Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafalovy

sprężyny

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, mam pytanie. Czy sprężyny mają swoja określoną ilość cykli pracy? Czy ilość ścisku i rozprężeń jest jakoś określona w zależności od rodzaju lub użytych materiałów? Na przykład zobaczcie ile cykli pracy wytrzymuje sprężyna w pompo wtryskiwaczach. Być może się nie znam, ale nie słyszałem żeby ktoś musiał wymieniać w nich sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia dotyczy ich także zmęczenie materiału. Czasami jednak liczba tych cykli jest tak duża, że uznaje się je za wieczne, bo nikt ich aż tak długo nie używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od materiału. Jeśli jest kiepski, to w końcu sprężyna pęknie. Poza tym liczy się także to, w jakim kierunku pracuje. Taka sprężyna, jaka od razu nasuwa się na myśl, do ściskania i rozciągania w pionie, może pracować zdecydowanie dłużej niż sprężyna klamkowa (jak tutaj: https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/artykuly-metalowe/akcesoria-drzwiowe/blokady-do-drzwi/sprezyna-podklamkowa-metalbud-1-komplet.html). Jak walnęło po pęknięciu obydwu sprężyn na raz, to aż kurz poszedł spod szyldów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi też do głowy jakaś relaksacja w trakcie użytkowania, ale to się może nawet uwzględnia na etapie projektowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...