Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

guitarmony

i5 750 vs i7 870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem zaczerpnąć porady - czy do obecnego zestawu z podpisu jest sens wymiany CPU na i7 870 ? Mam jeden egzemplarz i zastanawiam się nad podmianą, ale jeśli ma być to kosmetyczna różnica w wydajności to wolę sprzedać póki coś jeszcze jest warty. Lubię zagrać w dobrą grę, a tak to internet w sumie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

i7 ma 4 rdzenie / 8 wątków, dodatkowe wątki które są bardzo potrzebne w wymagających grach, więc jak najbardziej warto zmienić, szczególnie że już masz procka, oczywiście OC też nie zaszkodzi, szczególnie że masz dobrą płytę :)

 

i5 ma 4 rdzenie / 4 wątki.

 

PS. Mój proc jeszcze nie odchodzi z emeryturę właśnie dzięki 8 wątkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli budzet ograniczony to warto zmienic i podkrecic na te 4ghz

 

masz dobre mobo i cooler wiec bedzie dobrze dzialac

 

 

 

jak budzet masz wiekszy na zmiane to twoja platforma (i7 + mobo+ ram - warta jakies 550zł)

 

skylake i5 + tanie mobo + 8gb ddr4 po kosztach 800-850zł wiec 400zł w sumie doklasz i masze przeskok 1 @ 6gen

 

inna kwestia ze majac te 400zł chyba lepiejbyloby zostawic i7 i zmienic gpu 960 @ 1060/1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zmieniałem kiedyś procesor z i5-750 na xeona 3440. Potencjał tej platformy jest w OC bo procesory kręcą się bardzo dobrze i przy odpowiedniej płycie i chłodzeniu każdy robi 3.8-4ghz. Masz dobre mobo i chłodzenie, więc spokojnie możesz kupić i7 860 albo x3440 i kręcić do 4 ghz. Ten drugi kupisz już za 100 zł. Różnica będzie spora w grach które siedzą na cpu i korzystają z większej ilości wątków. K5ręconego i7 860 można parować z gtx 1060 i ma się tanie granie w wysokich/ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to wsadzić i sprawdzić w danych grach, pół godziny roboty ale przy gtx 960 wielkiej różnicy pewnie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nei chce mu sie bawic ze sprzedaza to wsadzic mozna, ale ja bym wystawił za te 190-200 bo ludzie wolą i7 a sam taniej xeona kupił

 

przy ograniczonym budzecie moznaby sie zastanowic jeszcze nad zmiana na x58 + 6core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Na jakim tytule najlepiej sprawdzić CPU ? Aktualnie w wolnej chwili tłukę ME Andromede. U mnie wymiana na inny sprzęt nie wchodzi w grę , dopiero za może 2-3 lata , ale to już będzie nowy config od podstaw budowany a nie jakies budżetowe coś jakie mam teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak budzet masz wiekszy na zmiane to twoja platforma (i7 + mobo+ ram - warta jakies 550zł)

 

skylake i5 + tanie mobo + 8gb ddr4 po kosztach 800-850zł wiec 400zł w sumie doklasz i masze przeskok 1 @ 6gen

 

To jest zmiana ze starszego 4core na nowszy 4core SkyLake, bez sensu. Nie jest to tak duży skok wydajnościowy aby się opłacało. Dodatkowo że i tak będzie pozbawiony dalszej modernizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...