Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

beniek

Problem z odpalaniem stron usługi kryptograficzne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem z kompem. Uruchamiam go , chce wejsc na np. FB i w lewym dolnym rogu mam komunikat "nawiazuje bezpieczne polaczenie" po czym strona zazwyczaj sie nie zaladuje wogole badz w calosci.

Wystarczy ze w uslugach wylacze "uslugi kryptograficzne" i wszystko dziala jak powinno. Jest to na tyle irytujace ze co chwile te uslugi same sie wlaczaja i net nie dziala jak powinien. Zauwazylem ze na IE jest ten sam problem.

 

Co jest nie tak i jak to naprawic ?

 

https://megawrzuta.pl/filesgroup/386ccd8faa5ea235b2650b5ab7637867.html

 

W powyzszym linku logi z FRST.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W logach nie ma nic szkodliwego. A jak (po wyłączeniu usługi) ustawisz w menedżerze usług (services.msc) typ uruchomienia usługi "Usługi kryptograficzne" na Ręczny, to też jest problem? Nie jestem pewny ale problem z tą usługą i ładowaniem stron występuje chyba tylko na Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I've narrowed the issue down to the "Cryptographic Services" service. If I stop the service, all of the Chrome pages instantly load and I have no issues for about an hour. It seems to be some sort of issue with certificates/SSL.

 

The problem is the service keeps restarting itself. I've tried setting it to "disabled," tried unchecking the service in System Configuration, nothing works. It always comes back and Chrome breaks. I'm sure there's good reason to keep it running but I'm not going to let Microsoft force me out of my favorite browser/bookmarks/extensions/etc. like this, and I can't keep stopping a service every hour just to browse the web.

Cały wątek + możliwe rozwiązania:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/april-2018-update-broke-chrome-browser/f0204aa2-4c93-42b7-a6dc-c9ee6b42da0c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...