Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eskeV2

Częste freezy w grach na mocnym PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu mam problem z częstymi freezami w grach. Z początku myślałem, że problem dotyczy wybranych tytułów, okazuje się jednak, że może dotknąć każdą grę. W niektórych częściej od innych. Zawsze jednak w losowym momencie, bez stałych/jednakowych odstępów w czasie. Niezależnie czy tytuł jest wymagający czy nie. Trwa to już od kilku miesięcy i zaczyna być dla mnie szalenie irytujące. Dodatkowo w trakcie freeza nie jestem nawet w stanie wyjść do pulpitu czy do menadżera zadań, żeby zakończyć proces, więc jedyną opcją jest wylogowanie i ponowne zalogowanie do systemu. Próbowałem doszukać się jakiejś odpowiedzi w internecie, jednak nie znalazłem niczego co mogłoby mi pomóc. Nie znam się zbytnio na komputerach, ale ten problem spędza mi sen z powiek..

 

OS: Windows 10 Home Edition

MB: GA-Z170-GAMING K3

CPU: Intel Core i7-7700K 4.20GHz

GPU: Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti AORUS 11GB GDDR5X

RAM: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16GB

SSD: ADATA SU800 256GB SATA3

HDD: Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA

Zasilacz: Chieftec APS-600SB 600W

Chłodzenie CPU: Cooler Master HYPER 212 EVO

 

Dodam jeszcze, że problem pojawił się jakoś rok po zakupie, a przeinstalowanie gry na inny dysk nie likwiduje freezów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz jakiś program do testowania RAM'ów i sprawdź, czy przypadkiem one nie są powodem freezów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem RAM Diagnostyką pamięci systemu Windows. Nie wykryło żadnego błędu. Czy taka diagnostyka wystarcza? Próbowałem z Memtest, ale mam problem ze zbootowaniem pendrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zrób porządek ze sterownikami, usuń te cio masz wykasuj aplikacje do podkręcania jeżeli takie posiadasz i puść czystą instalację sterowników od grafiki... sprawdź czy coś pomogło.

2. jak wygląda sytuacja temperatur? Czy komp był czyszczony, jak wygląda przepływ powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem AORUS Graphic Engine i przez cały dzień zero freeza. Zobaczę jak sytuacja będzie wyglądać przez kilka dni. Temperatury od zawsze w normie, sprawdzam regularnie przez HWMonitor. Komp czyszczony.

 

[EDIT]: Nie rozwiązało to problemu. Tym razem usunąłem sterowniki GPU i zainstalowałem na nowo. W trakcie dezinstalacji za pomocą programu Display Driver Uninstaller usunięty został również GeForce Experience. Od kilku godzin bez freeza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dni był spokój, ale niestety problem powrócił... Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jakie masz sterowniki do karty sieciowej, jesli te dedykowane ukladom Killer LAN, zobacz czy wywalenie ich pomoze - na ich miejsce nie winda zainstaluje swod domyslny sterownik LAN.

Z tego co pamietam byly cyrki z tymi sterami, chociaz nie moge sobie przypomniec czy akurat freezy powodowaly (na pewno mialy wycieki pamieci, moze w nowszych wersjach to poprawili)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...