Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Devalion

kompatybilność wsteczna na Xbox One S

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś różnica w działaniu kompatybilności wstecznej gier z X360 między Xbox One X i S? Gdzieś widziałem informację, że wsteczna kompatybilność jest na One X, ale może chodziło o 4K. Nie chcę za bardzo dopłacać do wersji X, bo gram na PS4, a Xbox potrzebny mi tylko do Gearsów, Halo i Forzy oraz właśnie do gier z X360. Jeśli na One S gry z X360 będą działać w Full HD to mi wystarczy, jeśli jednak na One S gry z X360 nie działają lub działają źle to może kupiłbym mocniejszą (mimo iż jest dwa razy droższa, wolałbym za to kupić gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niektórych grach ze wstecznej kompatybilności jest napisane "Ulepszone dla Xbox One X", ale tyczy się to chyba tylko rozdzielczości, bo na One S gry też by mogły chodzić w 60FPS, a ogrywając ostatnio np. takiego BF3, było nie płynnie, może nawet nie całe 30FPS, pewnie chodziło to tak samo jak na 360.

Ale tak prawdę mówiąc nie wiem, bo nie mam One X więc nie mam porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, że nawet na S w Full HD nie jest to płynniejsze niż na X360, bo chyba ta emulacja aż tak nie obciąża One S. Może są jakieś testy porównujące wsteczną kompatybilność na S i X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na one S gry w kompatybilności wstecznej działają w takiej samej rozdzielczości co na x360. Nic pod tym względem nie zostało ulepszone, czyli z reguły jest to 720p.

Na one X natomiast sporo gier w kompatybilności wstecznej zostało ulepszonych i działają w pełnej rozdzielczości 4k. Najlepszym przykładem jest tutaj Red Dead Redemption, który wygląda bardzo dobrze w 4k, pomimo tego, że gra ma już prawie 10 lat. Jak chcesz grać w starsze tytuły z x360 a masz np. TV 4k powyżej 50", to warto jednak dołożyć do one X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...