Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawidoxx

i5 9600k czy i7 7700

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Czy jest sens wymieniać procka z i7 7700 (bez k) na i5 9600k?

 

Składam drugi zestaw dla brata i mam aktualnie płyte na z270 + wspomiany i7 7700, ale zastanawiam się czy nie kupić czegoś nowszego np i5 9600k + jakieś płyty na z390.

 

Komp typowo do grania pod fhd, bf1, bf5 - do zestawu prawdopodobnie dodam rtx 2060/70 jak sądzicie zostawić i7, czy wziąć tą i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy nie będzie, do i5 9600k trzeba jeszcze chłodzenie kupić. Z drugiej strony sprzedając z270 + i7 7700 nie wiele dopłacisz a masz nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj nie ma sensu i5 9600k 25 procent szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy nie będzie, do i5 9600k trzeba jeszcze chłodzenie kupić. Z drugiej strony sprzedając z270 + i7 7700 nie wiele dopłacisz a masz nowy sprzęt.

 

W sumie tak własnie chciałem zrobić.. z moich wyliczen wyszło że dołoże maskymalnie z 500-600zł i sprzęt będzie nowszy.. dwa ze bedzie mozna w przyszlości włożyć coś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten i7 ci starczy. troche bez sensu. wymienisz jak ci kiedys bedzie mocy brakowac. Lepiej sobie poprostu kase odkladaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak własnie chciałem zrobić.. z moich wyliczen wyszło że dołoże maskymalnie z 500-600zł i sprzęt będzie nowszy.. dwa ze bedzie mozna w przyszlości włożyć coś mocniejszego.

poczekaj do sunny cove, ma być za pół roku razem z nowymi ryzenami, przeskok podobno może być taki jak miedzy core xxx do sandybridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...