Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ololol

Pralko-suszarka?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Nosze sie z zamiarem kupna pralki i w sumie pomyslalem, ze mogę dołożyć trochę i mieć suszarke w jednym, bardzo by sie przydala. Co myslicie o ponizszej? Jedna z tanszych, reszta jest raczej poza moim zasiegiem

 

https://mediamarkt.pl/agd/pralko-suszarka-lg-f2j6hm0w#

 

Ewentualnie jesli nie warto, to polecacie jakas fajna pralke gdzieś do ~1500 PLN?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej pralki z suszarką. Albo oddzielnie pralka i suszarka, albo sama pralka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są suszarki godne polecenia? Można te sprzęty kłaść jedno na drugim? (na dole pralka, u góry suszarka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mediaexpert.pl/pralki/pralka-electrolux-ew6f328wp-perfectcare,id-970418

 

Taką pralkę polecam. Mam wersję 9kg i jestem b. zadowolony. Pierze bardzo cicho, choć głośno pobiera wodę i dość głośno wiruje. Bardzo intuicyjna w obsłudze, nie pozostawia resztek proszku w podajniku, automatycznie dobiera czas pracy do wielkości załadunku, ma (moim zdaniem) najbardziej przydatne tryby prania ze wszystkich marek. Na minus na pewno b. cichy dźwięk zakończonego prania, a jako, że cicho pierze, to muszę ustawiać timer w telefonie - inaczej zapominam wyciągnąć pranie ;) Cykle prania są długie i zobaczymy jak przeniesie się to na zużycie prądu, bo na pewno pobiera mniej wody. Większych minusów nie znalazłem. Ciekawe jak z wytrzymałością? Poprzednia wytrzymała 10 lat, ale ta ma dotykowy panel i o to boję się najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej pralki z suszarką. Albo oddzielnie pralka i suszarka, albo sama pralka.

 

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

 

Suszenie parą wodną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszenie parą wodną.

 

To znaczy? Sorry, nie orientuje sie w tym wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszarka suszy gorącym powietrzem.

Pralko-suszarka, musi pobrać wodę, podgrzać ją i suszyć parą wodną- efekt jest taki, że pranie wcale nie jest suche, a wody pobiera w opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu powtarzanie internetowych mitów. Jakbym miał miejsce to bym kupił dwa osobne urządzenia raczej, ale mam pralko-suszarkę LG, wyższy model niż tu wspomniany (9/6 kg) i nawet pełny bęben wyciągam suchy. Minusy to gniecenie ubrań, choć może jakby odpowiednio pokombinować to by nie było tak źle, nigdy mi się nie udaje wyjąć po praniu i potem leży w bębnie długo, no i nie testowałem programu z wygładzaniem też; a drugi minus że kłaczki i kurz się nie zbierają na żadnym filtrze tylko na gumie wokół drzwi, trzeba czyścić zmywakiem, a część po prostu zostaje na ciuchach, ale nie mam porównania do samej suszarki*. Czarne rzeczy muszę objechać rolką do ubrań, ale w sumie to samo miałem ostatnio po zwykłym praniu bez suszenia, może żona coś kurzącego wrzuciła.

 

*tzn. w robocie mam zwykłą powietrzną i tam jest filtr powietrza i super zbiera kurz, ale z drugiej strony to ona straszliwie grzeje ciuchy i kurczy, a nie wrzucam też do niej nic porządnego do czego się kurz rzeczywiście klei - u mnie problem z PS jest taki, że po prostu wszystko noszę czarne, a na czarnym wszystko widać.

 

Tak czy owak, nie zawsze używam suszenia, ale jak się pierze pościele czy ręczniki to jestem bardzo zadowolony. A ubrania po zwykłym praniu i tak żona prasuje zawsze, ale po suszeniu jest trudniej.

 

Szwagierka ma osobną suszarkę Boscha i chwali że nie gniecie, ale ona wszystkim się chwali, a ja jej ubrań po praniu nie oglądam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polecacie w takim razie jakąś DOBRĄ pralkę do 1500 zł?

Max wymiary to 48 x 60 x 85, im mniejsza głębokość tym lepiej

 

Myslalem o LG F0J6WY1W lub Amica DAW 6103 LSW - opinie? Zalezy mi zeby miala fajny program krotkiego prania (30-40 min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są suszarki godne polecenia? Można te sprzęty kłaść jedno na drugim? (na dole pralka, u góry suszarka)

Można. Między pralkę a suszarkę stawiasz tylko matę antypoślizgową.

 

Znowu powtarzanie internetowych mitów. Jakbym miał miejsce to bym kupił dwa osobne urządzenia raczej, ale mam pralko-suszarkę LG, wyższy model niż tu wspomniany (9/6 kg) i nawet pełny bęben wyciągam suchy. Minusy to gniecenie ubrań, choć może jakby odpowiednio pokombinować to by nie było tak źle, nigdy mi się nie udaje wyjąć po praniu i potem leży w bębnie długo, no i nie testowałem programu z wygładzaniem też; a drugi minus że kłaczki i kurz się nie zbierają na żadnym filtrze tylko na gumie wokół drzwi, trzeba czyścić zmywakiem, a część po prostu zostaje na ciuchach, ale nie mam porównania do samej suszarki*. Czarne rzeczy muszę objechać rolką do ubrań, ale w sumie to samo miałem ostatnio po zwykłym praniu bez suszenia, może żona coś kurzącego wrzuciła.

 

*tzn. w robocie mam zwykłą powietrzną i tam jest filtr powietrza i super zbiera kurz, ale z drugiej strony to ona straszliwie grzeje ciuchy i kurczy, a nie wrzucam też do niej nic porządnego do czego się kurz rzeczywiście klei - u mnie problem z PS jest taki, że po prostu wszystko noszę czarne, a na czarnym wszystko widać.

 

Tak czy owak, nie zawsze używam suszenia, ale jak się pierze pościele czy ręczniki to jestem bardzo zadowolony. A ubrania po zwykłym praniu i tak żona prasuje zawsze, ale po suszeniu jest trudniej.

 

Szwagierka ma osobną suszarkę Boscha i chwali że nie gniecie, ale ona wszystkim się chwali, a ja jej ubrań po praniu nie oglądam ;-)

Żaden mit. Rozchodzi się o pobór wody i, w sumie głównie, to kurzenie. Przy dużych ilościach prania jest syf niemiłosierny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Racja, jak przeliczylem zużycie wody i prądu to odczuwalna różnica jest.

Jak ktoś ma miejsce to suszarkę oddzielnie, na pralce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Racja, jak przeliczylem zużycie wody i prądu to odczuwalna różnica jest.

Jak ktoś ma miejsce to suszarkę oddzielnie, na pralce.

 

Minus taki, że po praniu trzeba wszystko przeładować do drugiego urządzenia i odczekać kolejne godziny. Czyli jedno pranie jak 2 prania. W pralko-suszarce można by po prostu po 5+h wyjść gotowe ubrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile masz taką pralkosuszarke, co Ci 7-8kg wysuszy. Tak to jedziesz na dwa razy z suszeniem wsadu z pralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile masz taką pralkosuszarke, co Ci 7-8kg wysuszy. Tak to jedziesz na dwa razy z suszeniem wsadu z pralki.

 

Nie wszystko potrzebuje suszenia. Mi by starczyło do najbardziej upierdliwych skarpetek i przy okazji ręczników, pościeli. Koszule wolę suszyć na wieszakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko potrzebuje suszenia. Mi by starczyło do najbardziej upierdliwych skarpetek i przy okazji ręczników, pościeli. Koszule wolę suszyć na wieszakach.

 

to po co w takim razie suszarka? ;)

pralko suszarka jest przydatna jak nie mamy gdzie suszyć prania na sznurkach/suszarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co w takim razie suszarka? ;)

pralko suszarka jest przydatna jak nie mamy gdzie suszyć prania na sznurkach/suszarkach.

 

Jak mam wydać 1300pln na pralkę, to wolałbym dołożyć 400pln do pralko-suszarki i czasem móc wysuszyć drobnicę, to co wymaga najwięcej czasu przy rozwieszaniu. Przenośne suszarki dawno temu poszły w odstawkę mimo zwykłej pralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W działach "chłodzenie" i "procesory" powinna wisieć dupna informacja w oczo..ych kolorach: zanim zmienisz chłodzenie, zrób UV procesora !! Niestety duża większość nie wie nic na temat UV
    • Mam takie same zdanie, AM5 już będzie w miarę dojrzałe to będzie można na luzie zmienić jak wydajności zabraknie, mogę jeszcze u siebie wpakować 5700X3D jak cena spadnie odpowiednio, na razie 5600 mi do wszystkiego wystarczy, ten w lapku 5600H jest tylko troszkę gorszy, ale też wszystko ogarnia w 1080p jak trzeba.
    • @SherrySherryLady  Czyli mam rozumieć, że w praktyce SW4 140mm BL096 będzie miała lepszy przepływ  lub podobny do Dynamic X2 GP-14 przy tym samym RPM? Patrzyłem na tych stronach co podałeś, ale ciężko o konkretne porównanie danych modeli. Będę kupował wersje PWM, ale gdybym się rozmyślił to chciałbym móc też potestować przez kontroler Fractala a tam szerokość wtyczki większa jak 3piny nie wejdzie, trzeba by wycinać plastik we wtyczce. @Send1N  Młockarnie to nie,  po prostu nie chce mieć gorszego przepływu przy tym samym RPM niż miałem dotychczas, stąd pytanie o CFM bo patrzeć na specyfikacje na papierze to wywnioskowałem, że czym ciszej tym gorsze CFM, ale to chyba tak, nie działa? 😀 Venturi HF-14 wyższy RPM tylko 200 więcej, ale zgadza ma duży CFM bardziej porównywałem Dynamic X2 GP-14 tylko wersja 1000RPM jest bez PWM.   Który czujnik CPU jest używany w biosie do kontroli wentylatora? żeby wybrać ten poprawny w Fan Control.     Czasami zastanawiałem się na który czujnik temp CPU w HWinfo należy patrzeć:  Temperatury rdzeni, Tdie - odczyt z czujnika modułu, CPU (Tctl/Tdie) odczyt z najgorętszego miejsca w CPU, czyli Hot Spot i to chyba ten ostatni ?  To jaki wentylator ogólnie (cisza/dobre temp) waszym zdaniem wypada najlepiej? Silent Wings4 140mm PWM, Light Wings 140mm PWM, Fractal Dynamic X2 GP-14, Pure Wings 3 140mm PWM, NF-A14 PWM, NF-A14 PWM Chromax Black Swap    
    • Zależy, jakie masz obecnie temperatury oraz kulturę pracy karty. Jak jest przyzwoicie, to bym tego nie dotykał, bo po co. Ale jak zaczynasz się zastanawiać nad demontażem chłodzenia, a widzę, że tak to nie widzę przeciwskazań. Jedynie utrata gwarancji boli, jeżeli takowa jest
    • A niech wprowadzają im więcej zakazów tym więcej kasy dla czarnego rynku. https://www.o2.pl/biznes/koniec-z-alkoholem-na-stacjach-benzynowych-tego-chce-minister-zdrowia-7018236356721600a
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...