko gsync lub freesync może uratować. Ale nie pierdziel takich głupot, że nie opłaca się kupować monitora powyżej 75hz (nawet jak teraz nie osiągnie to za jakiś czas zmodernizuje PC i będzie sobie pluł w twarz, że posłuchał takiego znajka jakim ty jesteś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

co do samego pitolenia - 144fps na 144hz również nie pomoże, jak kupisz monitor z dużym overshootem lub matrycą/softem z wysokim czasem reakcji.

 

Matryce o wyższej częstotliwości są z charakterystyki szybsze, więc nawet jak będzie miał 80fps na 144hz bedzie miał płynniej niż na 60/75hz.........................

 

Tutaj tak jak wspomniałeś - tylko gsync lub freesync może uratować. Ale nie pierdziel takich głupot, że nie opłaca się kupować monitora powyżej 75hz (nawet jak teraz nie osiągnie to za jakiś czas zmodernizuje PC i będzie sobie pluł w twarz, że posłuchał takiego znajka jakim ty jesteś)

Lepiej nich posłucha takiego znaFcy jak ty :lol2: Przyszłościowo kupować monitor... dramat... bo może za kilka lat będzie miał sprzęt, który da mu zauważyć różnicę....

Zaraz napiszesz że przy 75fps będzie miał bardziej płyny obraz na matrycy 144hz niż na 75hz. Daj już spokój z głupotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty udajesz czy serio nie widzisz różnicy ? Bo jak nie widzisz to wskazana wizyta u okulisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nich posłucha takiego znaFcy jak ty :lol2: Przyszłościowo kupować monitor... dramat... bo może za kilka lat będzie miał sprzęt, który da mu zauważyć różnicę....

Zaraz napiszesz że przy 75fps będzie miał bardziej płyny obraz na matrycy 144hz niż na 75hz. Daj już spokój z głupotami.

 

 

spokojnie, niedługo zostaniesz wykluczony z tego forum na trochę dłużej. Najwidoczniej 3 dni bana Ci nie starczy. Idź lepiej na YT rób swoje recenzje oraz 20minutowe czytanie specyfikacji bo co nie spojrzę w każdych tematach się odzywasz a twoja wiedza kończy się na przeczytaniu tygodniowego wydania IT dla zielonych.

 

Za każdym razem jak ktoś Ci zwróci uwagę, że jednak nie do końca masz rację to zachowujesz się jak 10letni gówniarz, który musi udowodnić swoje.

 

 

z Ciekawości : ile monitorów fullhd kupiłeś przez ostatnie 10lat? I jakbyś kupił 144hz, VA za 1000zł to kiedy byś kupił kolejny?

 

 

autorze : kup 144hz, najlepiej tego AOC z serii C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za komentarze. Zdecydowalem sie na monitor AOC C24G1 144hz Freesync. Gdy juz bede w jego posiadaniu napisze jakie ja odczuwam wrazenia przy tych 70-90fps w grze. Czy faktycznie plynniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...