Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LoveDistance

Radeon RX 570 8gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, mój debiut tutaj :)

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż nie jestem ekspertem odnośnie podzespołów komputerowych, niemniej jednak chciałbym zasięgnąć porady. Zakupiłem dzisiaj kartę graficzną Radeon RX 570, wersja z 8gb pamięci, lecz zrobiłem to trochę pod wpływem impulsu, nie sprawdzając uprzednio dokładnych parametrów mojego PC, którego zakupiłem około 8 lat temu. Przedstawię parametry w skrócie:

-procesor-Intel Core I5-2400 3.1GHZ

-płyta główna-MSI ms-7681 ver:2.1

-grafika-GTX 550TI

-pamięć ram- DDR3-6gb

-zasilacz-GPA-400S-400W

-dysk-1tb(zwykły nie SSD)

Pracować będę w rozdzielczości 1080p. Zdaję sobie sprawę, iż parametry kompa nie powalają, niestety na tą chwilę dysponuję ograniczonymi środkami-stąd chciałbym dokonać uprage'u małymi kroczkami :) Myślę, że zasilacz będzie trzeba zakupić mocniejszy-ale co z pozostałymi podzespołami, czy śmiało mogę podłączać kartę, czy należy jeszcze coś dokupić? Wejście do karty oryginalnie mam 6pinowe-w nowej 8. Jednakże zauważyłem pojedyńczą kostkę na dwa piny, która zwisa swobodnie obok 6 pinowej, czyli pewnie można je złączyć i wpiąć jako 8 pinów do nowej karty :)

Z góry dziękuję wszystkim za sugestie i okazaną pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie, na pewno będzie lepiej niż na starej karcie, a że będzie gorzej niż ja lepszym cpu to wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz podłączać do tego Chiefteca. Ma realne 336W na linii 12V, więc nie powinno być problemów.

Podłącz 6+2.

Z RX580 mogłyby być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszą powyżej podłącz 6+2. procek nie jest zły, będzie dobrze działał z tym radonem.

 

zasilacz da radę, gpa to dość udana platforma, nawet stosowana w innych modelach jak corsair vs czy antec vp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo moi drodzy :)

Podłączyłem gada i zasysam oprogramowanie właśnie, zobaczymy tylko jak będzie z wydajnością pod gierki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiecie jak ją teraz uruchomić? System mi jej nie wykrywa i ustawił domyślnie grafikę zintegrowaną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wpiąłeś monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nigdy się tym nie interesowałem, czyli pewnie stary(o ile się sam nie aktualizuje). Podpowiesz jak się za to zabrać? :) Dodam że płyta fizycznie pracuje, wentylatory się kręcą, napis na karcie mieni się kolorami tęczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterownik z płytki którą dostałem z kartą, przy czym pobierał się dość duży plik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz pobrać najnowszy bios do swojego modelu płyty głównej

Zrobić bootowalny pendrive, podłączyć pod kompa, uruchomić go jako pierwsza pozycja przy rozruchu i zainstalować. Dawno tego nie robiłem, mogłem coś pominąć, ale pogoogluj trochę, nic trudnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer sterownika wyświetla Ci się we właściwościach karty?

 

Karty tak jakby wogóle komputer nie wykrywał, także nie mogę tego sprawdzić :(

 

Najpierw musisz pobrać najnowszy bios do swojego modelu płyty głównej

Zrobić bootowalny pendrive, podłączyć pod kompa, uruchomić go jako pierwsza pozycja przy rozruchu i zainstalować. Dawno tego nie robiłem, mogłem coś pominąć, ale pogoogluj trochę, nic trudnego.

 

To raczej będzie to, bo jesteś drugi, z taką samą opinią :) Niestety nie czuję się na siłach żeby robić coś przy biosie-ewentualnie zlecę to komuś - myślę, że nie będzie kosztować niewiadomo ile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki sam zabieg jak instalowanie gry czy sterowników... Trochę chęci :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej spróbuję przez MSI live Update. Trzeba podczas instalacji zwrócić na coś uwagę, żeby nie zbrickować płyty? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej spróbuję przez MSI live Update. Trzeba podczas instalacji zwrócić na coś uwagę, żeby nie zbrickować płyty? :)

Jak ci nagle prądu nie wyłączą to na 99,9% pójdzie dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyło się bez aktualizacji biosu, pobrało sobie aktualne sterowniki do mobo, i odziwo karta zadziałała :) Także jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc, piąteczka ?️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program MSI live update, który pobrał aktualizacje sterowników do mobo. Po chwili grafa samoczynnie ruszyła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...