Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ciechann

Baza danych access 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono forumowiczow.

 

Jestem tu nowy takze jak temat jest w zlym dziale to prosze o przeniesienie do odpowiedniego.

 

Z tworzeniem baz nie mam nic wspolnego, jakby moje pytanie bylo banalne to z gory przepraszam.

 

Stworzylem sobie baze danych ktora ma mi pomoc w obliczaniu przychodu z maszyn samoserwujacych, oraz w zamysle sprawdzac czy nie gina mi przychody.

Utknalem na temacie stworzenia dzialania ktore bedzie odejmowalo od nowego rekordu poprzedni, tak mi sie przynajmniej wydaje ze powinno to wygladac aby z licznikow otrzymac faktyczny przychod, gdyz liczniki przy kazdym odbiorze sie nie resetuja.

 

Wyglada to tak

 

Mamy np w szpitalu maszyne "puszka"

 

- 1 stycznia 2019 roku mamy pierwszy odbior i licznik wskazuje 20zl i tyle samo mamy w boksie z pieniedzmi tj 20zl

- 5 stycznia 2019 roku mamy kolejny odbior i licznik wskazuje 36zl w boxie realnie mamy 16zl.

-10 stycznia 2019 roku mamy trzeci odbior i licznik skazuje 55zl w boxie realnie mamy 19zl

 

Zalaczylem zdjecie z rekordu tej mojej bazy.

 

Nie wiem wlasnie czy powinna byc stworzona kolejna tabela z taka funkcjonalnoscia, czy moze kwerend albo raport. Napewno musibyc to oparte o klienta, maszyne i date, bo w bazie moze byc np 20 roznych miejsc gdzie bedzie stalo lacznie np 50 maszyn.

 

Jakby ktos z was mial pomysl jak to rozwiazac bylo by super.

 

Pozdrawiam

post-604933-15477204887621_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...