Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Linku

Ryzen 2950x + Taichi X399 - Kompatybilność z ramem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć właśnie przygotowuje się do zmiany platformy i zostają mi pamięci , będą kompatybilne z Threadripperem ?

Mam 64GB ramu tj. dwa zestawy Pamięć Ballistix Ballistix Sport, DDR4, 32GB,2400MHz, CL16 (BLS4C8G4D240FSA) w kościach 8*8GB.

 

Szczerze to przyznam że nie za bardzo mi się widzi specjalnie kupować ramy :)

Komputer do pracy nie do grania.

 

Dzięki z góry za chęć pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą. Jak nie potrzebujesz ECC to sobie zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te pamięci z pierwszym Ryzenem 1700 i 1700X i działały bez zarzutu, na Zen+ w ogóle nie ma prawa być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigantyczny ten procesor :)

Wmontowałem do płyty, przygotowałem wszystkie narzędzie do przeszczepu i jutro od rana działam.

Panowie mam pytanie, czy obecne system tj. Windows 10 zniesie zmiane platformy z Intela na AMD bez formatu ? Później wyczyszczę całość cccleanerem.

 

Ps. Jak płyta fabrycznie ma starszy bios to wystartuje mi z 2950x ? Lub czy bez starszego procka dam radę zrobić update biosu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Windows 10: tak, poza nielicznymi wyjątkami (np. jedna z płyt Z270 w redakcji robi mi problemy). Jeśli się nie uda, to uruchom jeden raz w trybie awaryjnym, a potem już powinno działać w normalnym.

@ BIOS: tak, każda płyta X399 pozwala na update UEFI bez procesora. Więcej info w instrukcji płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Właśnie zrzucam dane z radiow i działam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...